جادوگران یک کودک ” زال ” را جهت تهیه ” شربت سلامت و ثرورت ” تکه تکه کردند

کشتار کودکان زال برای ‘درمان جادویی’ در آفریقا

باقی مانده اعضای بدن مثله شده یک کودک زال اهل بوروندی که به منظور استفاده در آیین های جادوگری آفریقایی کشته شده بود، در کنار رودخانه ای در مرز این کشور با تانزانیا پیدا شد. به گزارش انجمن زال بوروندی، بقایای این جسد متعلق به کودکی ۹ ساله است که چندی پیش توسط یک گروه تبهکاری از استان ماکامبا بوروندی ربوده شده و به خارج از مرزهای این کشور کوچک آفریقایی منتقل شده بود.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  به نقل از بی بی سی  ،  در تانزانیا، همسایه شرقی بوروندی، جادوگران از اعضای بدن افراد زال شربتی تهیه می کنند که مصرف آنرا برای بهبود سلامتی و ثروتمند شدن مفید می دانند.

قسیم کازونگو، رئیس انجمن زال بوروندی به خبرگزاری فرانسه گفته است که بقایای بدن این کودک در سواحل رودخانه مالاگارازی پیدا شده و به طور رسمی به خاک سپرده شده است.

افراد زال به کسانی گفته می شود که که پوست و موهایشان به صورت مادرزادی فاقد رنگندانه های طبیعی است.

بنابر بعضی از باورهای آفریقایی، اعضای بدن کودکان زال دارای خواص دارویی و شفابخش است و به همین خاطر، جادوگران آفریقایی در درمان بیماران خود خواص معجزه آسایی برای آن برمی شمارند.

آقای کازونگو همچنین به خبرگزاری فرانسه گفته است که پلیس تانزانیا پنج نفر را در این رابطه دستگیر کرده است اما هنوز مقام های تانزانیایی چنین خبری را تایید نکرده اند.

در تانزانیا، همسایه شرقی بوروندی، جادوگران از اعضای بدن افراد زال شربتی تهیه می کنند که مصرف آنرا برای بهبود سلامتی و ثروتمند شدن مفید می دانند.
دهها نفر از افراد زال تاکنون جان خود را به خاطر چنین باورهایی در آفریقا از دست داده اند.
افراد زال در تانزانیا هدف قاچاقچیان انسان و کسانی قرار گرفته اند که جنازه های مردگان را برای انجام برخی مراسم سنتی- خرافی می دزدند.

در ماه اوت گذشته (مرداد ۸۹) دادگاهی در تانزانیا یک کنیایی را به خاطر تلاش برای فروش یک زال به ۱۷ سال زندان و ۵۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم کرد.

مقام های تانزانیایی قول داده اند که با قاچاق افراد زال مبارزه کنند و تاکنون چندین نفر در این کشور به جرم قاچاق انسان و مثله کردن زال ها به حکم اعدام محکوم شده اند.

یونیسف، (صندوق کودکان سازمان ملل متحد) در ژوئیه گذشته (تیر ۸۹) اعلام کرده بود که در کشورهای جنوب صحرا، در آفریقا اتهامات سوء استفاده از کودکان در جادوگری رو به افزایش است.

بوروندی کشوری کوچک در مرکز آفریقاست که پایتخت آن بوجومبورا نام دارد و با کشورهای اوگاندا، رواندا، تانزانیا و کنگو همجوار است.

جمعیت بوروندی کمتر از چهار میلیون نفر است و موضوع خشونت های قومی در این کشور همواره مورد توجه مجامع بین المللی بوده است .

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا