روستا انار اردبیل منطقه ای بکر و تماشایی با قدمت طولانی

سفر به اردبیل با تجربه های خاص و خاطره انگیزی همراه است. این استان دارای شگفتی های طبیعی بسیار زیادی است و از جمله مهم ترین دیدنی های این استان می توان به روستا انار اردبیل اشاره کرد که منطقه ای بکر و پر جاذبه برای گردشگران است.

معرفی روستا انار اردبیل

این روستا که در سال های اخیر مقصد توریستان زیادی است، قدمتی طولانی داشته و به دو هزار سال پیش باز می گردد. این روستا به دست فیروز یکم که پسر پادشاه یزدگرد دوم است، بنا شده و قدمتی دو هزار ساله دارد.

طبیعت روستای انار

همانطور که می دانید، اردبیل منطقه ای با قدمت تاریخی است و جاذبه های تاریخی زیادی دارد. این روستا نیز بخش مهمی از تاریخ این استان است. این روستا از مهم ترین دیدنی های اردبیل است.

ویژگی های آب و هوایی:

یکی از امتیازات مهم این روستا برای گردشگران شرایط آب و هوایی پاک و معتدل آن می باشد. وجود انواعی از درختان موجب شده تا هوای این نواحی مطبوع و سالم باشد. در فصل زمستان این نواحی سردتر بوده اما در فصل بهار و تابستان شرایط آب و هوایی مناسبی در این نواحی حاکم است.

قلعه بربر:

این قلعه یکی از زیبایی های این روستا و متعلق به دوران صدر اسلام می باشد. این قلعه در واقع محلی برای نگهداری آذوقه ها بوده و ابزارآلات جنگی در آن نگهداری می شود. بقایایی از زمان بربرها نیز در این نواحی یافت می شود.

روستای انار اردبیل

جنگل های ناب انار:

بخش مهمی از طبیعت این روستای دیدنی را جنگل های آن شکل می دهند. جنگل هایی سرسبز با مراتع حاصلخیز که مورد توجه گردشگران است. این جنگل های چشم نواز مکان مناسبی برای استراحت گردشگران و تفریح هستند.

روستای دیدنی انار

غارهای بینه لر:

این غارها بسیار قدیمی بوده و به شکل عجیبی هستند. این غارها دست کنده و ساخته دست بشری می باشند. قدمت این دخمه غارها به زمان مادها و هخامنشیان نیز باز می گردد. در واقع این دخمه ها در گذشته یک سکونت گاه بوده و یا برای دفن مرده ها از آن استفاده می شده است.

ارتفاعات روستای انار

گورستان انار:

گورستان تاریخی و قدیمی روستای انار یکی دیگر از دیدنی های آن برای گردشگران محسوب می شود. این گورستان در اردبیل نیز شناخته شده است و قدمت تاریخی بالایی دارد. در گورستان سنگ قبرهایی حکاکی شده مشاهده می کنید. نشانه هایی از شش ستاره و تصویرهای چکشی ساده بر روی این سنگ قبرها بسیار جلب توجه می کند.

روستای تاریخی انار

این تپه نیز باستانی بوده و قدمت زیادی دارد. قدمت این تپه ها به زمان اشکانیان و ساسانیان باز می گردد. این تپه ها شهرت زیادی دارند و دارای چند تپه متعدد هستند. شما با قرار گرفتن بر بالای این تپه ها می توانید، چشم اندازهای زیبایی را مشاهده کنید. شما علاقمندان در لینک امکان آشنایی با مکان های دیدنی اردبیل را خواهید داشت.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا