اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

خطر ابتلا به سرطان سينه در زنان مبتلا به سندرم “ستر- شوتزن” ‪ Saether-chotzen‬تقريبا ‪ ۲۰‬برابر بيشتر از كساني است كه اين نشانگان را ندارند.

اخبار علوم پايه, اخبار مامایی, بهداشت عمومي

به گفته محققان سوئدي، خطر ابتلا به سرطان سينه در زنان مبتلا به سندرم “ستر- شوتزن” ‪ Saether-chotzen‬تقريبا ‪ ۲۰‬برابر بيشتر از كساني است كه اين نشانگان را ندارند.به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از  يونايتدپرس  ، محققان “آزمايشگاه تحقيقاتي سرطان لاندبرگ” و “كلينيك جراحي پلاستيك” در “دانشكده سالگرنسكا” در سوئد با بررسي خانواده‌هاي مبتلا به سندرم ساتر- چاتزن دريافتند كه زنان مبتلا به اين سندرم با خطر شديد ابتلا به سرطان سينه مواجه هستند.

به گفته “گوران ستنمن” از آزمايشگاه تحقيقاتي سرطان لاندبرگ، ستر- شوتزن سندرمي است كه عمدتا موجب ناهنجاري‌هاي جمجمه، صورت، دست‌ها و پاها مي‌شود كه علت آن جهش‌هايي در يك ژن به نام ‪ TWIS1‬است.

ستنمن در بيانيه‌اي اعلام كرد، يافته‌هاي ما اهميت بسيار زيادي دارند و اطلاعات جديدي از ژن‌هاي ارثي سرطان و اينكه چگونه مي‌توانند موجب ابتلا به سرطان سينه شوند، ارائه مي‌دهند.

وي افزود، اين يافته، كشف سرطان سينه را در زناني كه زمينه ابتلا به سندرم ناهنجاري ستر- شوتزن را دارند، ممكن مي‌كند.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *