تاریخچه تاتو از گذشته تا کنون

پوست دارای چند لایه می باشد و تاتو تزریق کردن جوهر یا رنگدانه در دومین لایه پوست می باشد. دومین لایه پوست درم نام دارد و تویی که در این بخش انجام می‌شود از بین نرفته و مانند لایه اولیه پوست خونریزی نمی کند. در ادامه تاریخچه تاتو را برای شما بررسی خواهیم کرد.

تاتو و اطلاعتی در مورد نحوه پیدایش آن

تاریخچه تاتو

تاتو در واقع نوعی هنر به حساب می‌آید و شامل وارد کردن رنگدانه ها به دومین لایه پوست می باشد و رنگ پوست را به صورت دائم تغییر می دهد. تاتو ها به صورت مستقل در قسمت هایی از بدن ظاهر می‌شوند و روش ها و فنون مختلفی برای انجام آن ها وجود دارد و علاقمندان در این زمینه سعی می‌کنند کارهای بسیار زیادی را با یکدیگر ادغام کرده و این هنر را گسترش دهد.

تاتو کردن ترکیب یک چیز ناشناخته با بدن انسان می باشد و بر روی پوست برای مدت زمان زیادی باقی خواهد ماند و تا زمانی که از روش های پاکسازی تاتو استفاده نکنید نمی توانید آن را از روی بدن خود پاک نمایید. تاتو کردن یک روش طولانی می باشد و اگر نمی خواهید که این مواد برای مدت طولانی روی بدن شما می توانید از روش های دیگر برای این کار استفاده کنید که یکی از این روش ها استفاده از تاتو موقت می باشد.

تاریخچه تاتو

طبق مدارکی که وجود دارد تاتو کردن انسان ها از زمان های خیلی دور وجود داشته و تمرین می شده است و وسایلی که برای این کار طراحی شده اند در دوران ماقبل تاریخ در محله های اطراف به فرانسه، پرتغال و اسکاندیناوی پیدا شده اند. قیمت بسیاری از این وسایل به ۱۲ هزار سال قبل برمی گردند و قدیمی ترین اثبات فیزیکی تاتو در یک مومیایی باستانی از آلپ به نام آتزی پیدا شده است و این مومیایی ۴ تا ۵ هزار سال قبل از میلاد از دنیا رفته بود بنابراین می‌توان گفت تاریخچه تاتو بسیار طولانی می باشد.

ژرمن ها به صورت گسترده از این موضوع استفاده می کردند و تو را به عنوان یک فرهنگ می دانستند و در بین مومیایی های مختلفی که در مصر باستان وجود دارد آثاری از تاتو نیز روی بدن آن ها یافت شده است.

در برخی از منابع آمده است که در فرهنگ های کهن مانند هند و مصر از تاتو کردن به عنوان درمان های خاص در مراسم های مذهبی استفاده می کردند. البته در بعضی از منابع دیگر برای تنبیه کردن افراد نیز از تاتو و یا نشانه های خاص اجتماعی استفاده می کردند.

کاربرد های تاتو در گذشته

تاتو در مصر

در مصر باستان مردم بر این باور بودند که تاتو کردن می تواند برای بهبود درد ها و اختلالات روده مفید باشد از این رو مردم بسیار زیادی در این دوره روی بدن خود تاتوهایی داشتند.

تاتو در فیلیپین

مردمان فیلیپین از تاتو برای دستاوردهای خود استفاده می کردند و به شخص با خواص جادویی اعطا می شد.

یونان و روم باستان

معمولاً در روم و یونان باستان افرادی که مجرم تشخیص داده می شدند و در زندان بودند تاتو می کردند تا بتوانند در حین فرار آن ها راحت‌تر دستگیر کنند اما این مورد در اروپا با رشد و انطباق آن با مسیحیت در زمان امپراطوری روم تغییر یافت و تاتو یک امر وحشیانه تلقی شد و به آرامی از این قلمرو پاک شد.

تاتو در دوره رنسانس

تاتو در دوره رنسانس

تاتو در دوره رنسانس به دلیل شروع مسیر های تجارت رشد پیدا کرد و تابوها درباره تجاوز به طور کلی از بین رفتن که این مورد در ابتدای کار بسیار آهسته انجام می شد. در این دوره تاتو کردن توسط دریانوردان و افراد دیگری که کلاس آن ها بسیار پایین بود و به نوعی آن ها از افراد ضعیف جامعه بودند ترویج پیدا کرد و از نظر جامعه قابل قبول تر شدند.

هنر در اروپا

هنر در اروپا افزایش یافت و توسعه پیدا کرد و به عنوان یک هنر سرگرمی شد برای افرادی که در این زمینه حرفه ای بودند و کار می کردند.

تاتو از قدیم تا کنون

در زمان های گذشته تجربه به وسیله دست انجام می شد در حالی که اکنون به وسیله دستگاه های مخصوص این کار انجام می شود و افرادی که این کار را انجام می دهند از جوهر و سوزن های مخصوص استفاده می کنند. در حال با استفاده از این سوزن ها پوست فرد سوراخ می شود و مقدار کمی از جوهر به آن وارد می شود و این کار آنقدر انجام خواهد شد تا عکس یا متن بر روی پوست ثابت شود. امروز حدوداً سه نوع سوزن برای این کار وجود دارد هرچند که با استفاده از این سوزن ها نقاط کمتر جهت بزرگنمایی استفاده می‌شود و برخی از سوزن ها برای رنگ کردن سایه انداختن مناسب و تشخیص آن ها به وسیله فرد متخصص انجام می گیرد. جالب است بدانید که ماشین های تاتو می توانند در مدت ۲۵ ثانیه سه هزار بار پوست را سوراخ کرده و جوهر وارد لایه دوم پوست نمایند.

تاتو از قدیم تا کنون

ادامه دار بودن تاتوها

ولی وقتی از تاریخچه تاتو نیاز است بدانید که چرا آن ها به مدت طولانی ماندگاری دارند و نمی توانید آن ها را به راحتی از روی پوست خود پاک نمایید. لایه دوم پوست انسان از فیبرهای کلاژن و اعصاب و غدد رگ های خونی تشکیل شده است و بعضی از قسمت های جوهر به صورت پراکنده در این لایه قرار می گیرند و قسمت های دیگر توسط فیبروبلاست ها کشته می شود.

فیبروبلاست ها همان طور که می دانید سلول‌های پوستی هستند و نقش بسیار مهمی در درمان زخم ها دارند. زمانی که شما برای اولین بار تزریق را انجام می دهید سیستم ایمنی به صورت خودکار تمامی زخم های ایجاد شده توسط دستگاه چت را درمان می نماید و تلاش می‌کند تا رنگدانه ها را به صورت کلی از بین ببرد و تا حدودی نیز در این کار موفق خواهد شد. البته همه رنگ ها از بین می رود و سلول های دیگری که در درم یا همان لایه دوم پوست وجود دارد به همراه فیبروبلاست‌ها جوهر را در محل تزریق جذب خود می کنند. فیبروپلاست ها معمولا بعد از بازسازی اولیه از بین نمی روند و با فیبروپلاست های تازه ترکیب می شوند و مسی توانند بر ماندگاری تاتو تاثیر گذار باشند.

تاریخچه ماشین تاتو

زمانی که تاتو جدیدی بر روی بدن خود می زنید به دو الی چهار هفته زمان نیاز دارید تا بتوانید زخم های خود را التیام داده و همان طور که سیستم ایمنی شما سعی می کند زخم های ناشی از این تاتو را درمان نماید ممکن است به بدن خود حمله نموده و نوعی بیماری خود ایمنی را ایجاد کند. تاتو تا آخر باقی می ماند و شما نمی توانید آن را بدون هیچ وسیله پاک نمایید با این حال تمایل به محو شدن دارد و اگر از روش های مانند لیزر استفاده کنید می توانید آن را به راحتی از بین ببرید.

ماشین تاتو

در تاریخچه تاتو به فردی می رسیم که دستگاه آن را اختراع کرد و کار را برای سایر افراد آسان تر نمود. این فرد ساموئل اوریلی نام دارد و در سال ۱۸۹۱ سریع ترین ماشین تو را ثبت. این فرد فردی بسیار قهار در تاتو می باشد و طرح خود را از فرد دیگری الهام نگرفته است.

تایلند و تاتوی رنگی

تایلند را با نام سرزمین سوزن های رنگی می شناسند در یک جشنواره سنتی خالکوبی ها به شکل سنتی انجام می شود و این کار حتما باید زیر نظر راهبان بودایی باشد. بومی های منطقه اعتقاد دارند که اگر خالکوبی ها روی بدنشان باشند آن ها می توانند با تصور کردن قدرت موارد خالکوبی شده قدرت خود را افزایش دهند و از خطرات مصون بمانند.

تاریخچه تاتو

تاتو آمریکایی

یکی دیگر از کشورهایی که در آن تجربه تاتو بسیار رایج می باشد ایالات متحده آمریکا است. در این کشور تاتو کردن یکی از شغل های پر درآمد می باشد و بسیاری از افراد می توانند با این کار سرمایه بسیار زیادی به دست آورند. بر اساس تمامی اطلاعات داده شده یکی از برترین و بهترین مراکز تاتو در این کشور نزدیک لوس آنجلس در فاصله کمی از محله معروف ثروتمندان آن جا قرار دارد. در این محل حدود ۲۰ مغازه در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و همه آن ها مجوز تاتو و خالکوبی را دارند. افرادی که به مغازه وارد می شوند معمولا طرح خود را انتخاب می‌کنند و در این مغازه ها طرح های بسیار متنوعی قرار داده شده است تا انتخاب برای فرد آسان تر باشد. یکی از مهم ترین قانون هایی که در این کشور وجود دارد این است که افراد زیر ۱۸ سال نمی توانند تاتو روی بدن خود داشته باشند و برای تاتو کردن حتما باید کارت شناسایی همراه خود ببرند تا افراد تاتو کار بتوانند از سن مشتری خود اطمینان حاصل نمایند. البته خالکوبی و تاتو در این کشور بسیار گران قیمت می باشد و نوشتن چهار کلمه و همراه یک شکل مینیمال و بسیار کوچک حدوداً صد دلار هزینه دارد.

تاتو در آمریکا

تاتو کردن کاری بسیار آسان می باشد و کافی است این کار را به دست افراد متخصص بسپارید تا بدون درد و با کمترین هزینه این کار را به راحتی انجام دهید. حال که با تاریخچه تاتو آشنا شدید در ادامه می توانید سایر مطالبی که در این زمینه نوشته شده است را مانند تاریخچه پول و تاریخچه برند زارا را مشاهده کنید و اطلاعات عمومی خود را افزایش دهید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا