دوره های تخصصی مکاتبات بیمارستانی برای اولین بار توسط این مرکز برگزار می شود

دوره های تخصصی مکاتبات بیمارستانی برای اولین بار توسط این مرکز برگزار می شود

 

مدیر گروه آموزش زبانهای خارجی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشكی تهران با اشاره به تدوین و اجرای دوره مکالمات زبان تخصصی بیمارستانی گفت: با برپایی این دوره، گروه زبان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران به عنوان اولین مرکز تخصصی علمی برگزار کننده دوره مکاتبات بیمارستانی به صورت رسمی در سراسر کشور شناخته می شود.
علی صحرایی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گسترش واحد زبان و پوشش هرچه بیشتر گروه ها و زیر مجموعه های پزشکی و پیراپزشکی را از اهداف این مجموعه دانست و گفت: در همین راستا گروه زبان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران بر آن شد تا باتوجه به کثرت ارتباطات مکالماتی و نیازسنجی پرسنل خدمات درمانی در حیطه زبان مکالمات تخصصی بیمارستانی را افزایش دهد.
وی به آموزش زبان به فراگیران از طریق رشته تخصصی مورد اشتغال آنها به عنوان بهترین روش برای یادگیری زبان اشاره کرد و افزود: پروتکل علمی در دست مطالعه است که در آن روش تدریس زبان بر اساس علاقمندی افراد مورد تحلیل قرار گرفته و راهکار های اجرایی آن در حال بررسی است.
صحرایی تأکید کرد: از برنامه های در دست اجرای این مجموعه، زمینه سازی برای فراهم کردن بستری مناسب در حیطه آموزش به پرسنل شاغل در مجتمع های بیمارستانی و سازمان های تابعه است که در این راستا می توان به امضا تفاهم نامه هایی با مجتمع بیمارستانی امام خمینی، بیمارستان دکترشریعتی، بهداری کل ناجا و اداره درمان استان تهران اشاره کرد.
وی با بیان این مطلب که فراگیران ما از اقشار علمی مختلف جامعه هستند و پذیرش در دوره های ارائه شده توسط مرکز، محدودیتی برای پذیرش فراگیران در دیگر حوزه های غیر پزشکی ایجاد نمی کند؛ گفت: ارائه خدمات آموزشی زبان تنها شامل گروه های پزشکی و پیراپزشکی نیست بلکه تعاملات گروه با خارج از مجموعه در حیطه های علمی دیگر نیز انجام می شود که در این خصوص می توان به طرح های انجام شده مرکز با آموزش و پرورش منطقه۱۴، سازمان اسناد کتابخانه ملی ایران، شرکت صندوق بازنشستگی کشوری و مخابرات اشاره کرد.
وی اضافه کرد: این مرکز برای پیشبرد اهداف کلان خود که گسترش فعالیت های آموزشی زبان است مکاتباتی را با مراکز درمانی و بیمارستان ها شروع کرده و مذاکراتی نیز در این زمینه انجام گرفته است که از آن جمله می توان از بیمارستان آتیه، روزبه، آرش، میلاد و بهارلو نام برد.
مدیر گروه آموزش زبانهای خارجی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشكی تهران درخصوص دوره های انجام شده در سال گذشته بیان داشت: دوره IELTS و TOFEL تقلیل گرا بود که در سال گذشته شروع شد؛ در این دوره فراگیران قادر هستند با گذراندن دوره های ۳ تا ۵ ماهه به جای دوره های ۶ تا ۷ ماهه مدرک IELTS خود را دریافت کنند.
وی در ادامه تصریح کرد: استقبال از دوره های ۳ تا ۵ ماهه IELTS بسیار امیدوار کننده بود به طوری که نزدیک به ۲۰۰ نفر از این دوره ها بهره مند شدند و نزدیک به ۹۰ درصد آنها نیز موفق به کسب نمره مطلوب شدند.
صحرایی با اشاره به ویژگی های دوره های مکالمه افزود: دوره های مکالمه شامل سه بخش دوره مکالمه عادی با برخورداری از ۱۶ ترم و برگزاری دو روز در هفته، دوره های فشرده که هفته ای ۳ روز برگزار می شود و دوره ی مکالمه مکمل که در قالب ارتقاء توانمندی فراگیران در زمینه قوه شنیداری و گسترش دایره لغات طرح ریزی شده است.
وی با اشاره به استقبال گسترده از دوره های آموزشی زبان فرانسه اظهار داشت: سعی بر آن است تا با بسترسازی مناسب برای گسترش این دورها اقدامات مناسبی صورت گیرد.
مدیر گروه آموزش زبانهای خارجی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشكی تهران گفت: از اهداف کلان این مرکز در وهله اول پوشش دادن پرسنل بیمارستانها، اعم از مدیران بیمارستانی، اعضای هیأت علمی و رده های مختلف کارمندان و در مرحله دوم ارائه آموزش های تخصصی زبان در حوزه تخصصی بیمارستانی تحت عنوان کلی مکالمات بیمارستانی است.
وی ادامه داد: ارتقاء سطح دانش افراد مذکور به دوره های پیشرفته و اخذ مدارک بین المللی از دانشگاه های معتبر دنیا در رأس اهداف مرکز قرار دارد و به عنوان اهداف راهبردی گروه بسیار حایز اهمیت است.
صحرایی اضافه کرد: سعی بر این است تا با دانشگاه های خارج از کشور ترجیحاً کشورهای عضو اروپا یا آمریکا تفاهم نامه ای امضا شود تا مدرک هایی که توسط جهاد ارائه می شود به تائید این مراکز معتبر دانشگاهی برسد و در نهایت بتوانیم مجوزهایی را با تائید یک کشور خارجی ارائه دهیم.
وی در پایان تاکید کرد: نزدیک به ۲ هزار نفر در سال گذشته در دوره های مختلف در این مجموعه آموزش دیده اند که با برنامه ریزی مدون سعی بر آن است تا این تعداد در سال جاری افزایش یابد.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا