تنگه کافرین ایلام دره ای زیبا با مناظر شگفت انگیز

یکی از مهم ترین جاذبه های دیدنی که در استان ایلام قرار دارد، تنگه کافرین می باشد. دره ای بسیار شگفت انگیز با زیباترین مناظر برای گردشگران که در این بخش با آن بیشتر آشنا می شوید.

تنگه کافرین را بشناسید

معرفی تنگه کافرین ایلام

اگر می خواهید، سفری ماجراجویانه به ایلام داشته باشید، می توانید سری به این تنگه تماشایی بزنید. تنگه ای در دل سرسبزی ها که بسیار تماشایی بوده و از چشم اندازهای ویژه ای برخوردار می باشد. این تنگه مهم ترین قطب گردشگری بوده و روزهای خاطره انگیزی را در آن سپری خواهید کرد. این تنگه امروزه از دیدنی های ایلام است.

دیدنی های تنگه کافرین

این تنگه یکی از پربازدیدترین نواحی ایلام بوده و هر ساله گردشگران زیادی را از نقاط مختلف به خود جذب می کند. این تنگه در فاصله ۱۵ کیلومتری از شمال شهر بدره واقع شده است. شهری با زیبایی های بی شمار که مقصد گردشگران زیادی است. این نواحی مخصوص طبیعت دوستان بوده و در کنار تنگه الماس به خوبی می درخشد.

ارتفاعات تنگه کافرین

آشنایی با تنگه:

این تنگه دیدنی بخش مهمی از زیبایی های زاگرس را تشکیل می دهد. این تنگه در پشت سد هینی و در یک منطقه کوهستانی واقع شده است. دیناروکوه و کبیرکوه یکی از بخش های مهم در اطراف این تنگه بوده که برای بازدیدکنندگان اهمیت زیادی دارند. قرارگیری این تنگه در ارتفاعات نیز موجب اهمیت بیشتر آن برای گردشگران شده است.

سرسبزی تنگه کافرین

رودخانه ای که در مسیر آب های این دره عبور می کند، طبیعت بکرتری به آن بخشیده است. چشمه های آب درون این تنگه نیز از سوی دیگر می تواند توجه شما را جلب کند. کوه های سر به فلک کشیده و طبیعت سرسبز نیز از دیدنی های مهم این نواحی برای گردشگران هستند. این تنگه به دلیل اهمیتی که دارد، تحقیقات باستان شناسی مهمی روی آن صورت گرفته است.

معرفی تنگه کافرین ایلام

دیدنی های تنگه:

تنگه کافرین ایلام از جاذبه های دیدنی زیادی برخوردار می باشد. این تنگه اهمیت گردشگری و توریستی بالایی برای علاقه مندان دارد. اعجاز و شگفتی که در این تنگه وجود دارد، علاقه مندان زیادی را به سوی خود می کشاند. با ورود به این تنگه برکه آبی را مشاهده می کنید که در فصل های مختلفی از سال پر آب می باشد.

طبیعت تنگه کافرین

این نواحی دارای جنگل های افسانه ای بوده و دارای انواعی از درختان بلوط است. این نواحی پناهگاه امنی برای سنجاب ها بوده و دارای انواعی از غارهای متعدد می باشد. این نواحی علاوه بر طبیعت زیبای خود دارای غنای فرهنگی بالایی هستند. حیرت انگیز بودن طبیعت این مناطق بیش از هر چیز جالب توجه می باشد.

تفریح در تنگه:

این تنگه همانند تنگ بهرام چوبین در ایلام اهمیت گردشگری دارد. به همین دلیل این نواحی امکانات تفریحی زیادی دارند. قایق رانی یکی از مهم ترین جاذبه های تفریحی هستند که شما امکان استفاده از آن را خواهید داشت تماشای مناظر زیبای این نواحی نیز یکی دیگر از جذابیت های آن می باشد.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا