دلیل تیره شدن کرم پودر و نحوه جلوگیری از آن

تیره شدن کرم پودر یکی از مشکلاتی می باشد که ممکن است برای شما نیز ایجاد شود. در واقع این امر همیشه همراه با ماسیده شدن کرم می باشد و ممکن است حالت بدی را روی صورت ایجاد نموده و آرایش شما را خراب نماید. در ادامه علل این مشکل را برایتان بررسی می کنیم.

دلیل کدر شدن کرم پودر

تیره شدن کرم پودر و روش های کاهش این مشکل

تیره شدن کرم پودر می تواند دلیلی های بسیار زیادی را با خود به همراه داشته باشد از این رو بهتر است سعی کنید یک سری نکاتی را رعایت نمایید تا این مشکل برایتان ایجاد نشود. این مشکل یکی از نگرانی های خانم ها می باشد و قرار است در ادامه این مشکل را برایشان رفع نماییم.

تمیز نبودن صورت

یکی از روش هایی که می تواند به تیره شدن کرم پودر کمک کند این است که قبل از آرایش پوست خود را با استفاده از وسایل شوینده تمیز نکرده اید. این مورد یکی از مهم ترین مواردی می باشد که باید آن را رعایت کنید در غیر این صورت علاوه بر کرم پودر سایر آرایش شما نیز خوب نخواهد شد و مشکلاتی برایتان ایجاد می شود. در واقع اگر پوست خود را قبل از آرایش کردن تمیز نکردید باید منتظر آثار مخرب آن بر روی پوست خود باشید.

بهتر است سعی کنید همیشه قبل از این که کرم پودر را روی صورت خود بزنید آن را با آب و مواد شوینده تمیز نمایید. در واقع این کار به شما کمک می کند تا بتوانید تمامی مواد موجود روی پوست را به خصوص باکتری ها را از بین ببرید و در نهایت بعد از این که پوست خود را کاملا خشک کردید می توانید از کرم پودر ها استفاده نمایید. در واقع این کار منجر می شود تا باکتری ها نتوانند وارد پوست شما  شوند و در نهایت کرم پودر شما به آسانی روی پوست قرار می گیرد و از ماسیده شدن و تغییر رنگش پیشگیری خواهد شد.

تیره شدن کرم پودر

خشک بودن پوست

بهتر است پوست خود را همیشه مرطوب نگه داشته و از خشک شدنش پیشگیری نمایید. اگر پوست شما حالت خوبی داشته باشد و بیش از حد خشک نباشد نیازی به نگرانی نیست و کرم ها روی صورت شما خوب می خوابند و نیازی به تمدید کردنشان وجود ندارد. در واقع این کار به پوست شما کمک می کند تا سالم تر بماند و دوام آرایش شما بالا تر خواهد رفت. بعد از این که صورت خود را با استفاده از آب و مواد شوینده شستید بهتر است از یک آبرسان متناسب با پوست خود استفاده کنید و بعد کرم پودر را روی صورتتان بزنید.

این راه به شما کمک می کند تا کرم پودر مقدار بیشتری روی پوست بنشیند و از تیره شدنش پیشگیری خواهد کرد. در واقع علت این امر این است که اگر پوست شما رطوبت داشته باشد دیگر رطوبت و چربی کرم پودر را به خود جذب نمی کند و کرم شما به مدت بیش تری روی پوستتان خواهد ماند و ظاهر خود را حفظ خواهد کرد.

استفاده نکردن از پرایمر ها

پرایمر ها جزئی از مهم ترین وسایل آرایشی می باشند و از تیره شدن و تغییر حالت کرم پودر ها روی پوست پیشگیری می نمایند. در واقع پرایمر تمامی منافذ باز پوست را پر می کند و سطح پوست شما یکسان خواهد شد و شما می توانید آرایش خود را برای مدت زمان بالا تری نگه داشته و از تمدید مجدد آن خود داری نمایید. در نظر داشته باشید که استفاده نکردن از پرایمر ها منجر به نبود پوست صاف و یک دست بعد از آرایش خواهد شد.

کدر شدن آرایش با استفاده بیش از حد از کرمپودر

استفاده بیش از حد از کرم پودر

بهتر است به اندازه از کرم پودر ها استفاده کنید و این نکته را به یاد  داشته باشید که اگر میزان استفاده از کرم پودر بیش تر باشد ممکن است آرایش شما سریع تر خراب شود و در نهایت ظاهری غیر طبیعی به پوست شما خواهد داد. در واقع بهتر است به جای این که برای پوشاندن عیب های صورت خود از کرم پودر استفاده  کنید می توانید از پرایمر ها کمک بگیرید در غیر این صورت استفاده بیش از حد از این کرم ها نمی تواند برای هدف شما موثر باشد.

انتخاب رنگ نامناسب کرم

اگر کرم پودر شما بعد از آمدن روی پوست تیره تر خواهد شد باید حواستان باشد که رنگ مناسبی را انتخاب نکرده اید. بهتر است قبل از این که این کرم ها را بخرید در انتخاب خود دقت نمایید تا با رنگ طبیعی پوست شما تفاوت چندانی نداشته باشد.

بهترین روش برای انتخاب نوع مناسبی از کرم پودر ها این است که مقداری از آن را بر روی پوست خود تست نمایید و رنگ آن را در زیر نور خورشید ببینید. برای انتخاب بهتر نیاز است تا مقداری صبر کنید تا این کرم بر روی پوست شما بنشیند و شما بتوانید به راحتی رنگ آن را انتخاب نمایید.

اگر پوست شما دارای رنگ های سرد می باشد بهتر است از کرم هایی با رنگ صورتی دارچینی را انتخاب نمایید و اگر پوست شما گرم تر است بهتر است کرم های فوندانسیونی با ته رنگ زرد را انتخاب کنید.

برای تمیز ماندن آرایش از تثبیت کننده ها استفاده نمایید.

استفاده نکردن از تثبیت کننده ها

بسیاری از آرایشگران معروف توصیه می کنند برای این که رنگ آرایش شما تغییر نکند حتما از تثبیت کننده ها استفاده نمایید. در واقع این تثبیت کننده ها هم به صورت اسپری و هم به صورت پودر موجود اند و شما می توانید برای ماندگاری بهتر و بیش تر آرایش خود از هر نوعی که دوست دارید انتخاب کنید. اگر از این تثبیت کننده ها استفاده نکنید ممکن است کرم پودر شما تغییر رنگ داده و روی صورتتان ماسیده شود.

استفاده نادرست از پد ها

برای این که آرایش شما تغییر رنگ نداده و روی صورت شما خراب نشود بهتر است از پد های درستی برای پوست خود استفاده  کنید. افرادی که دارای پوست های چرب می باشند می بایست از پد های خشک استفاده کنند و از مرطوب کردن آن بپرهیزند. اگر دارای پوست های نرمال و خشک می باشید می توانید پد های خود را قبل از استفاده مرطوب نمایید و آن ها را به صورت ضربه ای و دورانی بر روی پوست بکشید تا تاثیر بسیار خوبی بر روی پوست شما به جا مانده و. آرایش شما طبیعی تر جلوه نماید.

عدم استفاده درست از پد ها و تیره شدن کرم

استفاده از لوازم آرایشی دارای اصول خاصی می باشد و اگر بتوانید این اصول را رعایت کنید می توانید آرایش زیبا تر و طبیعی تری داشته باشید. در ادامه می توانید در بخش آرایش صورت سایر مطالب مفیدی که در این زمینه نوشته شده است را مانند آرایش روز های گرم و ماسیدن کرم پودر روی صورت مشاهده کنید و برای این کمار کافی است بر روی لینک های داده شده کلیک نمایید تا به صفحات مربوطه وارد گردید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا