دلیل داغ شدن بدنه یخچال و نکاتی برای نگهداری مناسب آن

داغ شدن بدنه یخچال در بسیاری از شرایط امری بسیار طبیعی می باشد با این حال اگر دوست دارید علت دقیق این مشکل را در یخچال خود پیدا کنید باید همراه ما باشید تا در ادامه علل این مشکل را برای شما بررسی کنیم.

داغ شدن بدنه یخچال

علت داغ شدن بدنه یخچال

گرم شدن بدنه یخچال به دلیل کار کردن مداوم کمپرسور می باشد و زمانی که این دستگاه در یخچال به صورت مداوم کار کند گرم تر خواهد بود و هر نوع یخچالی که شما فکرش را بکنید بعد از این که زیاد باز و بسته می شود کمپرسور را مجبوری می کند تا بیش تر کار کند تا بتواند مواد درون یخچال را خنک نگه دارد از این رو اگر هوا گرم می باشد باید در باز و بسته کردن در یخچال خانه کمی صرفه جویی کرده و الکی این کار را انجام ندهید. البته باید حواستان باشد که غذاها را تا زمانی که دمای بالایی دارند درون یخچال قرار ندهید در غیر این صورت می توانید به یخچال آسیب رسانده و در نهایت مشکلات بی شماری را ایجاد نمایید و یکی از آن ها گرم شدن بیش تز حد بدنه یخچال می باشد. البته یادتان باشد زمانی که دمای درونی یخچال به حد مورد نیاز برسد دیگر کمپرسور کار نمی کند از این رو اگر دمای یخچال شما ۲۴ ساعته بالا بود می توانید آن را امری غیر عادی تلقی نموده و به دنبال دلیل این مشکل باشید. در ادامه سه دلیل عمده گرم شدن و گرم ماندن بدنه یخچال را برای شما عزیزان بررسی می کنیم.

کار کردن هیتر

هیترهای برقی یکی از مهم ترین تجهیزاتی بودند که در یخچال های سال ۱۳۷۰ به قبل موجود هستند. در واقع این هیتر ها برای پیشگیری از رطوبت در یخچال ها کار گذاشته می شود و مانع از خراب شدن غذا ها در یخچال خواهند شد. در واقع این هیترها در امتداد لبه بدنه یخچال اند و زمانی که روشن می شوند در یخچال نیز گرم خواهد شد. اگر احساس می کنید که این گرم شدن به دلیل هیتر ها می باشد می توانید هیتر آن را خاموش کنید و برای این کار باید به دنبال کلمه ای به نام  Energy Saver یا Power Saver باشید. البته اگر رطوبت را در کنار درب های یخچال مشاهده کردید باید این دکمه ها را روشن کنید تا بتوانید از خراب شدن یخچال به دلیل رطوبت بالا پیشگیری کنید.

گرم شدن بدنه یخچال

کثیف بودن لوله های کندانسور

در واقع یخچال هایی که جدید می باشند دارای یک سری لوله هایی در کندانسور می باشد و مانند یخچال های قدیمی دارای گرمکن نمی باشند. در واقع این لوله های کندانسور در لبه های بدنه یخچال می باشند و می تواند رطوبت را در یخچال کاهش داده و از تجمع ان پیشگیری می کند. در واقع زمانی که این لوله ها کثیف می شوند تمایل به داغ شدن پیدا می کنند از این رو بدنه یخچال شما داغ می شود.

کثیف بودن سیم پیچ ها

در نظر داشته باشید که گرم بودن دیواره های فریزر در یخچال می تواند نشانه ای از این کثیفی ها باشد بنابراین باید سعی کنید یک متخصص را در این زمینه خبر کنید تا با تکنیک های خاصی این سیم پیچ ها را تمیز کند و عملکرد فن کندانسور را بررسی کند. بهتر است این کار ها را به دست یک فرد خبره بسپارید تا بتوانید از بروز مشکلات شدید در این زمینه پیشگیری کرده و آسیبی به یخچال خود وارد نکنید.

داغ شدن بدنه یخچال

علت کار کردن بیش از حد کمپرسور

شاید برایتان جالب باشد که اطلاعاتی در مورد کار کردن بیش تر این وسیله در یخچال بدانید تا بتوانید با رعایت کردن یک سری نکاتی از داغ شدن بدنه یخچال پیشگیری نمایید.

 • خرابی فن در کندانسور و کمپرسور
 • گرد و خاک و ایجاد کثیفی های زیاد بر روی لوله های کندانسور
 • گرد و خاک و کثیفی
 • خرابی هیتر
 • خرابی تایمر
 • خراب بودن ترموستات
 • تنظیم نبودن ترموستات
 • کمبود گاز در یخچال
 • خراب شدن کمپرسور
 • خراب شدن لاستیک های دور در

نکاتی در نگهداری از یخچال

برای این که بتوانید یخچال را درست نگه داری کنید و هیچ مشکلی برای آن ایجاد نشود و احتمال خرابی را به صفر برسانید نیاز است تا یک سری نکاتی را در این مورد بدانید.

 • یادتان باشد که یخچال باید فاصله درستی از دیوار و سایر وسایل قرار بگیرد در غیر این صورت ممکن است در تاثر نرسیدن هوای درست به آن دچار مشکل شود.
 • سعی کنید برای یخچال خود از کاور استفاده نکنید. کاور به گرم ماندن بیش تر و خرابی وسایل درونی آن کمک می کند.
 • گرم شدن کناره های یخچال به دلیل رطوبت آن می باشد و عملکرد نا مناسب گرمای متفاوتی را به یخچال می دهد.

علت داغ شدن یخچال

در بسیاری از یخچال های امروزی به جای هیتر از کندانسور استفاده می شود و این کار دارای مزیت هایی می باشد. در واقع این کار به صورت کلی کمی تواند از نشت گاز پیشگیری کند. در ادامه می توانید با کلیک بر روی لینک های داده شده اطلاعاتی در مورد تمیز کردن یخچال و علت یخ نزدن فریزر بدست آورید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا