“ريتالين” (متيل فنيديت) مي تواند به پيشگيري از زمين خوردن افراد سالخورده کمک کند.

اخبار داروسازی, اخبار علمی پزشکی, اخبار عمومی, بهداشت عمومي, سلامت سالمندان

مصرف “ريتالين” به پيشگيري از زمين خوردن سالخوردگان کمک مي کند
بر اساس يک مطالعه که در مجله “انجمن سالخوردگان آمريکا” منتشر شده است، داروي “ريتالين” (متيل فنيديت) که اغلب براي درمان کودکان بيش فعال تجويز مي شود، مي تواند به پيشگيري از زمين خوردن افراد سالخورده کمک کند. 


به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز،  طبق يافته هاي “جفري هاوسدورف” در “دانشکده پزشکي ساکلر” در دانشگاه تل آويو، تنها پس از مصرف يک دوز ريتالين سالخوردگان مي توانند محکم تر راه بروند و يک آزمايش استاندارد غربالگري را براي تشخيص خطر زمين خوردن بهتر انجام دهند.
بر اساس اين مطالعه که در آن ۲۶ فرد سالخورده سالم که بطور مستقل زندگي مي کردند مورد بررسي قرار گرفتند، نشان داده شده است که اين دارو به تقويت توانايي هاي ادراکي افراد سالخورده کمک مي کند.
در اين مطالعه به برخي بيماران دارونما و به ديگران داروي ريتالين داده شد و بعد از آنها خواسته شد که از يک وضعيت نشسته بلند شوند و سه متر راه بروند و سپس برگردند و سر جاي خود بنشينند.
محققان دريافتند، افرادي که ريتالين مصرف کرده بودند اين آزمايش را سريعتر انجام دادند و در زمان گام برداشتن لغزش کمتري داشتند.
وي افزود، برخي مطالعات نشان داده اند که بيش از نيمي از سالخوردگاني که زمين مي خورند و استخوان لگن آنها مي شکند يک سال پس از اين حادثه مي ميرند.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا