اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دختر 18 ساله انگليسي در سینه سه قلب دارد

دختر 18 ساله انگليسي در سینه سه قلب دارد
يك دختر 18 ساله انگليسي با سه قلب زندگي مي‌كند كه يكي از آنها قلب خودش و دوتاي ديگر پيوندي هستند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، لين نيكولسان يك معجزه پزشكي است و زنده بودنش شانس بزرگي است.اين دختر سه ماه قبل دومين قلب پيوندي خود را دريافت كرد. لين تا سن 12 سالگي يك كودك كاملا سالم و طبيعي بود اما در اثر آلوده شدن سراسر بدنش به يك ويروس ناشناس در سال 2002 بافت ماهيچه قلب وي آسيب ديد. پس از آن به بيماري حاد ماهيچه قلب مبتلا شد.

قلب اين دختر به قدري با اين ويروس آسيب ديده بود كه پزشكان مي‌گفتند، وضعيت قلب او مثل فردي است كه سه بار دچار حمله قلبي شده باشد.

اولين قلب پيوندي اين دختر از زن جواني گرفته شد كه در اثر آسيب مغزي درگذشت و اين پيوند به نظر تمام متخصصان موفقيت‌آميز بود. اما 14 ماه بعد بدن لين قلب پيوندي را پس زد و اين واكنش بدن به قدري شديد بود كه حتي قويترين داروها هم تاثيري نداشت.

پس از آن در يك فرصت استثنايي تصميم گرفته شد قلب ديگري به بدن لين پيوند زده شود. اين در حالي است كه پيدا كردن عضو پيوندي بسيار با كمبود مواجه است.

پزشكان در سال جاري كه لين در هجدهمين سال تولدش دوباره دچار مشكل قلبي شد به والدين او هشدار دادند كه چاره‌اي جز پيوند ديگر نيست. در غير اين صورت دختر آنها تنها 30 روز ديگر زنده خواهد ماند.

لين بسيار خوش شانس بود كه پس از سه روز مبارزه براي زنده ماندن بالاخره قلب مورد نظر از مرد 35 ساله‌اي كه در اثر تصادف در لندن جان سپرده‌ بود، پيدا شد.

با انجام جراحي، حال اين دختر نوجوان كه هم ‌اكنون در بدن خود سه قلب دارد رو به بهبودي است.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *