راهنمای بازدید از باغ موزه هنر ایرانی

باغ موزه هنر، یک مکان فرهنگی است که در آن نمایشگاه ها و کارگاه های هنری زیادی برگزار می شود و از هنرهای جدید و با استعداد رونمایی می گردد. علاوه بر نمایشگاه های متعدد در این موزه وجود فضای سبز بر زیبایی های آن افزوده است در این موزه از صنایع دستی ارزشمندی نیز رونمایی می گردد. محصولات فرهنگی متنوع و متعدد که با استقبال زیادی نیز از سوی بازدیدکنندگان رو به رو می شود نیز از دیگر جذابیت های این موزه است. یکی از جذابیت های مهمی که در این موزه وجود دارد انواع ماکت هایی است که بسیار دیدنی و تماشایی هستند.

 دیدنی های باغ موزه ایرانی

آشنایی با باغ موزه هنر ایرانی:

در این موزه ماکت های هنری از بناهای تاریخی و دیگر امکان دیدنی ایران ساخته شده است که در معرض دید عموم قرار گرفته است و علاوه بر آشنایی با این جاذبه های دیدنی ایران می توانند از دیدن نمونه های آن لذت ببرند. یکی از این ماکت برای جشن ۲۵۰۰ ساله پادشاهی توسط یکی از معماران و هنرمندان ایتالیایی ساخته شده است که با استقبال زیادی از سوی مردم مواجه شده است و طرفداران زیادی دارد.

باغ موزه هنر ایرانی

از جمله دیگر ماکت هایی که در این باغ موزه  ماکت برج میلاد است که با استفاده از کامپوزیت تهیه شده است و نمایی بسیار جالب و دیدنی دارد و یک ماکت قدیمی است. این موزه در مجله باغ فردوس و میدان تجریش، خیابان دربندی، کوچه دکتر حسابی و پلاک ۲۵ واقع شده است.

نحوه دسترسی به این موزه و مکان دیدنی بسیار راحت و آسان است و می توانید با استفاده از خط متروهای تجریش به این مکان بروید. همچنین می توانید برای راحتی رفت و آمد خود از تاکسی استفاده کنید یکی از مشکلاتی که بازدیدکنندگان در این مکان با آن مواجه هستند نداشتن پارکینگ است زیرا این موزه دارای فضای سبز است و دارای بخش اختصاصی پارکینگ نیست.

باغ موزه هنر دیدنی ایرانی

ماکت برج آزادی نیز از انواع دیگر ماکت است که متاسفانه توجه زیادی به این برج ماکتی نشده است و به علت قرار گرفتن در مقابل گرما، سرما و بارش در معرض تخریب است. به طور کلی در باغ موزه هنر ایرانی ۳۵ اثر وجود دارد که برجی به مناسب جشن های ۲۵۰۰ ساله پادشاهی ساخته شده اند. هشت بهشت، گنبد قابوس، سی و سه پل، باغ فین کاشان، شمس العماره، چهل ستون، نقش رستم و … از جمله مهم ترین آثار موجود در این موزه هستند.

باغ موزه ایرانی

این ماکت ها دارای ارزش هنری و تاریخی بسیاری هستند و توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کنند این آثار ساخته دست هنرمندان بسیاری است که متاسفانه برخی از آن ها در معرض از بین رفتن هستند.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا