خواص لاله واژگون در درمان بیماری ها

لاله واژگون یکی از زیباترین گل هایی می باشد که می توانید آن را در حیاط خانه خود پرورش دهید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این گل دارای خواص دارویی می باشد و به نام های متفاوتی وجود دارد. خواص لاله واژگون را برایتان بررسی می کنیم.

خواص لاله واژگون

انواع خواص لاله واژگون

لاله واژگون یکی از زیباترین گل ها می باشد و شکل و حالت خاصی که دارد منجر به مورد توجه قرار گرفتن آن شده است. این گل دارای نام علمی Fritillaria، نام فرانسوی Fritillaire و نام انگلیسی Crown imperial می باشد و در فارسی نیز به نام های لاله سرنگون یا اشک مریم نیز معروف می باشد. این گیاه از تیره گیاهان لاله Liliaceae بوته و به صورت بوته ای رشد می کند.  معمولا این گیاه در اغلب کشور ها خصوصا کشور های آسیایی و ایران در نواحی کوهستانی رشد می کند و شما می توانید این گیاهان را در اصفهان، چهار محال بختیاری و فارس مشاهده کنید. ترکیبات لاله واژگون که در درمان بیماری ها موثر است شامل آلکالوئید سمّی ایمپریالین، پائی مین و مینی پائی می‌نین می باشد. از گل و پیاز این گیاه می توان استفاده های دارویی نمود.

مشخصات ظاهری لاله واژگون

این گیاه چند ساله است و دارای پیاز درشت می باشد و ارتفاع آن گاها به ۹۰ سانتی متر می رسد. برگ های این گیاه متعدد بوده و در بخش پایینی ساقه برگ ها در متقابل یک دیگر می باشند و در انتهای ساقه گل دهنده یک دسته برگ وجود دارد و ریز برگ ها به صورت لاله سرنگون و خمیده و به رنگ قرمز مشاهده می شود.

مشخصات ظاهری لاله واژگون

خاصیت دارویی

این گیاه به شدت سمی می باشد و شما می توانید تنها با دستور پزشک از آن استفاده نمایید. این گل همچنین دارای یک سری خاصیت هایی می باشد و این خواص عبارت است از :

  • رفع کننده مناسب برای مشکلات خونی
  • تسکین دهنده درد سینه
  • از بین برنده ورم ها در گلو
  • مسکن مفید برای دردهای دوران قاعدگی
  • مفید برای برونشیت
  • درمان کننده آسم
  • درمان کننده سرفه
  • درمان کننده اختلالات غددی
  • درمان ادرار دردناک

خاصیت درمانی لاله واژگون

استفاده از این گیاهان تنها با دستور پزشک بی خطر می باشد، بنابراین بهتر است برای خود درمانی از این گیاه استفاده نکنید، زیرا همانطور که گفته شد دارای یک سری از ترکیبات بسیار سمی می باشد و می تواند آسیب های بسیار بدی بر روی بدن بگذارد. از طرف دیگر قبل از استفاده از این گیاه برای درمان مشکلات خود باید سعی کنید داروهایی که مورد استفاده شما می باشد را به پزشک نشان دهید و اگر داروها برای شما خطری نداشت می توانید همزمان از این گل و داروها کمک بگیرید در غیر این صورت بهتر است با تجویز پزشک پیش بروید.

اگر از این مطلب رضایت داشتید در انتها به شما پیشنهاد می دهیم خواص گل آلاله و خواص گل انگشتانه که در مورد همین دسته نوشته شده است را مشاهده کرده و اطلاعات و دانسته های خود را افزایش دهید و برای این کار کافی است بر روی لینک های داده شده کلیک کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا