رفع چروک لباس بدون استفاده از اتو با ۱۰ روش متفاوت و کاربردی

همانطور که میدانید یکی از مهمترین نشانه های آراستگی پوشیدن لباس های صاف و عاری از چروک می باشد، که البته ممکن است ما در شرایط خاصی قرار بگیریم که امکان استفاده از اتو وجود نداشته باشد، از طرفی روش های مختلفی برای رفع چروک لباس وجود دارد که هیچگونه نیازی به استفاده از اتو را ندارد، این روش های ارائه شده کاملا ساده می باشند به خصوص در زمان هایی که شما در سفر هستید می توانند واقعا به دردتان بخورد. ما در مطالب گذشته به موضوعاتی مانند نحوه تمیز کردن لکه روغن از روی لباس و همچنین نحوه پاک کردن لکه و آثار به جا مانده روی لباس اشاره کردیم حال در این مطلب شما را با  روش ها و تکنیک های کاربردی رفع چروک لباس بدون استفاده از اتو آشنا می کنیم.

عدم استفاده از اتو برای رفع چروک لباس

روش های کاربردی رفع چروک لباس بدون استفاده از اتو

ما در این مطلب به معرفی چند روش کاملا بی دردسر پرداخته ایم تا بتوانید در هر شرایط مختلفی به زیبا ترین حالت ممکن و با ظاهری آراسته ظاهر شوید. که این روش ها شامل:

۱. استفاده از اتوی مو:

اتوی مو وسیله ای می باشد برای صاف کردن موها که البته می توان از آن استفاده های دیگری هم کرد، شما می توانید با تنظیم کردن دمای آن به راحتی قسمت هایی از لباس را که اتو نمی شود به راحتی صاف کند، قبل از استفاده از اتوی مو کاملا سطح آن را تمیز کنید تا باعث کثیف شدن لباستان نشود. همچنین اگر جنس لباستان بسیار نازک بود از این روش استفاده نکنید زیرا ممکن است به لباستان آسیب وارد کند.

اتو کردن لباس بدون استفاده از اتو

۲. استفاده از بخار کتری:

یکی دیگر از روش های رفع چروک لباس استفاده از بخار آب کتری می باشد شما می توانید برای این کار یک کتری را پر آب کرده و آن را روی شعله گاز بگذارید تا بجوشد، بعد از آن که آب کتری به جوش آمد لباستان را در برابر بخار ناشی از جوشیدن آب بگیرید تا تمام چروک های لباس باز شود.

راهکار های مفید برطرف کردن چروک لباس

۳. استفاده از سشوار:

برای استفاده از سشوار جهت رفع چروک لباس خود می توانید آن ها را به چوب لباسی آویزان کنید و با استفاده از اسپری آب کمی آب بر روی لباستان بپاشید و سپس با تنظیم باد گرم سشوار چروک های لباستان را به سادگی از بین ببرید.

چگونه چروکهای البسه را از بین ببریم

۴. استفاده از بخار حمام:

این روش هم یکی دیگر از روش های ساده رفع چروک لباس ها می باشد فقط کافیست برای چند دقیقه آب داغ حمام را باز کنید تا بخار ناشی از آن بتواند چروک لباس را از بین ببرد، زمانی که بخار داخل حمام را گرفت برای چند دقیقه لباستان را در معرض بخار آب داغ قرار دهید خواهید دید که به سادگی لباس هایتان صاف و عاری از چروک خواهد شد.

راه های ساده رفه چروع لباس

۵. استفاده از حوله نمدار:

در این روش شما باید لباس های چروکتان را روی یک سطح صاف پهن کنید و سپس یک حوله مرطوب را روی لباستان بگذارید و کمی آن را بر روی لباس فشار دهید سپس بگذارید برای چند دقیقه در همین حالت باقی بماند بعد از آن بگذارید لباس هایتان به صورت نمدار و آویزان خشک شود.

توصه های کاربردی از بین بردن چروک

۶. استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی:

قرار دادن ماشین لباس شویی در حالت خشک کن می تواند لباس هایتان را در عرض چند دقیقه صاف کند، کافیست لباس هایتان را همراه با با یک تکه لباس نمدار و چند قطعه یخ داخل خشک کن لباس شویی قرار دهید. بعد از ۱۵ دقیق خواهید دید که تمام لباس هایتان در اثر بخار ناشی از ذوب شدن یخ ها صاف و بدون چروک می باشد.

رفع چروک پوشاک

۷. استفاده از قابلمه:

این روش هم یکی از ساده سرین روش های رفع چروک لباس می باشد که حکم اتو را دارد، برای استفاده از این روش باید مقداری آن در داخل قابلمه بریزید و بگذارید تا به جوش بیاید، زمانی که آب داخل قابلمه به جوش آمد باید آب را خالی کنید و ته قابلمه را همانند اتو بر روی لباس هایتان بکشید تا کاملا صاف شود.

راه های کاربردی صاف کردن چروک ها

۸. استفاده از اسپری آب همراه با نرم کننده:

یکی از رایج ترین روش های از بین بردن چروک لباس این روش می باشد، کافیست مقدار کمی نرم کننده لباس را با مقداری آب ترکیب کنید و سپس آب را بر روی قسمت های چروک لباس خود اتو کنید بعد از چند دقیقه چروک ها نرم و سپس صاف می شوند. این روش برای رفع چروک های پارچه های نخی بسیار موثر است.

رفع چروک بدن استفاده از اتو

۹. درست تا کردن لباس ها:

در این روش زمانی که لباس های شما چروک بود کافیست لباس های خود را به شکل ساندویچی تا کنید و آن را در زیر تشک خود بگذارید تا در اثر فشار چروک های لباستان به راحتی از بین برود.

نابودی چروک های لباس در چند دقیقه

۱۰. استفاده از گرمای بخاری:

این روش که اکثریت مردم از آن استفاده می کنند باعث می شود در عرض چند ثانیه لباس هایتان از چروک عاری شود، کافیست فقط برای چند ثانیه لباس خود را بر روی بخاری بگذاری تا گرمای آن باعث باز شدن چروک ها شود، به همین سادگی و بدون استفاده از اتو.

شما می توانید برای کسب آگاهی بیشتر در زمینه خانه داری بر روی لینک مورد نظر کلیک نمایید و از مطلبی کاربردی آن بهره مند شوید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا