تغذیه پس از شکستگی استخوان‌ها

شکستگی استخوان‌ها یکی از اتفاقات شایع است که بسیاری از افراد را درگیر می کند، اما برای درمان شکستگی‌های استخوان فارغ از برخی درمان‌های دارویی می‌توان با کمک برخی داروها روند درمان را تسهیل کرد.

یکی از سنتی ترین درمان های سریع شکستگی استفاده از لبنیات است. مصرف لبنیات محلی می تواند روند درمان را تسهیل کند، مشروط بر آن که اصول بهداشتی این نوع لبنیات رعایت شده باشد و حاوی ویروس ها و باکتری های خطرناکی مثل تب مالت نباشد.

از دیگر روش های درمان شکستگی استخوان می توان به مصرف آجیل و به ویژه گردو اشاره کرد. شیر سویا و شیر بادام نیز از برترین خوراکی ها برای درمان شکستگی محسوب می شود.

شاید باورکردنی نباشد اما برخی سبزیجات نیز در جوش خوردن و درمان سریعتر شکستگی ها اثر دارند، برای مثال اسفناج، فلفل دلمه ای، کلم و جعفری در درمان شکستگی ها نقش دارد.

مصرف تخم مرغ و ساندویچ تخم مرغ پخته همراه با جعفری می تواند روند درمان استخوان ها را تسهیل کند، لوبیا چیتی از حبوباتی است که در جوش خوردن ساتخوانها نقش دارد و آناناس و آلوئه ورا نیز خواصی موثر در درمان شکستگی استخوانها ایفا می کنند.

مصرف ماهی، به ویژه ماهی تن، ماهی آزاد و ماهی قزل آلا می تواند د ردرمان شکستگی ها موثر باشد.

سعی کنید در دوران شکستگی استخوان های خود کمتر فست فود، غذاهای اسیدی، نان سفید، قهوه و کافئین مصرف کنید. به جای این نوع غذاها مصرف کلسیم و پروتئین را افزایش دهید.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا