جزایر کومودو و اطلاعاتی در مورد این جزایر زیبا در اندونزی

بین جزیره های سومباوا در غرب و فلورس در شرق جزیره ای به نام جزایر کومودو واقع شده است و یکی از ۱۷۵۰۸ جزیره ای می باشد که اندونزی را تشکیل می دهند بنابراین اگر شما نیز در مورد این جزیره اطلاعی ندارید بهتر است تا پایان مطلب همراه ما باشید.

شاید شما نیز بارها اسم این جزیره را شنیده اید اما در مورد آن اطلاعی ندارید به همین خاطر در ادامه مطلب قصد داریم شما را بیشتر با این جزیره آشنا دوستان عزیز کنیم.

آشنایی با جزیره کومودو

آشنایی با جزایر کومودو

همانطور که می دانید اندونزی یکی از کشورهای زیبا و معروف می باشد که داری آب و هوای ویژه ای می باشد و به عنوان بزرگترین مجمع الجزایر دنیا شناخته شده است  و جزو چهارمین کشور پرجمعیت دنیا به شما می رود که متشکل از سی و سه استان مختلف می باشد و دارای ۱۷۵۰۸ جزیره بزرگ و کوچک دارد که جزیره هایی مانند کومودو، جاوه، سوماترا، بالی و بیشتر از جزیره های معروف این کشور می باشند.

جزیره زیبا و شکفت انگیز کومودو

یکی از هزاران جزیره کشور اندونزی جزیره کومودو می باشد که مساحت آن ۳۹۰ کیلومتر مربع می باشد و دارای ۲۰۰ هزار نفر است  که ساکنان این جزیره اکثرا مسلمان می باشند و در بین آن اقلیت های هندو مسیحی نیز دیده می شود که از بهترین جزیره نزدیک بالی جزیره کومودو است  که مکان زندگی حیوان ملی اندونزی یعنی اژدهای کومودو می باشد که بزرگترین مارمولک دنیا نیز محسوب می شود  و مکان بسیار مناسبی را به منظور زندگی حیات وحش محلی فراهم کرده است که برای رفتن به این جزیره باید از قایق استفاده کنید و تعداد زیادی از بازدید کنندگان نیز تورهای همراه با راهنما را انتخاب می کنند و از جزیره بالی به جزیره کومودو می روند.

جزیره و اژدهای کومودو

اطلاعاتی در مورد اژدهای کومودو

شایعاتی مبنی بر وجود اژدهایی در این ناحیه باعث جلب توجه مدم به این منطقه شد که به منظور اثبات چنین شایعاتی ستوان استیان فان هنسبروک مقدمات سفر به این جزیره را فراهم کرد و همراه با گروهی از سربازان به این جزیره رفتند و بعد از زمان چند روز ایشان یکی از این جانوران مرموز را کشت و جسد آن را همراه خود به قرار گاه آورد تا مورد آزمایش قرار گرفته شود که طول این جانور حدود ۱٬۲ متر بود و از نظر ظاهر مشابه مارمولک بود و بعد از آن دو جانور سه متری دیگر نیز این گونه نیز شکار شدند که طبق تحقیقات انجام داده شده این موجود آتش انداز نیستند و نوعی بزمجه می باشد که در سال ۱۹۱۲ نتیجه پژوهش ها به چاپ رسید و مسئول تحقیقات پیتر اوونس آن را اژد های کومودو نامگذاری کرد.

آشنایی با جزایر کومودو

امیدواریم با کمک مطلب گفته شده توانسته باشیم شما را بیشتر با جزیره کومودو آشنا کرده باشیم در صورت تمایل با کلیک بر روی جزیره پالوا ترکیه و جزیره لنکاوی مالزی می توانید بیشتر با این جزیره ها آشنا شوید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا