ساخت سبد با نی در اشکال و اندازه های مختلف

با چیدن نی های رنگی کنار هم می توانید کلی کاردستی جالب و کاربردی درست کنید. قصد داریم در این مطلب شما را با نحوه ساخت سبد با نی رنگی آشنا نماییم.

نحوه ساخت سبد با نی رنگی

اگر کمی به اطراف خود با دقت نگاه کنید، می توانید وسایل بلااستفاده زیادی را مشاهده کنید که با کمی خلاقیت به یک وسیله کاربردی تبدیل خواهند شد. مثلا با کنار هم قرار دادن نی های رنگی و گره زدن آن ها به هم می توانید کلی سبد و جعبه زیبا درست کنید که کاربردی هم هستند و برای نگهداری برخی لوازم مدرسه مانند مداد، یا لوازم خیاطی، کنترل تلویزیون، زیر لیوانی، جعبه دستمال کاغذی و … مورد استفاده قرار بگیرند.

با ساخت این کاردستی زیبا می توانید از هنر خود لذت ببرید و حتی آن را به دوستان و افرادی که به این کار علاقمند هستند، یاد بدهید. در ادامه به صورت مرحله به مرحله و تصویری ساخت سبد با این نی های رنگی زیبا آموزش داده می شود. اگر مبتدی هستید و تصور می کنید کار سختی است، نگران نباشید با کمی دقت و تکرار به راحتی می توانید این نی ها را بافته و یک سبد زیبا خلق کنید.

برای ساخت این سبد زیبا به نی های رنگی و چند عدد گیره و قیچی نیاز است. بعد از این که وسایل را آماده نمودید، مطابق تصویر مراحل را انجام دهید.

مراحل را به همین ترتیب ادامه دهید.

همانطور که مراحل بافت سبد را طی می کنید، در هر مرحله به کمک گیره کاغذ یا گیره چوبی لباس، آن قسمتی که نمی بافید را نگه داشته تا گره ها باز نشوند و بتوانید به بافت سایر قسمت های سبد بپردازید.

می توانید از یک رنگ نی یا از ترکیب نی های رنگی برای بافت این سبد زیبا استفاده کنید. به اندازه ای که می خواهید ارتفاع سبد شما باشد کار بافت نی ها را ادامه دهید و در پایان کار اضافه های نی را به کمک قیچی برش بزنید.

پایان کار بافت سبد. می توانید از این سبد ها به عنوان سبد لوازم مدرسه، خیاطی، یا سبد عروسک های خود و … استفاده کنید.

از همراهی شما تا پایان این مطلب سپاسگزاریم. امیدواریم شما نیز در منزل این سبدهای رنگی زیبا را درست کنید و از کار دست خود لذت ببرید. در صورت تمایل برای آشنایی با ساخت کاردستی های دیگر مانند ساخت بالن آرزوها و ساخت یویو با چوب و درب بطری روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا