تحريک عميق مغز به بسياري از بيماران مبتلا به افسردگي که درمان بيماري آنها دشوار است، کمک مي کند.

اخبار علمی پزشکی, بهداشت روان, بهداشت عمومي

تحريک عميق مغز موجب کاهش افسردگي مي شود
طبق يک مطالعه که در کانادا انجام شده است، تحريک عميق مغز به بسياري از بيماران مبتلا به افسردگي که درمان بيماري آنها دشوار است، کمک مي کند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از سي.بي.سي ، در شرايط تحريک عميق مغز، پالس هاي الکتريکي از طريق الکترودهايي که در مغز کار گذاشته شده اند، آزاد مي شوند.

در اين مطالعه بيماراني مبتلا به اختلال شديد افسردگي مورد بررسي قرار گرفتند.
اختلال شديد افسردگي شکل شديد افسردگي است که نسبت به ساير درمان ها جواب نمي دهد.
در اين مطالعه ديده شد که يک ماه پس از آغاز تحريک عميق مغز، ۳۵ درصد از بيماران به اين درمان واکنش خوبي نشان دادند و ۱۰ درصد از آنها بهبود نسبي پيدا کردند.
اين در حالي است که شش ماه پس از آغاز اين درمان، ۶۰ درصد بيماران نسبت به تحريک عميق مغز خوب واکنش نشان دادند و ۳۵ درصد بهبود نسبي يافتند.
دکتر “آندرس لازانو” جراح مغز و اعصاب در “مرکز علوم اعصاب کرمبيل” در “بيمارستان تورنتو وسترن” در يک بيانيه اعلام کرد، تحقيق آنها تاييد کرد که ۶۰ درصد از بيماران نسبت به اين جراحي از نظر باليني واکنش بسيار خوبي نشان داده اند و تاثيرات اين روش درماني دست کم يک سال ادامه داشته است.
لازانو و همکارانش اعلام کردند، اين روش درماني عوارض جانبي اندکي دارد و هيچ يک از بيماران بر اثر جراحي براي کارگذاشتن الکترودها آسيب نديدند.
اين مطالعه در مجله “روانشناسي زيستي” منتشر شده است.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا