دریاچه نمکی سیوا از جاذبه های زیبا و توریستی مصر

مصر سرزمین شگفتی ها و تمدن است. بسیاری از ما این کشور را با وجود سازه های باستانی و قدیمی آن می شناسیم. اما این سرزمین وسیع دارای جاذبه های بی شمار دیگری نیز می باشد. شما با سفر به این منطقه می توانید از جاذبه های بسیار زیادی دیدن کنید. در این بخش نیز با دریاچه نمکی سیوا آشنا خواهید شد.

شگفتی دریاچه سیوا

معرفی دریاچه نمکی سیوا

این دریاچه وسیع از گستردگی بالایی برخوردار بوده و به عنوان یکی از زیباترین دریاچه های مصر شناخته شده است. قرار گرفتن این دریاچه در صحرای غربی مصر موجب شده تا این نواحی اهمیت گردشگری و توریستی بسیار بالایی داشته باشند. شما در سفر خود به این منطقه می توانید، انواعی از جاذبه های گردشگری را مشاهده کنید.

دریاچه سیوای مصر

این دریاچه دارای چشمه های آب گرم بوده و از خواص درمانی بسیار بالایی نیز برخوردار هستند. شما در این نواحی می توانید، مناظر بی نظیری را مشاهده کنید. چشم اندازهای نمکی این دریاچه یکی از بخش های جذابی است که در سفر خود با آن رو به رو هستید. مناظر بیابانی در این منطقه از اهمیت گردشگری بالایی برخوردار می باشند.

دریاچه نمکی سیوا

چشم اندازهای دریاچه نمکی در این نواحی برای گردشگران بسیار جذاب و دیدنی است. شما می توانید، لذت قدم زدن در میان نخل های این دریاچه را نیز تجربه کنید. زمانی که از این دریاچه عبور می کنید، به دلیل شفاف بودن آب های دریاچه می توانید، چشم اندازهایی از زیر دریا را مشاهده کنید. قدم زدن در سواحل این دریاچه نیز یک تجربه بکر و بی نظیر دیگر است.

دریاچه سیوا کجاست

خواص دریاچه:

این دریاچه علاوه بر ویژگی های توریستی خود از امتیازات دیگری نیز برخوردار می باشد. این دریاچه دارای مقادیر زیادی نمک بوده و به همین دلیل برای درمان انواعی از بیماری های پوستی به کار می رود. برخی از افراد برای درمان بیماری های چشم نیز از این آب ها استفاده می کنند.

دریاچه های مصر:

علاوه بر دریاچه نمکی سیوا می توانید از دریاچه های زیبای دیگر نیز بازدید کنید. از مهم ترین دریاچه هایی که در این منطقه قرار دارد، می توان به دریاچه جادویی، دریاچه وادی الریان، دریاچه ناصر، دریاچه موریس و … اشاره نمود. هر یک از این دریاچه ها زیبایی های خاص خود را دارند و شما می توانید از تماشای آن ها لذت ببرید.

دریاچه دیدنی سیوا

مصر سرزمینی پهناور با جاذبه های دیدنی بسیار می باشد. شما در سفر به این منطقه می توانید از جاذبه های زیبایی دیدن کنید. این کشور به عنوان یکی از متمدن ترین کشورهای دنیا شناخته می شود و از اهمیت گردشگری بالایی نیز برخوردار است.

در انتهای مطالعه این مطلب برای مشاهده و آشنایی با دریاچه آبانت ترکیه و دریاچه برایس ایتالیا می توانید به سراغ این لینک ها بروید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا