دیدنی های آبشار بولا با طبیعت بکر و چشم نواز

همانطور که می دانید، نواحی شمالی کشورمان از جذابیت های بسیار زیادی برخوردار است. این ناحیه به دلیل برخورداری از موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب اهمیت زیادی دارد. وجود آبشارها، جنگل ها و دشت های وسیع در این ناحیه گردشگران زیادی جذب می کند. در این بخش شما علاقمندان با دیدنی های آبشار بولا در شمال کشور آشنا می شوید.

آبشار بولا

معرفی دیدنی های آبشار بولا

این آبشار در منطقه محافظت شده بولا و در استان مازندران قرار دارد. این آبشار از نواحی اطراف به کیاسر و پناهگاه های حیات وحش نزدیک می باشد. مناظر بسیار زیبای این آبشار و ویژگی های طبیعی ارزشمند آن موجب شده تا هر ساله گردشگران زیادی به این نواحی سفر کنند. این آبشار از مکان های دیدنی مازندران است.

نمای آبشار بولا

مناظر تماشایی این آبشار در کنار جنگل های وسیع سنگدوه موجب شده تا اهمیت آن برای گردشگران بیشتر باشد. این منطقه در واقع یک ناحیه کوهستانی و ییلاقی بوده به همین دلیل دارای شرایط آب و هوایی مناسب و معتدلی است. این آبشار در واقع یک مرز طبیعی در میان سمنان و مازندران محسوب می شود. جنگل های سنگده که محل قرارگیری این آبشار هستند نیز از جذابیت های زیادی برخوردار می باشند.

دیدنی های آبشار بولا

آشنایی با آبشار:

این آبشار از امتیازات زیادی برای گردشگران برخوردار است. پهنای عریض و خزه های این آبشار بسیار مهم بوده و در واقع تشکیل شده از چند آبشار هستند. شما در این نواحی با تماشای چندین گونه از این گیاهان خزه ای می توانید با طبیعت این ناحیه بیشتر آشنا شوید. این آبشار در واقع جزوی از آبشارهای دائمی بوده و بسیار پر آب می باشد. این آبشار امروزه از دیدنی های ساری نیز به شمار می آید.

طبیعت آبشار بولا

بولا تشکیل شده از چند مجموعه آبشار بوده و در اطراف آن نیز تنوع گیاهی و جانوری بسیار بالایی قرار دارد. در اطراف این آبشارها امکانات تفریحی زیادی نیز وجود دارند. این آبشار شیب دار دارای طبعتی بسیار زیبا و دیدنی برای گردشگران است. این آبشارها از ارتفاعات بالا دست سرچشمه می گیرند. این نواحی از شرایط آب و هوایی بسیار مناسب و معتدلی نیز برخوردار هستند.

چشم انداز آبشار بولا

جنگل های بولا:

این نواحی که از پوشش های گیاهی بسیار ارزشمندی برخوردار بوده پوشیده از شمشادها، گلابی وحشی، ممرز، آلوچه و … هستند. تنوع گیاهی در این منطقه به قدری بالا است که دور تا دور آن درختان کهنسال و تنومند فرا گرفته اند. این نواحی دارای انواعی از علف های بومی نیز می باشد. از سوی دیگر تنوع جانوری این نواحی نیز در سطح بسیار بالایی قرار دارد. خرس قهوه ای، پلنگ، بز، گرگ، شغال، سمور و گراز از مهم ترین گونه های جانوری در این منطقه جنگلی هستند.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا