خرید خانه در پرتغال بهترین روش برای اخذ شهروندی پرتغال

خرید ملک در پرتغال برای کسانی که مایل به سرمایه‌گذاری در اروپا و مهاجرت به این قاره هستند به یکی از پرطرفدارترین گزینه‌ها تبدیل شده است. برای کسانی که قصد اخذ شهروندی پرتغال را دارند، خرید ملک در این کشور، حکم یک بلیط طلایی را پیدا کرده.

خرید خانه در پرتغال بهترین روش برای اخذ شهروندی پرتغال

در اروپا برنامه‌های مختلفی وجود دارد که به واسطه آن‌ها ایرانی‌ها و سایر شهروندان غیراروپایی می‌توانند واجد شرایط اقامت و در نهایت اخذ شهروندی اروپا شوند. اکثر این برنامه‌ها شامل سرمایه‌گذاری در املاک، کسب و کارها و اوراق بهادار دولتی می‌شوند. در کشور پرتغال، شما می‌توانید از طریق طرح سرمایه‌گذاری، اقامت پرتغال را دریافت کنید. در این طرح، اکثر افراد گزینه خرید ملک را انتخاب می‌کنند چراکه معمولاً کمترین هزینه و دردسر را برای سرمایه‌گذاری دارد.

این گزینه به دو دلیل محبوبیت زیادی پیدا کرده که یکی جذابیت بازار املاک پرتغال و دیگری انعطاف‌پذیری شرایط سکونت در طول دوره اقامت است. از زمان شروع این برنامه در سال ۲۰۱۲ تا کنون بیش از ۲۰،۰۰۰ ویزا اعطا شده است.

چطور می‌توان در پرتغال خانه خرید و شهروندی دریافت کرد؟

 

خرید خانه در پرتغال بهترین روش برای اخذ شهروندی پرتغال

برای مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک بیش از یک مسیر وجود دارد. البته، هر مسیری که انتخاب شود، یک سری مراحل و پروتکل‌ها وجود دارد که حتماً باید رعایت شوند. برای همین اکیداً توصیه می‌شود برای خرید ملک و اخذ شهروندی از مشاورین متخصص در این امر کمک بگیرید.

ملک بخرید و یک ویزای D7 یا D2 دریافت کنید.

اگر قصد دارید که از طریق خرید ملک در پرتغال به طور دائم به این کشور مهاجرت کرده و در نهایت شهروندی آن را اخذ کنید، در این صورت بهتر است برای یک ویزای D7 یا D2 اقدام کنید. در هر دو گزینه می‌توانید بعد از پنج سال اقامت در این کشور برای شهروندی پرتغال درخواست بدهید، البته به این شرط که بخش اعظم این مدت را در این کشور سپری کرده باشید.

برای این نوع ویزاها می‌بایست از طریق کنسولگری پرتغال در کشور محل سکونتتان درخواست بدهید. با خرید ملک صاحب یک آدرس ثبتی می‌شوید که برای این ویزاها داشتن آن ضروری است. البته، می‌توانید محلی را اجاره کنید و آدرس آن را به عنوان آدرس ثبتی‌تان برای دریافت ویزا ارائه بدهید.

ملک بخرید و یک ویزای طلایی دریافت کنید.

اگر قصد خرید ملک در پرتغال را دارید اما برای سکونت ۵ ساله در این کشور آمادگی ندارید، در این صورت  ویزای طلایی، با شرایط انعطاف‌پذیری که دارد، بهترین گزینه برایتان خواهد بود. بعد از پنج سال اقامت در پرتغال، در صورتی که سرمایه‌گذاری صورت گرفته هنوز پابرجا باشد، می‌توانید شهروندی این کشور را اخذ کنید. البته باید توجه داشت که در این بین یک سری محدودیت‌ها هم برای سرمایه‌گذاری در املاک وجود دارد. برای مثال، مطابق قانونی که از ژوئیه سال ۲۰۲۱ اجرایی شد، سرمایه‌گذاران نمی‌توانند در مراکز شهری پرجمعیت پرتغال مثل لیسبون و پورتو یا نوار ساحلی الگاروه ملک بخرند. در عوض، آن‌ها می‌بایست در ناحیه‌هایی که تراکم جمعیت کمی دارند ملک خود را خریداری کنند. اگر می‌خواهید بدانید ملکی که می‌خرید شما را واجد شرایط ویزای طلایی می‌کند یا خیر، در این صورت بهتر است ابتدا با یک مشاور متخصص در این زمینه مشورت کنید.

برای ارائه درخواست شهروندی نیازی نیست تمام پنج سال را در پرتغال زندگی کنید، بلکه باید در هر دو سال به طور متوسط ۱۴ روز را در این کشور حضور داشته باشید. همچنین برای اخذ ویزای طلایی یک سری اقدامات دیگر هم باید انجام بدهید، از جمله اینکه برای خرید ملک باید ابتدا پول را به حسابی به نام خودتان در پرتغال انتقال بدهید. حتماً برای انجام هرگونه سرمایه‌گذاری جهت اخذ ویزای طلایی از متخصصین مورد اعتمادتان کمک بگیرید، چراکه این کار امکان رد شدن درخواستتان را به حداقل می‌رساند.

مزایای سرمایه‌گذاری در املاک برای اخذ شهروندی پرتغال

مزایای اصلی این نوع سرمایه گذاری برای اخذ شهروندی پرتغال، مطمئن بودن این نوع سرمایه‌گذاری و همچنین تملک خانه‌ای است که روزی شما و خانواده‌تان ممکن است بخواهید در آن زندگی کنید. املاک پرتغال، به خاطر ارزش هر متر مربع آن‌ها و همچنین درآمدی که صاحبخانه‌ها می‌توانند از اجاره کسب کنند، در سراسر دنیا به عنوان یک سرمایه‌گذاری بی‌نظیر شناخته می‌شود.

چه کسانی می‌توانند برای خرید ملک در پرتغال درخواست بدهند؟

 

خرید خانه در پرتغال بهترین روش برای اخذ شهروندی پرتغال

ملیت‌ها

تمامی شهروندان غیراتحادیه اروپا می‌توانند برای ویزای سرمایه‌گذاری پرتغال درخواست بدهند. به این ترتیب، ایرانی‌ها نیز واجد شرایط درخواست برای ویزای سرمایه‌گذاری پرتغال هستند که البته طرحی پرطرفدار در بین ایرانی‌ها است. به علاوه، خرید املاک در خارج از کشور یک سری مزایا برای ایرانی‌ها دارد.

واجد شرایط شدن خانواده

به موجب طرح اعطای تابعیت، خانواده‌ها هم می‌توانند به عنوان افراد وابسته در درخواست شهروندی پرتغال لحاظ شوند. این افراد وابسته عبارتند از همسر، فرزندان زیر ۱۸ سال، فرزندان زیر ۲۶ سال در صورت وابسته بودن یا اشتغال به تحصیل تمام وقت و همچنین والدین متقاضی در صورتی که بالاتر از ۶۵ سال باشند.

مراحل اخذ شهروندی

۱- جمع‌آوری مدارک

ابتدا، مدارک مربوط به خودتان و افراد وابسته‌ای که در درخواستتان لحاظ خواهید کرد را جمع‌آوری کنید. ما می‌توانیم صحت مدارک را چک کرده و آن‌ها را برای بازبینی ارائه بدهیم.

۲- شماره شناسایی مالیاتی و حساب بانکی در پرتغال

برای اخذ شماره شناسایی مالیاتی (NIF) در پرتغال به یک مشاور نیاز خواهید داشت که بتواند نماینده مالی شما باشد. بعد از دریافت NIF، مشاورتان می‌تواند به شما برای باز کردن حساب در پرتغال کمک کند.

۳- انتخاب نوع سرمایه‌گذاری

جهت پیدا کردن گزینه سرمایه‌گذاری مناسب برای خود و خانواده‌تان می‌توانید از یک تیم تخصصی کمک بگیرید. البته، بهتر است خودتان تحقیق کرده و بهترین سرمایه‌گذاری، که متناسب با شرایطتان باشد، را پیدا کنید. قیمت خانه در پرتغال  بر اساس محل ملک تعیین می‌شود، البته حداقل قیمت برای اخذ ویزای پرتغال ۳۵۰،۰۰۰ یورو است.

۴- انجام سرمایه‌گذاری

ابتدا باید مدارک مورد نیاز برای خرید خانه را ارائه داده و کاغذبازی‌های مربوطه را انجام بدهید. یک وکیل می‌تواند سرمایه‌گذاری‌تان را ایمن کرده و با ارائه راهنمایی‌های مناسب در زمینه مراحل خرید، موفقیت سرمایه‌گذاری‌تان را تضمین کند.

۵- ارائه اطلاعات بیومتریک

از زمانی که تاریخ مصاحبه‌تان را رزرو می‌کنید، حدود ۲ ماه طول می‌کشد تا بتوانید شخصاً در جلسه جمع‌آوری اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت و تصویر مورد استفاده در تشخیص چهره) شرکت کنید.

۶- خاتمه پروسه و اخذ اقامت پرتغال

بعد از جلسه بیومتریک، حدود چهار ماه طول می‌کشد تا درخواست ویزایتان تأیید شود و هزینه صدور مجوز دولتی را بپردازید. سپس وکیلتان می‌تواند کارت‌های اقامت را از طرف شما جمع‌آوری کرده و آن‌ها را برایتان بفرستد. با وجود نیاز به اخذ همه تأییدها، این پروسه می‌تواند تا یک سال طول بکشد.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا