راهنمای آرام كردن كودكان در هنگام تزریق آمپول و واكسن

اکثر  والدین  برای بردن او به مطب پزشك و یا تزریق واكسن با مشكلات جدی مواجه شوند. متخصصان اطفال تاكید دارند كه والدین می توانند با رعایت برخی نكات و انجام برخی رفتارهای خاص از ناسازگاری نوزادان و كودكان در مواقع تزریق واكسن یا آمپول پیشگیری كنند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  این متخصصان توصیه می كنند:

اگر می خواهید به نوزاد خود واكسن بزنید می توانید روش ۵ S را امتحان كنید. در این روش به والدین توصیه می شود نوزاد را داخل پتو یا ملحفه تمیز بپوشانید سپس او را به پهلو یا روی شكم بخوابانید، آرام آرام او را تكان دهید و دعوت به سكوت كنید و به او شیر بدهید تا كاملا آرام شود. پس از آن كه كودكتان آرام شد از متخصص بخواهید واكسن او را تزریق كند.

هم چنین می توانید قبل از تزریق به نوزادتان یك محلول قندی بدهید. مطالعات نشان داده كه این روش كمك می كند كودك در طول تزریق یا بعد از آن كمتر گریه كند.

اگر فرزندتان بزرگ تر است، می توانید در مورد او از روش سرفه كردن عمدی استفاده كنید. یك مطالعه جدید نشان می هد سرفه كردن قبل و در طول تزریق واكسن درد ناشی از تزریق را در كودكان ۴ تا ۵ ساله و ۱۱ تا ۱۲ ساله كاهش می دهد.

والدین هم چنین می توانند از تكنسین تزریق واكسن درخواست كنند كه از اسپری های بی حسی موضعی در محل تزریق استفاده كنند. اگرهیچ یك از این روشها جواب نداد از وسایل یا ابزاری مثل تلفن همراه برای پرت كردن حواس كودكتان استفاده كنید.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا