تاثیر قرص های پیشگیری از بارداری ارتباطی به چاقی و لاغری زنان ندارد

 

در بین زنانی که از قرص پیشگیری از بارداری استفاده می کنند، درصد شکست در بین زنان چاق خیلی بیشتر است، تا جایی که تصور می شد چاقی تاثیر قرص را کم می کند، اما مطالعات جدید حرف دیگری دارند

برخی از مطالعات چنین عنوان کرده اند که تاثیر قرص های پیشگیری از بارداری در زنان چاق، کم تر از زنان لاغر است. اما آیا این یافته درست است؟

بر اساس این مطالعات، در بین زنانی که از قرص های پیشگیری استفاده می کنند، زنان چاق با احتمال ۳۰ تا ۴۰ درصد باردار می شوند.

این در حالی است که طیف شکست استفاده از این قرص ها در جامعه کلی تنها بین ۲ تا ۸ درصد در سال است، تفاوت قابل ملاحظه ای است نه؟

مطالعات جدید این ادعا را رد کرده اند.

به گفته محققین مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا، مادامی که قرص ها به صورت منظم مصرف شوند، چه در زن های چاق و چه در زن های لاغر، به یک اندازه از تولید تخمک در تخمدان بازداری خواهد شد.

این محققین در بررسی های جدید خود به این نتیجه رسیده اند که دلیل شکست بیشتر زنان چاق در پیشگیری از بارداری با استفاده از قرص، این است که این دسته از زنان بیشتر احتمال دارد که قرص ها را به صورت نامنظم مصرف کنند.

بر اساس یافته های جدید، ۹۷ درصد کسانی که به طور منظم قرص می خورند، در پیشگیری از بارداری با این روش موفق هستند، چه چاق باشند و چه لاغر.

بنابراین دلیل این که زنان چاق در مصرف قرص ناموفق تر هستند، این است که به اندازه افراد لاغر نظم در مصرف را رعایت نمی کنند و نه چیز دیگری.
khabaronline

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا