دیدنی های دق سرخ و طبیعت شگفت انگیز این منطقه کویری

کویرها یکی از نواحی بکر و پر جاذبه در کشورمان هستند که با برخورداری از زیباترین جاذبه ها می توانند، مورد توجه باشند. کویر دق سرخ نیز یکی دیگر از این جاذبه های بکر بوده که شما می توانید از آن دیدن کنید. این کویر دلنشین در شهر زواره واقع شده است.

چشم انداز دق سرخ

معرفی دیدنی های دق سرخ

کویرها یک پدیده شگفت انگیز با جاذبه های بسیار زیاد هستند. هر ساله این نواحی یکی از مهم ترین قطب های گردشگری بوده و تورهای مسافرتی زیادی به این نواحی برگزار می شود. رصد ستارگان، آرامش و سکوت بی نظیری که در این نواحی حاکم بوده می تواند، توجه هر گردشگری را به سوی خود جلب کند. این نواحی از حیات وحش ارزشمندی نیز برخوردار هستند.

دیدنی های دق سرخ

این کویر کجا قرار دارد؟

برای بازدید از این کویر وسیع و زیبا باید به اردستان و شهر زواره سفر کنید. این منطقه در شمال اصفهان قرار دارد و در جنوب آن نیز کویر نمک را مشاهده می کنید. بسیاری از تاریخ دان ها می گویند، این خطه محل تولد کاوه آهنگر بوده است. قدمت این نواحی بسیار بالا بوده و یکی از مناطق کهن در ایران زمین هستند. ساختار گلی شهر زواره بخش مهمی از زیبایی های شهر را تشکیل می دهد.

دق سرخ

دق سرخ را بیشتر بشناسید:

این کویر از وسعت بسیار زیادی برخوردار بوده و دارای کوه هایی نسبتا کم ارتفاع می باشد. در کنار آن می توانید جنگل هایی از تاغ را مشاهده کنید. تپه های شنی بسیار وسیع و بزرگ نیز از دیگر جاذبه های این منطقه هستند. این نواحی زیستگاه بسیاری از عقاب ها نیز می باشد. این نواحی دارای معادن مهمی همچون نمک و طلا است.

کویر درخشان دق سرخ

لایه رویی این کویر را نمک پوشانده و به همین دلیل است که شب ها خاک آن درخشش بیشتری دارد. بلورهای نمک با تابش نور خورشید نیز خودنمایی می کنند. در این کویر انگار روی آیینه های خرد شده قدم می گذارید. هر گوشه از این کویر زیبای های خاص خود را دارد. چشم انداز بسیار زیبای این ناحیه کویری بسیار جالب توجه می باشد. شما می توانید، مناظر بسیار فوق العاده ای را مشاهده کنید.

نمایی از دق سرخ

جاذبه های کویری:

در کویر دق سرخ از چه دیدنی های می توان لذت برد؟ این ناحیه کویری بیش از هر چیز آرامش و سکوتی دست نیافتنی دارد. کویرنوردی بخشی دیگر از زیبایی های این کویر را شکل می دهد. این نواحی دارای پدیده های بسیار شگفت انگیزی است. رصد ستارگان در شب یک لذت وصف نشدنی می باشد. این نواحی همچنین دارای حیات وحشی بکر است.

تپه شنی دق سرخ

عکاسی در کویر نیز یکی دیگر از لذت هایی است که می توانید، تجربه کنید. ثبت لحظات زیبا در این کویر می تواند، دیگران را با زیبایی های آن آشنا کند. تپه های ماسه ای نیز بخشی دیگری از زیبایی های این کویر است. تپه های واقع در این نواحی دارای اشکال مختلفی بوده و از چشم اندازهای زیبای برخوردار هستند.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا