درمان‌های معجزه‌آسا با ماساژ انگشتان دست

علوم طبی زیادی در دنیا وجود دارد که برخی از آن‌ها جدید بوده و برخی هم مربوط به سالیان گذشته است.
طب چینی یکی از علوم طبی کم‌نظیر دنیا است که ریشه آن به گذشته‌های بسیار دور و قدیمی باز می‌گردد ولی هنوز هم بسیار پرکاربرد و مفید است. طب چینی را می‌توان یکی از قوی‌ترین علم‌های طبی دنیا دانست.

در دنیا از فنون و تکنیک‌های این طب برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شود. یکی از تکنیک‌های طب چینی، ماساژ انگشتان دست است. در این مقاله قصد داریم در مورد این تکنیک با شما صحبت کنیم. اگر ‌می‌خواهید اطلاعات خود را در مورد ماساژ انگشتان دست، بالا برده و از فواید آن در آرامشتان بهره ببرید، حتما این مقاله را مطالعه کنید.

طب سنتی چینی بیان می‌کند در بدن نقاط خاصی وجود دارد که هر کدام از این نقاط مسئول یک ارگان خواص بدن است و اگر ما این نقاط را ماساژ دهیم می‌توانیم سلامت آن ارگان و واحد مورد نظر را بهبود بخشیم و یا حتی تضمین کنیم. یک یا دو دقیقه ماساژ در روز می‌تواند علاوه بر احساس راحتی، سلامتی را نیز به شما هدیه دهد.

بر روی انگشتان دست نیز نقاط خاصی وجود دارند که مربوط به یک ارگان ویژه در بدن هستند. بسیاری از افراد در این تصور اند که تنها فایده ماساژ دادن بدن احساس راحتی و رفع خستگی می‌باشد در حالی که این گفته کاملا غلط بوده و ماساژ فواید بسیار زیادی برای بدن دارد که شاید نتوان حتی در یک مقاله آن‌ها را بیان کرد. همراه ما باشید تا شما را با برخی از فواید ماساژ انگشتان دست آشنا کنیم. در این مقاله بیان خواهیم کرد که هر انگشت مسئول کدام ارگان از بدن بوده و چه فوایدی با ماساژ دادن آن عاید ما خواهد شد.

به نقل از آیرست، مرکز تخصصی صندلی ماساژور؛ هر انگشت از بدن ما به ارگان خاص و یا قسمت خاصی از بدن متصل است. ما می‌توانیم با ماساژ دادن هر انگشت سلامت ارگان مربوطه‌اش را تضمین کنیم. ولی بهتر است پیش از ماساژ دادن انگشتان خود بدانیم که با ماساژ هر انگشت چه فوایدی عاید ما خواهد شد. این نوع ماساژ یک درمان سریع برای بسیاری از بیماری‌ها مانند سردرد، تهوع سرگیجه و … می‌باشد.

انگشت شست: اگر مشکلات ریوی و یا قلبی دارید انگشت شست خود را ماساژ دهید چرا که این انگشت وظیفه سلامت این دو ارگان مهم در بدن را بر عهده دارد. اگر این انگشت را ماساژ دهید ضربان قلب شما به حالت عادی بازگشته و دردهای ریوی شما نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

انگشت اشاره: اگر از بیماری‌های دستگاه گوارش رنج می‌برید به صورت روزانه انگشت اشاره خود را ماساژ دهید چرا که انگشت اشاره شما متصل به دستگاه گوارش‌تان است. از دیگر فواید ماساژ دادن انگشت اشاره می‌توان به در کاهش دردهای شکمی اشاره کرد.

انگشت وسط: برای بهبود گردش خون در بدن می‌توانید انگشت وسط خود را ماساژ دهید. البته این فقط یکی از فواید ماساژ دادن انگشت وسط است. از دیگر فواید این کار می‌توان به این موارد اشاره کرد: از بین بردن سرگیجه، از بین بردن بی‌خوابی، کاهش علائم تهوع و… اگر این نشانه‌هایی از مشکلات را دارید انگشت وسط خود را ماساژ دهید.

انگشت حلقه: خلق و خوی درونی ما متصل است به انگشت حلقه! افرادی که افسردگی دارند و یا سریع عصبانی و ناراحت می‌شوند حتما انگشت حلقه خود را ماساژ دهند. بسیاری از گفته‌ها و مقالات ثابت کردند که ماساژ دادن انگشت حلقه سیستم لنفاوی را نیز می‌تواند بهبود ببخشد. سیستم لنفاوی بدن در واقع وظیفه حرکت دادن مواد سمی و کثیف و دور کردن آن‌ها از بدن را بر عهده دارد.

ماساژ انگشت کوچک: کوچکترین انگشت انسان به کلیه‌های او وصل می‌باشد. اگر از مشکلات کلیوی رنج می‌برید و یا دچار سردردهای پی در پی می‌شوید، می‌توانید انگشت کوچک خود را ماساژ دهید. در کشور چین بیشتر پزشکان به بیماران مبتلا به بیماری‌های کلیوی ماساژ انگشت کوچک را توصیه می‌کنند. در کشور ژاپن نیز این کار برای بیماری سردرد انجام می‌شود.

البته ماساژ دادن انگشت کوچک فواید دیگری نیز دارد به گفته چینی‌ها اگر انگشت کوچک خود را ماساژ دهید دردهای موجود در بدن شما کاهش پیدا می‌کند. همچنین مردم این کشور معتقد هستند که ماساژ دادن این انگشت باعث کاهش وزن می‌شود البته فقط انگشت کوچک دست چپ.

با برخی از فواید ماساژ انگشتان دست آشنا شدید. همانگونه که مطالعه کردید هر کدام از این انگشتان وظیفه حفظ سلامت ارگان خاصی از بدن را بر عهده دارند. در کشورهای بسیاری مانند کشور چین پزشکان از این فواید آگاهی کامل دارند و به همین دلیل هم در نسخه‌های خود علاوه بر داروهای متداول، ماساژ انگشتان را نیز تجویز می‌کنند. اما متاسفانه در بسیاری از کشورها مانند کشور ما این آگاهی وجود نداشته و مردم بسیار کمی از ماساژ انگشتان دست استفاده می‌کنند.

اگر شما نیز می‌خواهید سلامت ارگان‌های مختلف بدن خود را تضمین کرده و بیماری‌ها را از خود دور کنید حتما به صورت روزانه انگشتان خود را ماساژ دهید تا از فواید این نوع ماساژ نیز بهره‌مند شوید.مهر

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا