ساحل زیبای مکسر و بهترین زمان برای سفر به آن

ساحل مکسر از جمله زیباترین سواحل ایران است این ساحل زیبا در شمار سواحل صخره ای قرار گرفته است و در هرمزگان واقع شده است جذابیت هایی که این ساحل برای گردشگران خود دارد بسیار مورد توجه است و می تواند توجه شما را به خود جلب کند. این ساحل دارای تندیس هایی عظیم و برزگ است تندیس های عظیم و غول پیکری که در این سواحل به چشم می خورد بسیار مورد توجه است و زیبایی آن را برای گردشگران بیشتر می کند. این ساحل بکر با وجود چشم اندازهای دیدنی خود مورد توجه بسیاری ار گردشگران قرار می گیرد و هر ساله علاقه مندان زیادی را به سوی خود جذب می کند این ساحل زیبا در میان سواحل خلیج فارس بسیار شناخته شده است این ساحل زیبا از بکرترین سواحل بندر مقام استان هرمزگان است و در سال ای اخیر نیز جذابیت های توریستی آن برای علاقه مندان بیشتر شده است. بندر مقام از جمله روستاهای پر جاذبه ای است که در بخش شیبکوه و در فاصله ۲۰۰ کیلومتری از بندر لنگه واقع شده است کاربرد تجاری این بندر موجب شده است تا اهمیت بسیار زیادی در میان بنادر ایران داشته باشد در حقیقت این بندر نقش تجاری مهمی دارد و از قابلیت های بسیار زیادی برخوردار است که در این میان اهمیت توریستی آن نیز بیشتر شده است. سفر به این سواحل زیبای و پر جاذبه شما را با یکی دیگر از مناطق دیدنی در خلیج فارس آشنا خواهد کرد و شما گردشگران و علاقه مندان در ادامه این بخش می توانید با جاذبه های بیشتری از این سواحل آشنا شوید.

ساحل بکر و پر جاذبه مکسر:

گردشگران در سفر خود به این ساحل زیبا و پر جاذبه می توانند از جاذبه های بسیار زیادی دیدن کنند قابلیت های این ساحل موجب می شود تا گردشگران زیادی از جاذبه های مهم این منطقه دیدن کنند این ساحل علاوه بر چشم اندازهای مختلفی که در خود جای داده است دارای جاذبه های بسیاری است گردنه عشاق و چشمه شمس از جمله مهم ترین جاذبه های این منطقه به شمار می آیند. این استان علاوه بر وجود این ساحل دارای دیدنی های دیگری نیز می باشد وجود جذابیت های تاریخی و جاذبه های طبیعی در این منطقه موجب تنوع جاذبه های گردشگری آن شده است.

ساحل مکسر

چه زمانی به این ساحل سفر کنیم؟

دیدن جاذبه های زیبا و پر جاذبه در این ساحل موجب شده است تا هر ساله گردشگران زیادی از جاذبه های این منطقه دیدن کنند این منطقه دارای آب و هوای بسیار بکر است این منطقه در فصل های مختلفی از سال دارای جذابیت های بسیار زیادی است شما گردشگران و علاقه مندان می توانید در سفر به این ساحل از چشم اندازهای مختلفی بازدید کنید. سفر به این منطقه خوش آب و هوای هرمزگان در اواسط پاییز موجب لذت بیشتر سفر برای گردشگران می شود اواسط پاییز و بهار زمان بسیار مناسبی برای سفر به این منطقه است این منطقه به دلیل شرایط گرمسیری که دارد در فصل های خنک تر سال مکان مناسبی است شما گردشگران عزیز این امکان را دارید تا با داشتن یک دوربین عکاسی از چشم اندازهای ویژه ای در این منطقه دیدن کنید.

صخره های مکسر

چگونه به این ساحل برویم؟

برای اینکه راهی سفر به ساحل پر جاذبه مکسر شوید باید از فرودگاه بندر لنگه راهی سفر شوید این در صورتی است که بخواهید سفری راحت تر داشته باشید با فرود آمدن در بندر لنگه می توانید با استفاده از تاکسی های فرودگاهی و یا تاکسی های مسیر به ساحل بروید و از زیبایی های آن دیدن کنید. برخی از گردشگران نیز می توانند از طریق فرودگاه عسلویه اقدام به سفر کنند این سواحل دارای امکانات مختلفی است امتیاز ماهی گیری و دیگر امتیازات این ساحل را برجسته کرده اند و اهمیت بسیار زیادی به آن بخشیده اند.

مکسر را بشناسید

این ساحل از موقعیت جغرافیایی برجسته ای نیز برخوردار می باشد شیب کوه هایی که در این بندر قرار گرفته اند موقعیت جغرافیایی ساحل را برجسته تر کرده است همانطور که اشاره شد این ساحل در میانه جاده مقام بستانو واقع شده است و این مسیر ارتباطی ساحل را ارزشمند کرده است. گردشگرانی که در سفر به این منطقه از مسیر شهر پارسیان عبور می کنند می توانند از روستای زیارت و مغدان گذر کنند که دو مورد از روستاهای پر جاذبه هستند و مورد توجه می باشند.

زیبایی های ساحل:

تجربه سفر به ساحل مکسر برای هر گردشگری می تواند جذاب باشد این ساحل دارای چشم اندازهای بسیار زیبایی است و از جذابیت های متنوعی برخوردار می باشد از مهم ترین چشم اندازها و زیبایی های این ساحل می توان به صخره های مرتفع، تندیس ها و طبیعت ساحلی اشاره نمود که برای هر گردشگری جذابیت دارد. سفر به این منطقه آرامشی را در وجودتان ایجاد می کند که به خوبی خودتان را پیدا می کنید با شنیدن موسیقی آب ها و برخورد آن ها به ساحل و صخره ها روح هر فردی دوباره جلا می یابد.

جذابیت های گردشگری مکسر

این ساحل یکی از مکان های دیدنی استان هرمزگان است که دارای جذابیت های بسیار زیادی است اشکال گوناگونی از صخره ها که می توانید در این منطقخ مشاهده کنید شاید در کمتر ساحلی دیده شود این اشکال در پی فرسایش های آبی ایجاد شده اند و اهمیت بسیار زیادی دارند. این منطقه از جهت زمین شناسی نیز دارای اهمیت بسیار زیادی است و با رفتن به لب این ساحل می بینید که خیلی از گردشگران پا برهنه در حال قدم زدن هستند و از انرژی این ساحل به خوی استفاده می کنند.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا