اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

داروهاي پيوند اعضاء سل سپت (‪ ( CellCept‬و ماي فورتيك (‪ ( Myfortic‬مي‌تواند موجب سقط جنين و بروز نقايص مادرزادي در زنان باردار شود.

اخبار داروسازی, بهداشت عمومي

اداره نظارت بر مواد غذايي و دارويي آمريكا بار ديگر هشدار داد داروهاي پيوند اعضاء سل سپت (‪ ( CellCept‬و ماي فورتيك (‪ ( Myfortic‬مي‌تواند موجب سقط جنين و بروز نقايص مادرزادي در زنان باردار شود.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از  آسوشيتدپرس ، اين سازمان در يك هشدار آن لاين به پزشكان توصيه كرد قبل از تجويز اين داروها از باردار نبودن بيماران خود اطمينان يابند و مطمئن شوند بيماران از روشهاي موثر پيشگيري از بارداري استفاده مي كنند.

اين داروها كه براي پيشگيري از پس زدن عضو در بيماران پيوندي تجويز مي شوند، دستگاه ايمني بدن را سركوب مي‌كنند. اداره نظارت بر دارو و غذاي آمريكا اكتبر گذشته پس از دريافت گزارش‌هايي از سقط جنين زناني كه داروي سل سپت مصرف كرده بودند و نيز تولد نوزاداني با نقايص مادرزادي در دهان و گوش، شديدترين هشدارها در مورد اين داروها اعلام كرد.

اين اداره اعلام كرد بيشترين مشكلات در زناني بروز كرده است كه قبل از آگاه شدن از بارداري خود اين دارو را مصرف مي‌كردند

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *