ساخت کاردستی بالن با ۳ روش متفاوت

از جمله انواع کاردستی های جذابی که می توان در مدل های متنوعی درست کرد کاردستی بالن بوده که کودکان علاقه زیادی به ساخت آن دارند و می توان با ساده ترین ابزار تنها با صرف کمی خلاقیت و ذوق هنری با داشتن یک الگوی ساده مدل زیبایی از آن را ساخت و برای بازی و سرگرمی در اختیار کودکان قرار داد. در همین زمینه تصمیم داریم در این مطلب برای ایده گرفتن و راهنمایی شما عزیزان نحوه ساخت این کاردستی دوست داشتنی را به چند روش مختلف آموزش دهیم.

نحوه ساخت کاردستی بالن

آموزش ساخت کاردستی بالن زیبا

ساخت کاردستی در واقع فعالیتی جذاب و سرگرم کننده بوده که ضمن لذت بخش بودن انجام آن برای کودکان مسائل و موضوعات مختلفی را به آن ها می آموزد و مفید می باشد. کاردستی بالن یکی از این موارد بوده که برای درست کردن آن نیاز به وسایل و ابزار زیادی نمی باشد و خیلی راحت می توان با در دسترس داشتن چند وسیله ساده و ارزان قیمت آن را ساخت و لذت برد.

با توجه به این که کودکان به کارهای دست ساز و خلاقانه علاقه دارند و تمایل دارند با تفکرات ذهنی و قدرت تخیل خود سازه های جالبی بسازند در نتیجه ساخت این کاردستی نیز برای آن ها جذاب و دوست داشتنی می باشد، بدین ترتیب می توانید با همراهی و مشارکت بچه ها علاوه بر سرگرم کردن آن ها باعث رشد خلاقیت و مهارت های مختلف در آن ها شوید. در ادامه برای یادگیری شما عزیزان نحوه درست کردن این کاردستی زیبا را به چند روش گوناگون توضیح داده ایم تا با کمک فرزندتان در منزل آن ها را بسازید و حتی برای تزیین اتاق خواب کودکتان از آن بهره مند شوید.

نحوه ساخت بالن با وسایل ساده

لوازم مورد نیاز

 • کاغذ رنگی
 • نخ نامرئی
 • چسب ماتیکی

مراحل ساخت بالن کاغذی

در ابتدای کار کاغذ های رنگی را از روی الگو برش زده و سپس آن ها را از قسمت وسط تا بزنید.

 

نحوه ساخت کارهنری به شکل بالن

طریقه ساختن بالن با کاغذ

طریقه ساخت بالن کاغذی

بعد از آن همچون تصویر ارائه شده آن ها در کنار هم چسب بزنید. قسمت ابر کاغذی را نیز به همین شیوه قیچی بزنید. به همین سادگی بالن سه بعدی شما ساخته شد. در صورت تمایل می توانید با کمک چسب ماتیکی آن را بر روی دیوار چسب زده و نصب نمایید و یا با نخ نامرئی آن ها را آویزان کنید.

آموزش ساخت بالن کاغذی

روش ساخت کاردستی بالن

وسایل لازم

 • تعدادی دکمه در رنگ ها و سایز های مختلف
 • مقوا
 • کاغذ رنگی در رنگ های اختیاری و دلخواه

مراحل ساخت بالن دکمه ای

در ابتدا مقوا را در سایزی که دوست دارید کاردستی بر روی آن قرار گرفته شود برش بزنید. سپس دکمه ها را بر روی آن بچسبانید. کاغذ رنگی که قسمت اتاق بالن را تشکیل می دهد را درست کرده و بچسبانید. بعد نخ های بالن را با استفاده از خودکار یا ماژیک بکشید. در آخر دکمه ها را به اتاق بالن متصل نمایید. در اینجا کاردستی شما آماده شده است.

مراحل ساخت بالن کاغذی

لوازم مورد نیاز

 • تعداد زیادی بادکنک لاتکس رنگی ۱۲ اینچ و ۶ اینچ
 • تلمبه برقی بادکنک
 • یک عدد بادکنک شفاف یا بوبو بالن
 • میله یا وسیله ای شبیه به آن
 • چسب تفنگی غیر حرارتی
 • کاغذ رنگی
 • کارتن
 • لوازم تزیینی

مراحل ساختن بالن با بادکنک

در ابتدا بادکنک بزرگ شفاف را باد کرده و با کمک نخ به محلی متصل نمایید. اکنون نوبت باد کردن بادکنک های رنگی می باشد. بادکنک های ۱۲ اینچ را نیز به اندازه زیاد باد نکنید چرا که به هر اندازه کوچک باشند جلوه کار زیباتر و جذاب تر خواهد شد.

از جمله نکات مهمی که به منظور زیباتر شدن بالن بادکنکی بهتر است به آن توجه داشته باشید این است که بادکنک ها را در سایز های متفاوت همچون کوچک، متوسط، بزرگ و خیلی کوچک باد کنید. اکنون باید بادکنک های ۶ اینچی را نیز باد کنید.

مراحل درست کردن کاردستی بالن

پس از این که بادکنک ها را باد کردید باید برای نخستین ردیف دوتا دوتا به یکدیگر گره بزنید. قسمت وسط بادکنک بزرگ را انتخاب کرده و با کمک چسب تفنگی غیر حرارتی بادکنک هایی که باد کردید را با چسب به یکدیگر بچسبانید. به همین صورت به شکل ردیفی بادکنک ها را بچسبانید تا زمانی که کل بدنه بادکنک بزرگ از بادکنک های ریز و درشت پر شود.

سپس محل هایی که خالی ماندند را با کمک بادکنک های ۶ اینچی و باقی مانده بادکنک های کوچک به طور کامل پر کنید به گونه ای که تمامی سطح بادکنک شفاف کاملا پوشانده شود. هیچ نقطه خالی نباید مشاهده شود. در صورتی که محلی خالی مانده می توانید تعدادی بادکنک دیگر را باد کرده و بادکنک های بسیار کوچک آماده نمایید به گونه ای که درون حفره های باقی مانده جا شوند.

نحوه درست کردن کار هنری به شکل بالن

به منظور این که بادکنک بتواند شکل بالن بگیرد و نقطه اتصالی به کارتن داشته باشد احتیاج به یک میله دارید. می توانید از هر وسیله میله مانندی بهره مند شوید و تا جای امکان از جنس پلاستیکی استفاده نمایید که وزن سبکی داشته باشد. در این نوع روش ساخت کاردستی بالن از جاروهای دسته دار پلاستیکی استفاده شده که جارو را از دسته آن جدا کرده و از میله آن استفاده شده است.

اکنون باید به سراغ جعبه بروید که به عنوان سبد بالن از آن استفاده می شود. برای درست کردن سبد از یک کارتن استفاده می شود. به منظور این که کارتنی که بکار می برید جلوه زیباتری داشته باشد بهتر است از کاغذ رنگی استفاده نمایید. تمامی سطح کارتن را با کاغذ رنگی پر کرده و پس از این که کل سطح کارتن را با کاغذ رنگی پوشش دادید اکنون با کمک پاپیون یا هر شی تزیینی دیگری سعی نمایید حالت جذابی به آن بدهید.

روش ساخت بالن بادکنکی

اکنون میله ها را در چهار گوشه کارتن قرار دهید. سپس بادکنک را بر روی میله ها بگذارید. بدون هیچ گونه نقطه اتصالی امکان این که بادکنک بر روی میله ها بماند و تکان نخورد وجود دارد ولی به منظور این که مطمئن شوید توصیه می شود که با یک نخ یا ریسمان بادکنک ها را به میله ها محکم نمایید. در اینجا ساخت بالن بادکنکی زیبای شما به پایان رسیده است.

مراحل ساخت بالن بادکنکی

در مطلب ارائه شده نحوه ساخت کاردستی بالن را به چند روش ساده و مختلف آموزش دادیم که امیدواریم مورد توجه و پسندتان قرار گرفته باشد و نهایت استفاده را از آن برده باشید. برای آموزش روش های ساخت کاردستی هواپیما و کاردستی هلیکوپتر می توانید کلیک نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا