تخت مناسب نوزاد چه ویژگی هایی دارد؟

در حین خرید سیسمونی بسیاری از والدین دوست دارند تخت مناسب نوزاد  خود تهیه کنند و برای این کار نیاز دارند تا اطلاعاتی در مورد آن داشته باشند. در ادامه شما را با ویژگی های مناسب این نوع تخت ها آشنا می کنیم تا بتوانید در انتخاب خود دقت بیش تری به خرج بدهید و وسیله ای را تهیه کنید که برای نوزاد بسیار خوب و مفید باشد و بتوانید از آن  استفاده نمایید.

بهترین تخت نوزاد و ویژگی هایی که دارد!

ویژگی های تخت مناسب نوزاد

تخت ها از نظر اندازه به سه دسته تقسیم می شوند. اوین تخت ها برای نوزادان بوده و دومین  نوع برای کودکان می باشد و نوع سوم تخت های دو منظوره می باشد. در واقع تخت های نوزادی برای کودکان بین ۲ الی ۳ سالگی استفاده می شود و تخت کودک تا سنین ۹ الی ۱۰ سالگی مورد استفاده قرار می گیرد و تخت های دو منظوره که به عنوان تخت نوجوان نیز مورد استفاده قرار می گیرد برای کودکان بالای ۱۰ سال می باشد. در ادامه ویژگی هایی که بک تخت برای نوزاد باید داشته باشد را بررسی می کنیم و یک سری از مفیدترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهیم.

اندازه فاصله بین میله ها

از مهم ترین نکاتی که باید در حین خرید تخت های نوزادی به آن دقت کنید فواصل بین میله های محافظ می باشد. یکسری از تخت ها هستند که این فاصله برای آن ها بسیار زیاد می باشد و برای نوزادان شما اصلا مناسب نمی باشند با این حال سعی کنید نوعی تخت استاندارد از این نظر برای نوزاد خود تهیه کنید تا بتوانید از بروز انواع مشکلات و حوادث برای نوزادتان پیشگیری کنید. فاصله استاندارد برای این مورد نباید کمتر از ۵ سانتی متر و یا بیشتر از ۱۰ سانتی متر باشد. این فاصله ها برای این است که دست یا پای نوزاد شما در آن گیر نکند.

تخت مناسب نوزاد

سالم بودن میله  های تخت

از دیگر نکاتی که باید در این زمینه آن را رعایت کنید این است که میله های تخت را با دقت مورد بررسی قرار دهید تا شکستگی و ترک نداشته باشد در غیر این صورت ممکن است بعد از مدتی استفاده این ترک ها افزایش پیدا کرده و تخت نوزاد شما دیگر قابل استفاده نباشد.

مخفی بودن پیچ و مهره ها

یادتان باشد که برای تهیه تخت نوزادی باید یک سری نکاتی را رعایت کنید و یکی از آن ها این است که از تخت هایی برای نوزاد خود استفاده کنید که دارای پیچ و مهره های مخفی باشد. در واقع مخفی بودن این پیچ و مهره ها می تواند از زخمی شدن دست نوزاد شما پیشگیری نموده و ایمن تر می باشد.

ساده بودن تخت

یکی دیگر از نکاتی که باید برای خرید تخت مناسب نوزاد به آن دقت کنید این است که روش بستن آن و سرهم کردنش باید ساده باشد تا بتوانید در خانه خودتان به راحتی او را باز و بسته کنید. این مورد به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی این تخت ها را تکان داده و جا به جایی آن ها راحت تر خواهد شد.

نوزاد و تخت مناسب او

داشتن قابلیت تنظیم

یکی دیگر از ویژگی هایی که این تخت ها باید داشته باشند این است که قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشند تا مادر بتواند در هر حالتی با آن کار کرده و راحت باشد. بنابراین زمانی که برای خرید تخت های نوزادی اقدام می کنید حتما از تخت هایی برای نوزاد خود در نظر بگیرید که بتوانید ارتفاع آن ها را کم و زیاد کرده و در نهایت استفاده از آن ها راحت تر شود.

تخت های کنار مادر

یکی دیگر از کار های جدیدی که امروزه در بازار یافت می شود تخت هایی می باشد که متصل به تخت مادر می باشد و شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. در واقع این تخت ها دارای مزیت های زیادی می باشند و مادران می توانند در طول شب نوزاد را به صورت کامل تحت نظر داشته باشند و به راحتی به او شیر بدهند و برای این کار دیگر نیازی به بیدار شدن و یا رفتن به اتاق نوزاد نمی باشد. اگر می خواهید نوزاد خود را پیش خودتان بخوابانید به شما توصیه می کنیم که از این مدل تخت ها تهیه کنید. این مدل تخت ها دارای مزیت های دیگری نیز هستند و شما می توانید ارتفاع آن ها را تنظیم کنید بنابراین خرید این تخت ها بسیار با صرفه خواهد بود و جزئی از تخت مناسب نوزادان به شمار می رود. البته باید بدانید که این تخت ها برای یک زمان خاصی تولید می شوند و معمولا اندازه ای بسیار کوچک دارند و به راحتی کارآیی خود را از دست خواهند داد و شما باید هزینه های دیگری را برای تهیه تخت به عهده بگیرید.

ویژگی های تخت مناسب برای کودکان

ویژگی های تخت مناسب نوزاد را برای شما بررسی کردیم و در انتها پیشنهاد می کنیم برای شناخت بیشتر از تخت مناسب اتاق کوچک و اصولی ترین ویژگی های یک تخت این مطالب را مطالعه کنید، برای این کار کافی است از لینک های داده شده استفاده نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا