خواص پوست باقلا و فواید باور نکردی مصرف آن

خواص پوست باقلا را در این مطلب برای شما بررسی می کنیم و یک سری اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهیم و جالب است بدانید که از این ماده در طب سنتی برای درمان مشکلات بسیار زیادی استفاده می شود.

خواص پوست باقلا

خواص پوست باقلا

باقلا یکی از مهم ترین گیاهانی می باشد که شما می توانید آن را در غذاها استفاده کنید و شاید برای شما تعجب آور باشد. پوست آن نیز دارای یک سری خاصیت ها می باشد و شما با استفاده از آن می توانید این خاصیت ها را به بدن خود برسانید. زمانی که شما از باقلا به همراه پوست استفاده می کنید مقدار بسیار زیادی فیبر وارد بدن شما می شود و طبق روایت هایی که از امام صادق (ع) به جا مانده است ایشان نیز بیان کرده اند که خوردن باقلا به همراه پوستش می تواند معده را پاکسازی نماید از این جهت استفاده از این مورد در غذاها ایرادی ندارد و حتی برای بدن نیز مفید می باشد. البته پیامبر اکرم (ص) نیز در این مورد فرموده اند که اگر باقلا را به همراه پوستش میل کنید بیماری ها از بدن شما دفع خواهند شد.

روایت امام صادق (ع):

باقلا را با پوستش بخورید؛ چرا که معده را پاک می کند.

روایت پیامبر اکرم (ص):

هر کس یک دانه باقلا را با پوست آن بخورد، خداوند عزوجل به همان اندازه، بیماری را از درون او بیرون می برد.

آشنایی با گیاه باقلا

باقلا  یکی از گیاهانی می باشد که علفی بوده و ارتفاع آن تا ۸۰ سانتی متر می رسد و می توان گفت این گیاه بومی آفریقا و غرب آسیا می باشد از ۵ هزار سال پیش تا کنون در میان مردم مورد استفاده قرار می گرفته و پیشینه قدیمی دارد. در واقع برگ های این گیاه متناوب و مرکب می باشد و گل آن سفید با لکه های بنفش و یا سیاه می باشد. این گیاه سرشار از فسفر، پتاسیم، ویتامین K  و آهن می باشد.

فواید پوست باقلا

پوست باقلا در طب سنتی

پوست باقلا در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته است و افرادی که در این طب کار می کنند از کارآیی این گیاه بیش تر آگاه می باشند و معمولا بیان می کنند که این ماده دارای فیبر بسیار زیادی می باشد از این جهت می تواند در پیشگیری از بروز انواع مشکلات معدی موثر باشد و همچنین می تواند چربی های خون و کلسترول بد را درمان کرده و برای یبوست بسیار مفید واقع می شود و می تواند این مشکل را با چند بار استفاده درمان نماید.

مضرات پوست باقلا

حال که با فواید این بخش از باقلا آشنا شدید در ادامه برای شما از مضرات این بخش از باقلا را نیز بیان می کنیم. افراط در استفاده از این بخش از باقلا می تواند منجر به سنگینی معده و نفخ شود. اگر دچار مشکلات معدی می باشید بهتر است از خوردن پوست باقلا خود داری نمایید زیرا ممکن است مشکلات معده شما چند برابر گردد.

مضرات پوست باقلا

اگر از این مطلب رضایت داشتید در اینجا می توانید خواص پوست پیاز و خواص پوست آناناس را نیز مشاهده کرده و اطلاعات خود را در این زمینه ها نیز بالا ببرید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا