تفاوت لولایت و هایلایت چیست؟

رنگ کردن مو امروزه در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد. از جدیدترین روش‌های رنگ مو که بسیار رایج شده هایلایت و لولایت است. با اطلاع از تفاوت لولایت و هایلایت می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید و از نتیجه لذت ببرید.

هایلایت و لولایت زیبایی بیشتری به مو می‌بخشند، از این‌رو در میان خانم‌ها بسیار محبوب هستند. اگر تصمیم گرفته‌اید تغییری اساسی در موهای خود ایجاد کنید، اما در انتخاب هایلایت یا لولایت مردد هستید این مطلب را از دست ندهید. در ادامه به تفاوت لولایت و هایلایت و معرفی هر کدام از این روش‌ها می‌پردازیم.
در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوینی که در فهرست موضوعی زیر ارائه شده‌اند، به موضوع دلخواه خود برسید.

تفاوت لولایت و هایلایت چیست؟
هایلایت چیست؟
لولایت چیست؟
تفاوت لولایت و هایلایت چیست؟
یکی از سوالات اغب خانم‌ها تفاوت لولایت و هایلایت است. این دو اگرچه در شیوه انجام فرق چندانی ندارند، اما نتایج کاملا متفاوتی را ارائه می‌دهند. به طور کلی تفاوت هایلایت و لولایت عبارت است از:

۱. هایلایت ۲ الی ۳ درجه رنگ مو‌های شما را روشن‌تر و لولایت ۲ الی ۳ درجه رنگ مو‌های‌تان را تیره‌تر می‌کند.
۲. باوجود اینکه قانونی برای لولایت و هایلایت وجود ندارد، اما به طور معمول هایلایت روی مو‌های تیره و لولایت روی مو‌های روشن بهتر دیده می‌شود.
۳. از آنجا که برای روشن کردن رنگ مو از موادی مانند دکلره استفاده می‌شود، می‌توان گفت هایلایت آسیب بیشتری به موهای شما می‌رساند.
۴. اگرچه هر کدام از این دو شیوه برای عمق دادن به مو استفاده می‌شود، اما هایلایت باعث براق‌تر شدن مو می‌شود، در صورتی‌که لولایت موها را حجیم‌تر نشان می‌دهد.
۵. جالب است بدانید که هایلایت و لولایت فصل مخصوص به خود را دارند، هایلایت عمدتا با سبک آرایش تابستانی و لولایت با سبک آرایش زمستانی هم‌خوانی دارد.
اکنون بیابید با هرکدام از این روش‌ها بیشتر آشنا شویم.

هایلایت چیست؟
هایلایت به ایجاد تیکه‌های روشن‌تر از رنگ پایه مو در لابه‌لای موها گفته می‌شود. هایلایت با ایجاد رگه‌های روشن در میان موهای تیره باعث ایجاد عمق در رنگ مو می‌شود. این مدل رنگ کردن مو، تخصصی است و حتما باید یک آرایشگر ماهر آن را انجام دهد.
برای هایلایت کردن مو از کلاه مخصوص مش یا فویل استفاده می‌شود. در روش اول کلاه مش روی سر فرد قرار می‌گیرد، روی سطح این یک کلاه چندین سوراخ وجود دارد و آرایشگر مو‌ها را از این کلاه خارج می‌کند. سپس رنگ دلخواه را به مو‌ها میزنند. در روش دوم که از فویل استفاده می‌شود، مو‌های فرد روی این فویل‌ها قرار می‌گیرد. سپس مو‌ها را رنگ کرد و فویل را دور مو‌ها می‌پیچند تا مابقی موها به رنگ آغشته نشوند. هایلایت‌های متفاوتی مانند هایلایت نسکافه‌ای، کاراملی، طلایی و … متداول‌تر است.

لولایت چیست؟
همانطور که گفته شد هایلایت باعث روشن شدن مو‌ها می‌شود، اما لولایت دقیقا برعکس عمل می‌کند. در لولایت لابه لای مو‌ها رگه‌هایی با رنگ چند درجه تیره‌تر نسبت به پایه مو ایجاد می‌شود. هدف از انجام لولایت نیز مانند هایلایت، عمق دادن به موها است. از آنجا که لولایت مو‌ها را تیره می‌کند، باعث ضخیم‌تر و حجیم‌تر دیده شدن مو‌ها می‌شود. در لولایت نیز مانند هایلایت از کلاه و یا فویل استفاده می‌گردد. روش کار در هر دو نوع رنگ کردن مو یکسان است، اما در ترکیب رنگ نهایی با یکدیگر متفاوت هستند. لولایت‌ها نیز مانند هایلایت‌ها انواع متفاوتی مانند لولایت ماهاگونی، لولایت مشکی، لولایت قهوه‌ایی و … دارد.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا