دختر بزرگ اليزابت فريتزل پس از حدود يك ماه از كما خارج شد

اخبار اجتماعي, اخبار علمی پزشکی, اخبار عمومی

پس از حدود يك ماه دختر بزرگ اليزابت فريتزل از كما خارج شد

دختر 19 ساله جوزف فريتزل، پدر اتريشي، كه هيولاي محبس لقب گرفته است امروز از كما خارج شد. پليس اتريش تا پيش از اين اعلام كرده بود كه شايد وي بتواند جزئيات زيادي از زندگي وي به همراه مادر و برادرانش در محبس را فاش كند. 
   الیزابت قبل از حبس در سن 22 سالگی و پدرش اکنون  در اداره پلیس
 
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از ديلي ميل ، پزشكان نگران بودند كه كريستين به علت از كار افتادن چند عضو بدنش جان خود را از دست بدهد اما وي كه در اواخر هفته نشانه هايي از بهبود را بروز داده بود سرانجام چشمان خود را گشوده است.
به گفته يكي از منابع كلينيك رواني محل درمان و نگهداري اين خانواده اليزابت و افراد خانواده‌اش بسيار خوشحالند اما مي‌دانند كه نبايد چندان اميدوار باشند.
كريستن در 19 آوريل گذشته و پس از اين كه تمام مدت عمر خود را در سلولي بدون نور در حبس پدر قرار داشت در اثر نارسايي شديد كليه‌ها به كما رفته بود. جوزف پدر وي در اثر خواهش‌هاي اليزابت مادر كريستين با انتقال دختر به بيمارستان موافقت كرده بود، اقدامي كه سرانجام منجر به كشف خانه وحشت و نجات اليزابت و دو فرزند ديگرش از سلول زير زميني شد.
در اثر شدت بيماري هر دو كليه و ريه‌هاي كريستين از كار افتاده بود و پزشكان با كمك دستگاه‌هاي پزشكي موفق به زنده نگه‌داشتن او شده بودند. با بدتر شدن اوضاع وي پزشكان تصميم گرفتند تا او را به كماي مصنوعي ببرند اما با بهبود وضعيت جسماني وي با انجام دياليز و ساير اقدامات پزشكي، پزشكان هم اكنون كار خارج كردن وي از كما را شروع كرده‌اند.
‌آلبرت ريتر رئيس تيم پزشكي وي اعلام كرد كه مهم‌ترين نگراني ما هم اكنون اين است كه عفونت شديد كه باعث نرسيدن اكسيژن به وي شده بود باعث بروز آسيب‌هايي به مغز وي شده باشد.
وي افزود كه روند خارج كردن وي از كماي مصنوعي به تدريج آغاز شده است اما اين‌كه اين دوره چقدر به طول بينجامد معلوم نيست.

*** بازدید کننده محترم:

جهت مطالعه اطلاعات کامل در این رابطه اینجا را کلیک کنید

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا