اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دكتر “مسعود دانيالي” : سالانه ‪ ۳۴‬هزار نفر براثر سرطان دركشور مي‌ميرند !!! ***‪ ۸۰‬تا ‪ ۹۰‬درصد از مبتلايان به انواع سرطان، ساكنان استانهاي گلستان، مازندران، گيلان و دشت مغان هستند!!!!؟؟؟؟ 22/7/84

يك استاد دانشگاه: سالانه ‪ ۳۴‬هزار نفر براثر سرطان دركشور مي‌ميرند ‪۸۴/۰۷/۲2‬

استاد دانشگاه ومدير تحقيق و توسعه موسسه فن‌آوري زيستي آسيا گفت: سالانه ‪ ۳۴‬هزار نفر در كشور براثر ابتلا به انواع سرطان جان خود رااز دست مي‌دهند.

دكتر “مسعود دانيالي” در سمينار “آشنايي با فوايد روشهاي بيوتكنولوژي در بهبود كميت و كيفيت محصولات كشاورزي” در گنبدكاووس، افزود:
‪ ۸۰‬تا ‪ ۹۰‬درصد از مبتلايان به انواع سرطان، ساكنان استانهاي گلستان، مازندران، گيلان و دشت مغان هستند.

وي با تاكيد بر اين نكته كه اكثر اين سرطانها ناشي از استفاده زياد از كود و سم در بخش كشاورزي است، گفت: در حال حاضر ‪ ۵۰‬درصد از سم توليدي و وارداتي كشور در مزارع استانهاي گلستان، مازندران، گيلان و دشت مغان استفاده مي‌شود.

به گفته وي، گسترش ناشي از مصرف بي‌اندازه انواع كود و سم در توليد محصولات كشاورزي، كودكان را نيز گرفتار كرده است.

مدير تحقيق و توسعه موسسه فن‌آوري زيستي آسيا در ايران افزود: براي رهايي از اين وضعيت بايد توليد محصولات كشاورزي در كشور به‌ويژه دراستانهاي شمالي كشور با استفاده از روشهاي بيوتكنولوژي در بهبود كميت و كيفيت محصولات انجام شود.

دكتر دانيالي گفت: براي رسيدن به‌برنامه‌هاي وزارت جهادكشاورزي در افزايش محصول در واحد سطح و توليد محصول سالم براي مصرف‌كننده ، بهره‌گيري از طرح بيوتكنولوژي و فرهنگ‌سازي در اين بخش ضروري است.

او در ادامه از توانمند شدن كشور در توليد انواع كود بويژه “ازتوباكتر” و صادرات آن به اروپا خبر داد و افزود: مصرف اين كود در هر هكتار مزرعه جو و يا گندم باعث افزايش توليد محصول بين پنج تا ‪ ۳۰‬درصد مي‌شود.

وي از كشاورزان خواست در استفاده از روشهاي بيوتكنولوژي در جهت افرايش كميت وكيفيت محصول توليدي از راهنمايي كارشناسان اين بخش استفاده نمايند.

موسسه فن آوري زيستي آسيا در ايران براي تهيه انواع كود بيوتكنولوژي فعاليت مي‌كند.

شهرستان گنبدكاووس با داشتن ‪ ۱۶۰‬هزار هكتار زمين زراعي از مناطق مهم توليد محصولات زراعي و باغي در استان گلستان به شمار مي‌رود.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *