اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

زندگی کوتاه با غذاهای سرخ کردنی

در این مقاله نتایج تحقیقات مختلف را به شما می‌گوییم. هر اندازه که تعداد وعده‌ غذاهای سرخ شده بیشتر باشد زندگی شما کوتاه‌تر می‌شود.

مرغ سرخ شده، سیب زمینی، استیک مرغ سرخ شده غذاهایی بسیار لذیذ هستند اما باید بدانید دانشمندان در مطالعات اخیر خود به این نتیجه رسیده‌اند که خوردن غذاهای سرخ کردنی به طور مداوم در طولانی مدت می‌تواند مرگبار باشند.
محققان گزارش داده‌اند زنانی که در هفته بیش ازیک وعده غذایی از مرغ سرخ شده، ماهی سرخ شده و دیگر غذاهای سرخ شده استفاده می‌کنند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و مرگ زود هنگام را در خود افزایش می‌دهند.

به گفته دکتر ساندرا متخصصص قلب در بیمارستان نیویرک به طور کلی غذاهای سرخ شده ارتباط مستقیمی با افزایش وزن و چاقی، افزایش کلسترول و تری گلیسیرید دارد.
دکتر مینتز می‌گوید: تصمیمات ضعیف منجر به نتایج ضعیف شده است. ما فرصت داریم برای کمک به زندگی خود با تغییرات شیوه زندگی، زندگی سالم‌تر و طولانی تری را تجربه کنیم. وقت آن شده است که بدانیم هرچیزی که برای خوردن انتخاب می‌کنیم نتیجه مستقیمی برروی سلامت ما می‌گذارد.

طی تحقیقاتی که برروی 107000 زن صورت گرفته است. 9320 نفر بر اثر بیماری‌های قلبی و 8358 نفر بر اثر سرطان جان خود را از دست داده‌اند. تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که زنانی که غذاهای سرخ کرده زیادی مصرف می‌کردند مشکلات عمده دیگری داشته اند مشکلات دیگری داشته‌اند که می‌تواند بر سلامت قلب آن‌ها نیز تاثیرگذار باشد. یک سوم شرکت کنندگان این تحیقیق یک یک یا چند وعده غذای سرخ شده در طول هفته مصرف می‌کردند و 44 درصد آن ها یک وعده غذایی سرخ شده در روز مصرف می‌کردند. نیمی از این بیماران در هفته کمتر از 150 دقیقه ورزش می‌کنند و حدود 40% این بیماران سیگاری هستند. زنانی که یک وعده غذایی خود در روز شامل مواد سرخ کردنی است 8% بیشتر از بقیه خطر مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی دارند.

غذاهای سرخ شده کالری زیادی دارند
در مقایسه با سایر روشهای پخت و پز، سرخ کردن عمیق، کالری زیادی را اضافه می کند. برای شروع، غذاهای سرخ شده قبل از سرخ کردن، معمولاً در خمیر یا آرد پوشانده می شوند علاوه بر این، زمانی که غذاها در روغن سرخ شده باشند آب را از دست می دهند و چربی ها را جذب می کنند که کالری آنها را بیشتر افزایش می‌دهد.
به طور کلی، غذاهای سرخ شده به میزان قابل توجهی چربی و کالری بیشتر از همتایان غیر سرخ شده خود دارند.
به عنوان مثال، یک سیب زمینی پخته شده (100 گرم) حاوی 93 کالری و 0 گرم چربی است در حالی که همان مقدار (100 گرم) سیب زمینی سرخ کرده شامل 319 کالری و 17 گرم چربی می باشد.
همچنین 100 گرم فیله ماهی کاد پخته شده شامل 105 کالری و 1 گرم چربی است در حالی که همان مقدار ماهی سرخ شده عمیق شامل 232 کالری و 12 گرم چربی است. همانطور که می بینید، کالری ها هنگام خوردن غذاهای سرخ شده سریع می شوند. غذاهای سرخ شده به طور معمول دارای چربی های ترانس می‌باشند. چربی های ترانس هنگامی تشکیل می شوند که چربی های نامنظم تحت فرایندی به نام هیدروژناسیون قرار می گیرند.

تولید کنندگان مواد غذایی اغلب هیدروژنه شدن چربی ها را با استفاده از فشار بالا و گاز هیدروژن برای افزایش عمر مفید و پایداری انجام می دهند اما هیدروژناسیون نیز زمانی اتفاق می افتد که روغن ها تا دمای بسیار بالا در طی پختن حرارت داده شوند.

این فرایند ساختار شیمیایی چربی ها را تغییر می دهد و باعث می شود که بدن شما برای شکستن آن دشواری داشته باشد که در نهایت منجر به اثرات منفی سلامتی می شود.
در واقع، چربی های ترانس با خطر افزایش بسیاری از بیماری ها، از جمله بیماری های قلبی، سرطان، دیابت و چاقی همراه است.از آنجاییکه غذاهای سرخ شده در روغن بسیار داغ پخته می شوند احتمالاً حاوی چربیهای ترانس هستند.

علاوه بر این غذاهای سرخ شده اغلب در روغن های خوراکی یا سبزیجات پردازش می شوند که ممکن است قبل از گرم شدن حاوی چربی ترانس باشد. یک مطالعه ایالات متحده بر روی روغن سویا و کلزا نشان داد که 6 / 0 – 2 / 4 ٪ از اسید های چرب آنها چربی ترانس هستند. هنگامی که این روغن ها تا دمای بالا مانند در طی سرخ کردن گرم می شود میزان چربی ترانس آنها می تواند افزایش یابد. در واقع، یک مطالعه هر بار که روغن برای سرخ کردن دوباره استفاده می شود محتوای چربی آن افزایش می یابد.
با این حال، مهم است که بین این چربی های ترانس مصنوعی و چربی های ترانس که به طور طبیعی در محصولات غذایی مانند گوشت و محصولات لبنی وجود دارد تمایز قائل شویم. این نشان داده نشده است که همان اثرات منفی را بر سلامتی همانند غذاهای سرخ شده و پردازش شده را داشته باشد.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *