راهنمای ترمیم ناخن جویده شده با روش های مختلف

سالم بودن ناخن ها یکی از روش هایی می باشد که می توانید به سلامت بدن پی ببرید. در واقع ناخن ها می توانند سریع تر از بخش های دیگر بدن بیماری ها را نشان دهند. اگر ناخن های خود را خورده اید و قصد دارید آن ها را دوباره ترمیم نمایید می توانید در ادامه روش های ترمیم ناخن جویده شده را به کار بگیرید و این کار ها را تا زمانی که ناخن های سالم داشته باشید ادامه دهید.

ترمیم ناخن جویده شده

ترمیم ناخن جویده شده با ساده ترین ترفند ها

بسیاری از افراد خصوصا کودکان ناخن های خود را می خوردن دو این کار می تواند به بدن آن ها آسیب های بسیاری وارد نماید از این رو نیاز است تا جلوی این کار را بگیرید. برای این که بتوانید جلوی این کار را بگیرید باید از تکنیک های خاصی استفاده  کنید  که یکی از آن ها استفاده از لاک های تلخ می باشد که میل فرد را نسبت به خوردن ناخن ها از بین می برد. در واقع خوردن ناخن ها و یا آسیب دیدن آن  ها می تواند نشانه ای از مشکلات سلامتی در بدن باشد. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با روش های ترمیم ناخن جویده شده و آسیب دیده آشنا کنیم و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار بدهیم.

استفاده از کرم های مخصوص

یک سری از کرم ها هستند که مخصوص کوتیکول می باشند و شما می توانید از آن برای ترمیم کردن ناخن های خود استفاده نمایید. علاوه بر این که این کرم ها برای درمان خشکی ناخن ها به کار می رود شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید و بستر ناخن های خود را بهبود بخشید تا بتوانید ناخن های زیبا و محکمی داشته باشید. البته که قبل از این کار برای ترمیم کردن ناخن ها باید عادت جویدن ناخن را کنار بگذارید در غیر این صورت هیچ کدام از روش هایی که برای شما بیان می کنیم نمی تواند در ترمیم شدن ناخن ها تاثیر چندانی داشته باشد.در واقع کرم کوتیکول مخصوص برای ناخن های آسیب دیده طراحی شده است و بهتر است نوع ساده آن را تهیه کنید و سعی کنید هر شب این روغن و یا کرم را بر روی ناخن های خود بزنید و اجازه دهید جذب شود. در نظر داشته باشید که این روغن می تواند منجر به بهبودی ناخن های شما شود و مشکلات ناخن ها را تا حدود بسیار زیادی کاهش خواهد داد.

روغن زیتون برای درمان ناخن های خشک و جویده شده

روغن زیتون

یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید با استفاده از آن ناخن های خود را بهبود بخشیده و آن ها را ترمیم نمایید استفاده از روغن زیتون طبیعی می باشد. بهتر است برای این کار از روغن های دست ساز استفاده کنید هر چند که این روغن ها دارای بوی شدید تری می باشند با این حال اثر گذاری بسیار بیش تری نسبت به نوع فراوری شده آن دارد. روغن زیتون برای افرادی که به کرم قبلی دسترسی ندارند بسیار خوب است و قیمت بسیار کم تری نسبت به آن دارد و هر فردی می تواند با هر سنی از آن استفاده نماید و هیچ محدودیت استفاده ای ندارد. روغن زیتون می تواند در کنار مرطوب کردن ناخن های شما آن ها را ترمیم کرده و دوباره منجر به زیبایی و استحکامشان گردد. برای استفاده از این روغن نیاز است تا روزانه ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ناخن های خود را در یک ظرف حاوی این روغن قرار بدهید. این کار را تا زمانی که ناخن های شما ترمیم گردد انجام دهید.

افزودن بیوتین در رژیم غذایی

بیوتین یکی از ویتامین های مورد نیاز برای رشد ناخن ها و ترمیم آن ها می باشد و اگر می خواهید در سریع ترین زمان ممکن ناخن های خود را درمان نموده و آن ها را ترمیم کنید می توانید مقدار این ویتامین را در رژیم غذایی خو افزایش دهید. در واقع بیوتین دارای خاصیت بسیار زیادی برای بافت ناخن ها می باشد و می تواند نقش بسیار بهتری را در این زمینه بر عهده داشته باشد. این ویتامین محلول در آب می باشد و نام دیگر آن ویتامین ب ۷ بوده و تحت عنوان ویتامین H شناخته می شود. این ویتامین یکی از ویتامین های گروه ب می باشد و در متابولیسم اسید آمینه ها نقش بسیار زیادی را بر عهده دارد. بدن هر فرد برای ترمیم و رشد ناخن ها و عملکرد بهتر نیاز به  ۳۰ میکروگرم ویتامین ب ۷ می باشد و اگر ناخن های شما کمی آسیب دیدگی بیش تری داشته باشد این میزان مقداری افزایش می یابد. جالب است بدانید که این ویتامین علاوه بر این که بر تقویت ناخن های شما اثر گذار است می تواند به سلامت مو های شما کمک نماید.

بیوتین و رشد ناخن های جویده شده

استفاده از کراتین

کراتین درمانی یکی دیگر از روش هایی می باشد که شما می توانید به ترمیم ناخن جویده شده بپردازید و آن ها را سریعتر درمان نمایید. اگر ناخن خوردن را ترک نموده اید و دوست دارید ناخن های سالم تری داشته باشید کراتین درمانی از مهمترین روش های درمانی می باشد و شما می توانید برای بهبود بافت ناخن های خود از آن استفاده نمایید. برای استفاده از این روش باید یک سری کراتین های مخصوص را از بازار تهیه کنید و آن را بر روی ناخن های خود بزنید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند و بعد دست های خود را با آب و صابون بشویید تا این ماده به صورت کلی از روی دست های شما پاک شود. برای این که نتیجه بهتری بگیرید بهتر است این کار را تا یک ماه یک بار در روز انجام دهید.

ماساژ دادن انگشت ها

برای این که بتوانید رشد ناخن های خود را افزایش داده و به ترمیم ناخن های آسیب دیده خود بپردازید نیاز است تا نوک دستان خود را ماساژ دهید. این کار می تواند جریان خون را بهبود داده و در نهایت منجر به رشد بهتر و سریع تر ناخن های جویده شده می شود. رشد ناخن های جویده شده بسیار کم تر از ناخن هایی می باشد که شما با استفاده از ناخن گیر آن ها را کوتاه کرده است. ماساژ دادن نوک انگشتان بسیار خوب می باشد و می تواند منجر به ایجاد احساس آرامش در بدن شده و بهتر است این کار را با استفاده از لوسیون ها و نرم کننده ها انجام دهید. اگر بتوانید روزانه چندین بار این کار را انجام دهید می توانید با بهبود جریان خون در این ناحیه مواد مغذی و مفید مورد نیاز بافت ناخن را به آن ها برسانید در نهایت ترمیم آن ها به راحتی صورت خواهد گرفت.

نوشیدن آب برای درمان ناخن های جویده شده

نوشیدن آب

یکی دیگر از کار هایی که می توانید برای ترمیم ناخن جویده شده خود انجام دهید این است که روزانه به  اندازه نیاز آب بنوشید. این نوشیدن آب به شما کمک می کند تا بافت های شکننده و خشک ناخن هایتان بهبود یافته و رشدشان سریع تر خواهد شد. در واقع کمبود آب در بدن می تواند بر روی ناخن های جویده شده و آسیب دیده تاثیرات منفی داشته باشد از این رو اگر کمبود رطوبت را احساس می کنید بهتر است نوشیدن آب کافی در روز را فراموش نکنید. در نظر داشته باشید که یکی از نشانه  های کم آبی بدن شکننده تر شدن ناخن ها می باشد از این رو برای جبران این کار باید میزان آب مصرفی خود را در روز افزایش دهید. به یاد داشته باشید که نوشیدن آب به تنهایی کافی نیست و شما می توانید از غذا های آب دار و میوه ها و سبزیجات بیش تری برای جبران این کمبود ها استفاده نماید.

عدم استفاده از لاک پاک کن ها

اگر ناخن های شما لاک دارد و می خواهید آن ها را پاک کنید باید از روش های جدید و لاک پاک کن های خاصی در این زمینه کمک بگیرید زیرا استون ها و لاک پاک کن های قدیمی آسیب بسیار زیادی به بستر ناخن ها وارد می کند و در نهایت می تواند منجر به از بین رفتن بستر ناخن شنا شود. برای ترمیم ناخن های خود بهتر است سعی کنید از این مواد کم تر استفاده نمایید. بهتر است از لاک پاک کن های استونی استفاده  کنید و سعی کنید دست های خود را از تماس با مواد شوینده مانند پودر لباس شویی و رنگ ها حفظ نمایید. این مواد شیمیایی می تواند آسیب های ناخن ها را تشدید کرده و مشکلاتی را برایتان ایجاد نماید.

ترمیم ناخن جویده شده

استفاده از دستکش

دست ها معمولا با مواد بسیار زیادی در روز تماس دارد از این رو اگر می خواهید به ترمیم ناخن جویده شده بپردازید به شما توصیه می کنیم که حتما از دستکش های مناسب استفاده نماید. برای مثال همین که بتوانید برای ظرف شستن از دستکش های مخصوص استفاده کنید می توانید به بهبود بافت ناخن ها کمک کنید. در واقع مواد شوینده  این مدلی می تواند مواد معدنی را از روی ناخن ها برده و در نهایت منجر به صدمه دیدن آن ها می شود. بسیاری از متخصصان بر این باور می باشند که اگر می خواهید از آسیب های شدید بر ناخن ها پیشگیری نمایید باید سعی کنید برای کار با مواد شیمیایی از دستکش ها استفاده کنید.

استفاده از کرم های مرطوب کننده

یادتان باشد که یکی از اصلی ترین دلیل های آسیب دیدن ناخن های جویده شدن کمبود رطوبت می باشد. برای این که بتوانید این مشکل را از بین ببرید نیاز است تا از کرم های مرطوب کننده استفاده نمایید. بعد از هر بار که دست های خود را می شویید بهتر است از این کرم ها برای بهبود رطوبت ناخن های خود استفاده کرده و سعی کنید به این کار عادت نمایید. یادتان باشد که اگر استفاده از کرم ها در روز برایتان مقدور نمی باشد بهتر است شب ها قبل از خواب این کار را انجام دهید تا بتوانید ناخن های خود را از خشک شدگی نجات داده و آن ها را ترمیم نمایید.

برا رشد بهتر ناخن ها از کرم های مرطوب کننده استفاده نمایید.

برای این که بتوانید در کم ترین زمان ممکن به ترمیم کردن ناخن های خود بپردازید می توانید در روز از چند مورد گفته شده با فاصله زمانی استفاده نمایید. در ادامه می توانید سایر مطالبی که در زمینه آرایش ناخن نوشته شده است را مانند ترمیم شکستگی ناخن و دوام بیشتر لاک ناخن مشاهده نمایید و اطلاعات خود را در این زمینه ها افزایش داده تا بتوانید با مراقبت بهتر ناخن های زیبا تر و سالم تری داشته باشید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا