تاریخچه همبرگر محبوب ترین غذای فست فودی جهان

همبرگر یکی از محبوب ترین غذاهای فست فودی در جهان محسوب می شود. اگر مایلید تا با تاریخچه همبرگر آشنا شوید و این که آیا همبرگر در اصل متعلق به شهر هامبورگ آلمان است با این مطلب همراه ما باشید.

آشنایی با تاریخچه همبرگر

در میان انواع ساندویچ ها، همبرگر یکی از پرطرفدارترین ساندویچ ها و غذاهای فست فوی در جهان محسوب می شود. بیشتر افراد تصورشان بر این است که همبرگر اصالتا متعلق به شهر هامبورگ آلمان بوده از این رو به این اسم شناخته می شود. اگر برای شما نیز جالب است تا از تاریخچه ساندویچ همبرگر بیشتر بدانید، با ادامه مطلب همراه ما باشید.

همبرگر

به طور کلی همبرگر شامل یک برگ گوشت چرخ کرده است که لای یک نان گرد از وسط برش خورده قرار می گیرد. گوشت این خوراک بیشتر از گوشت گاو است و ممکن است به شکل کبابی تهیه یا سرخ شود. در ساندویچ همبرگر بین گوشت و نان معمولا کاهو، گوجه فرنگی، سس مایونز، پیاز، پنیر، فلفل، سس خردل و سایر مخلفات نیز قرار می گیرد.

معمولا همبرگر در بشقاب کنار سیب زمینی سرخ کرده یا چیپس سرو می شود. تقریبا در همه کشورها همبرگر به همین نام شناخته می شود به جز در انگلستان که به آن بیف برگر یا برگر اطلاق می شود. با توجه به این که چه ماده ای در ترکیب همبرگر استفاده شده انواع مختلفی از ساندویچ همبرگر ایجاد می شود.

به طور مثال در صورتی که لایه ای پنیر ورقه ای روی گوشت همبرگر قرار داده شود به این نوع همبرگر چیزبرگر می گویند. شایان ذکر است انواع گیاهی همبرگر نیز وجود دارد که به جای گوشت در آن سبزیجات مختلف استفاده می شود.

واژه همبرگر ریشه در زبان آلمانی داشته و به معنی متعلق به شهر هامبورگ می باشد. بنا به برخی گزارشات ham در زبان آلمانی به معنی گاو یا گوشت گاو و burg به معنی تپه می باشد و er واژه اطلاق است. با این وجود برخی در درک آن دچار اشتباه شده و آن را ترکیبی از هم و برگر می دانند. هم در انگلیسی به معنی کالباس ژامبون است.

در کشورمان از مخلوط گوشت گوسفند و گوساله استفاده می شود چرا که چربی آن تنظیم و بیشتر شده و طعم خیلی خوبی در گوشت ایجاد می کند. گوشت همبرگر را می توان در ماهیتابه سرخ نمود یا روی آتش کباب و گریل کرد.

پیشینه همبرگر

درباره تاریخچه همبرگر و منشا ایجاد آن ادعا و روایات زیادی وجود دارد که هیچ یک قطعی و دقیق نیست. تاریخ نگاران معتقدند قدمت مصرف گوشت چرخ کرده به سوارکاران مغول باز می گردد و در قرن ۱۳ این غذا به روسیه راه پیدا کرد و به استیک تارتار مشهور شد.

توسط تجارت و مبادلاتی که از طریق دریای بالتیک انجام می شود ، این شیوه مصرف گوشت چرخ کرده خام به شهر هامبورگ آلمان رسید. آلمانی ها در این غذا تغییراتی انجام داده و آن را سرخ نموده یا به آن سوسیس اضافه می کردند. به این شکل، همبرگر که از گوشت چرخ کرده درست می شد تا قرن ۱۷ میلادی به یک غذای محبوب در آلمان تبدیل شد.

با این حال نخستین سند و نوشته درباره همبرگر به کتاب آشپزی حنا گلاس به اسم هنر آشپزی جامع و کامل باز می گردد که در سال ۱۷۶۳ انتشار یافته است. در این کتاب از سوسیس همبرگر دودی صحبت می گردد که از گوشت گاو چرخ کرده تهیه شده که با نمک، فلفل، جوز هندی، میخک، سیر و … مزه دار شده است.

در سال ۱۸۰۲ اصطلاح استیک هامبورگ یا همبرگ به دیکشنری انگلیسی آکسفورد اضافه شد که از تکه ای گوشت چرخ کرده نمکی و دودی شده به همراه پیاز و دو تکه نان تهیه می گشت. قابل ذکر است ،غذاهای دودی و نمک سود شده بخصوص برای دریانوردان و مسافرانی که مدت های زیاد در کشتی و سفر بودند مناسب بوده است.

از این رو در قرن ۱۸ استیک هامبورگ راهش را توسط دریا به سراسر دریای آتلانتیک باز نمود. کشتی هایی که در مسیر هامبورگ و امریکا تردید داشتند، هزاران مهاجر آلمانی و هامبورگی را به دنیای امریکا رسانده و به زودی طرز تهیه گوشت چرخ کرده هامبورگی در نیویورک رواج یافت و رستوران های متعددی ساندویچ همبرگر یا استیک هامبورگی را ارائه نمودند.

جالب این جاست که خود آلمانی ها برای این غذا اسم همبرگر را به کار نمی بردند و به آن فریکادل و بولت می گفتند. در ادامه نخستین همبرگر مدرن در اواخر قرن ۱۹ پدید آمد. همبرگر مدرن نیاز جامعه آشپزی این دوره بوده زیرا به علت صنعتی شدن و پیدایش طبقه کارگر و متوسط نیاز قشر زیادی از جامعه به یک غذای مقرون به صرفه که در بیرون از منزل تهیه شود، بیشتر شد.

همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد طبق شواهد نخستین همبرگر در کشور آلمان یا امریکا به وجود آمده است. در این دو کشور برای اولین بار یک تکه استیک و دو برش نان با هم به شکل ساندویچ ارائه شد. بعد از جنجال های متعدد در قرن بیستم، از جمله جنجال تغذیه ای در اواخر دهه نود میلادی، همبرگر حالا به نمادی از آشپزی در ایالات متحده مبدل شده است.

پیش از اختراع بحث برانگیز همبرگر در ایالات متحده، غذاهای شبیه آن از قبل در سنت آشپزی اروپا موجود بود. کتاب آشپزی اپیشز ، مجموعه دستورالعمل های روی باستان که ممکن است به اوایل قرن چهارم مربوط باشد، جزئیات تهیه یک گوشت گاو به اسم isicia omentata را بیان نموده است.

به عنوان یک شیرینی پخته شده که در آن گوشت گاو با مغز کاج، شراب سفید، دانه های فلفل سیاه و سبز ترکیب می شود، می تواند نخستین ماده اولیه همبرگر بوده باشد. یافته ها حاکی از آن است اولین توصیف تارتار استیک در سال ۱۸۷۵ توسط ژول ورن در رمان مایکل استروگوف بیان شده است.

بین تارتار استیک و غذاهای آلمانی مت و لابسکیس وجود دارد. گوشت های خرد شده و خام مشابه دیگری نیز در قرن ۲۰ پدیدار شدند.به نظر می رسد با اختراع چرخ گوشت محبوبیت این غذا بیشتر شده است زیرا پیش از آن همه مراحل درست نمودن گوشت و چرخ کردن آن با دست و در خانه صورت می گرفت.

ولی چرخ گوشت کمکی برای صنعتی شدن تولید همبرگر بود. از دلایل دیگر نیز می توان به افزایش تولیدات گوشت گاوی و ازدیاد چشمگیر گاوچران ها در امریکا اشاره نمود. از این رو امریکا در آن زمان به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان گوشت در جهان مبدل شد.

دهه ۱۸۸۰ در تاریخچه همبرگر به عنوان عصر طلایی گوشت گاو اعلام شد که در طول آن تولید گوشت گاو روستایی، حمل و نقل آن توسط راه آهن از مناطق کشاورزی به مناطق شهری را زنده نمود. این موضوع سبب ایجاد شرایطی شد که بتوان گوشت های تازه را در شهر و در مناطق صنعتی درون ماشین های یخچال دار استفاده کرد.

در این دوره شهر شیکاگو به همراه سایر شهرهای ساحل شرقی، به کانونی جهت فراوری گسترده گوشت گاو تبدیل گشت. گوشت گاو در آن زمان ارزان و تحت دسترس طبقه کارگر بوده است. این امر سبب شد تا استیک هامبورگ در اختیار بیشتر مدرم قرار گیرد و موجب پیدایش آنچه بعضی نویسندگان به شوخی رویای گوشت گاو امریکایی گفته اند، گردد.

تولید و مصرف زیاد گوشت گاو در امریکا سبب شد که صنعت گوشت تا پایان قرن نوزده به صورت فزاینده ای قوی شود. به زودی مشکلات فاسد شدن در صنعت گوشت ایجاد شد. مشکلاتی که کیفیت و بهداشت را تهدید می کند. در اوایل قرن بیستم با انتشار رمان جنگل آگاهی مردم درباره ایمنی فراوری گوشت افزایش یافت و به ایجاد قانون مواد غذایی خالص و دارویی کمک نمود که تحت حمایت مالی سازمان غذا و دارو قرار گرفت. می توان گفت جنگل نقطه عطفی در تاریخچه همبرگر شد.

چطور استیک هامبورگی به ساندویچ محبوب امروزی تبدیل شد؟

ممکن است برای شما نیز جای سوال باشد که چطور استیک هامبورگی به ساندویچ محبوب امروزی تبدیل شد؟ سوالی که تقریبا پاسخی برای آن وجود ندارد این است که چه کسی نخستین بار استیک همبرگر را لای دو تکه نان گذاشت و به همراه مخلفات و سبزیجات آن را به ساندویچ همبرگر امروزی تبدیل نمود؟

در این باره نیز فرضیه ها و داستان های گوناگونی و جود دارد. مطابق کتابخانه کنگره، لوئیس لانچ در نیو هون کنتیکت برای نخستین بار در سال ۱۹۸۵ استیک همبرگر را لای دو تکه نان قرار داده است. روایت دیگری بیان می دارد که تاریخچه ساندویچ همبرگر به یک دهه پیش و ویسکونسین باز می گردد.

برخی مورخین نیز اشاره نموده اند که در سال ۱۸۸۵ یک رستوران که فروش بالایی نداشت جهت افزایش مشتری، ابتکار عمل به خرج داده و استیک گوشت را داخل دو تکه نان قرار داده است تا یک غذای قابل حمل و فوری ارائه دهد. تاریخچه ایجاد همبرگر هرچه که باشد و هر فردی برای اولین بار این خلاقیت را صورت داده در نهایت همبرگر به سرعت محبوب شد.

در سال ۱۹۰۴ ساندویچ همبرگر به شکل رسمی در نمایشگاه جهانی سنت لوئیس عرضه شد و در سال ۱۹۱۶ والتر اندرسون، سرآشپز مشهور کانزاسی نان مخصوص ساندویچ همبرگر را درست کرد. پنج سال بعد این سرآشپز رستوران وایت کاسل را افتتاح نمود و به این ترتیب نخستین رستوران زنجیره ای مخصوص برگر و ساندویچ همبرگر در جهان ایجاد شد.

یک قرن پس از این داستان ها، همبرگر شهرت و محبوبیتی جهانی پیدا کرد و در همه کشورهای دنیا سرو شد. انواع زیادی از ساندویچ همبرگر ایجاد شده و رستوران های زنجیره ای مختلفی مانند مک دونالد به ارائه تخصصی همبرگر مشغول می باشند. فقط در ایالات متحده سالانه حدود ۵۰ میلیارد برگر استفاده می شود.

به عبارتی هر امریکایی به صورت میانگین در هفته سه ساندویچ همبرگر مصرف می کند. این عوامل دست به دست هم دادند تا این ساندویچ به عنوان غذای ملی امریکا شناخته گردد. شایان ذکر است ساندویچ همبرگر ۴۰ درصد از کل ساندویچ های فروخته شده و بیشتر از ۷۰ درصد گوشت مصرفی در رستوران ها را به خود اختصاص داده است.

هر چند در طی جنگ جهانی اول تلاش هایی جهت تغییر نام همبرگر و حذف اسم هامبورگ از آن صورت گرفت ولی همچنان دنیا این غذای فوری را به عنوان ساندویچ همبرگر می شناسد. این ساندویچ با استیک هامبورگی اولیه بسیار تفاوت داشته با این وجود هنوز نیز اسم هامبورگ را یدک کشیده و همه آن را به این اسم می شناسند.

 از همراهی شما تا پایان این مطلب سپاسگزاریم. در صورت تمایل برای آشنایی با تاریخچه آشپزی در جهان و تاریخچه شیرینی پزی در ایران باستان و اروپا روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا