بیوگرافی صدف اسپهبدی دارنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر

صدف اسپهبدی بازیگر تلویزیون و سینما و تئاتر کشورمان در پانزدهم بهمن ماه سال ۱۳۷۲ در تهران زاده شد؛ او اولین بار با بازی در فیلم کوتاه «دیستوپیا» قدم بر عرصه بازیگری گذاشت و سپس با نقش آفرینی در سریال «سفر در خانه» بازیگری را به صورت جدی در پیش گرفت. این بازیگر جوان به خاطر ایفای نقش یک زن معتاد در فیلمی به نام «علفزار» در سال ۱۴۰۰ موفق شد تا سیمرغ بلورین برترین بازیگر نقش مکمل زن جشنواره فیلم فجر را دریافت نماید. وی علاوه بر بازیگری در زمینه اجرا نیز فعالیت دارد. در این مطلب به بیوگرافی صدف اسپهبدی خواهیم پرداخت.

آشنایی با زندگینامه صدف اسپهبدی برنده ی جایزه سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر 1400

بیوگرافی صدف اسپهبدی

این بازیگر که در عرصه های سینما و تلویزیون و تئاتر فعالیت دارد, در تاریخ ۱۳۷۲/۱۱/۱۵ در تهران در یک خانواده ی ۴ نفره به دنیا آمد. حمید اسپهبدی پدر وی و حمیرا بیرامی مادر وی می باشد، او فقط ۱ خواهر بزرگ تر از خودش دارد که دکتر است. او تحصیلات خود را در رشته ی بازیگری در دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد دریافت کرد و فعالیت در این زمینه را با نقش آفرینی در فیلم کوتاه به اسم «دیستوپیا» شروع کرد و با بازی در فیلم سینمایی علف زار و دریافت سیمرغ بلورین مشهور گردید.  صدف خانم علاوه بر بازیگری در زمینه اجرا نیز فعالیت دارد، او مجری برنامه «همیشه خونه» از شبکه آموزش همراه فرهاد جم بوده است.

زندگینامه صدف اسپهبدی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون

آشنایی با بیوگرافی صدف اسپهبدی بازیگر ایرانی

بیوگرافی صدف اسپهبدی بازیگر نقش فریبا در علفزار

از فیلم کوتاه تا تلویزیون

صدف اسپهبدی کارش را از سال ۱۳۹۵ با بازی در فیلم کوتاه دیستوپیا با کارگردانی سپهر کشن فلاح آغاز نمود. و اما در همین سال با بازی در فیلم سینمایی «راحانا» با کارگردانی کاظم دانشی نخستین تجربه فیلم نیمه بلند خویش را کسب کرد. او در این فیلم نیمه بلند هم بازی در محسن صادقی و علیرضا مهران بود. وی در این فیلم بازیگر نقش دختری تک تیرانداز سوریه ای به اسم «راحانا» بود که موفق شد بسیاری از نیروهای داعش را نابود کند.

او پس از حضور در فیلم کوتاه و فیلم نیمه کوتاه در سال ۱۳۹۵، یک سال بعد یعنی رد سال ۹۶ با بازی در سریال طنز خانوادگی به اسم «سفر در خانه» وارد عرصه ی تلویزیون گردید. او در این سریال هم بازی بازیگرانی همچون بهنوش بختیاری و حسن پور شیرازی بود.

در سال ۱۳۹۸ در نقشی غیر اصلی در مجموعه تلویزیونی به اسم دلدار مقابل دوربین رفت که در ماه مبارک رمضان پخش می شد. او در این سال نیز در فیلم سینمایی «الف امنیت» حضور یافت و با بازیگرانی مانند حمیدرضا هدایتی و علیرضا جلالی تبار هم بازی گردید. او در سال ۱۴۰۰ در فیلم سینمایی «علف زار» با کارگردانی کاظم دانشی و تهیه کنندگی بهرام رادان ایفای نقش نمود.

آشنایی با زندگینامه صدف اسپهبدی برنده ی جایزه سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر 1400

آشنایی با بیوگرافی صدف اسپهبدی هنرپیشه موفق ایرانی

آشنایی با بیوگرافی صدف اسپهبدی بازیگر بااستعداد ایرانی

بیوگرافی صدف اسپهبدی بازیگر نقش فریبا در علفزار

بازی در فیلم علفزار

وی در سال ۱۴۰۰ در این فیلم سینمایی بازی کرد که در آن نقش یک زن معتاد به اسم فریبا را بازی می نمود و به همین خاطر مجبور شد تا ۲۵ کیلو کاهش وزن داشته باشد. این فیلم که ساخته شده در ژانر اجتماعی می باشد, مشکلات و نگرانی های خاص اجتماعی را می رساند و به عنوان یک هشدار به خانواده ها، مسئولین و جامعه شناسان محسوب می شود.

حکایت این فیلم از این قرار است که یک بازپرس عادل به اسم امیرحسین که بازیگر آن پژمان جمشیدی می باشد, با دیدی انسان دوستانه و دادخواهانه حقیقت را راس کار خود قرار داده و خویش را در قالب غیر منعطف و خشک اداری اسیر نمی سازد.

وی در این فیلم همبازی بازیگران مطرحی همچون ستاره پسیانی، سارا بهرامی، پژمان جمشیدی، مائده طهماسبی، عرفان ناصری، ترلان پروانه، یسنا میرطهماسب، فرخ نعمتی، مهدی زمین پرداز، رویا جاوید نیا، مهران امام و متین حیدری نیا می باشد.

وی برای بازی در این فیلم در ۲۲ بهمن سال ۱۴۰۰ در اختتامیه جشنواره فیلم فجر موفق شد تا سیمرغ بلورین برترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت نماید. او که در این فیلم بازیگر نقش زنی معتاد بود, متحمل شرایط متفاوت و پیچیده ای شد که خودش نیز در وصف سختی آن چنین می گوید:

«من هر شب برای کاهش وزن ده کیلومتر می دویدم و اثرات این کاهش وزن بیش از اندازه بود. از تغییرات هورمونی و ریزش مو تا از دست دادن مواد مغذی ….

برای بازی در نقش زن معتاد این فیلم ۲۵ کیلو از وزن خود را کم کرده ام»

زندگینامه صدف اسپهبدی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون

بازی در فیلم کوتاه راحانا

وی در فیلم کوتاه یا به بیانی نیمه کوتاه «راحانا» مقابل دوربین رفت که به خاطر بازی در این فیلم موفق شد به خوبی دیده شده و توجه ها را به خود جلب نماید. وی در این فیلم در نقش دختری تک تیرانداز به اسم راحانا مقابل دوربین می رود که تلاش دارد با یاری تعدادی چریک شهری سقوط کرده را خالی نماید.

زندگینامه صدف اسپهبدی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون

اجرا

وی علاوه بر بازیگری در زمینه هنر، سابقه مجری گری نیز دارد که متعلق به حضور او در برنامه «همیشه خونه» در تابستان سال ۹۷ از شبکه آموزش می باشد. در این برنامه فرهاد جم همکار او است.

آشنایی با زندگینامه صدف اسپهبدی بازیگر نقش فریبا در علفزار

آشنایی با بیوگرافی صدف اسپهبدی هنرپیشه مطرح کشورمان

زندگی شخصی وی

این بازیگر جوان و کوشا هنوز ازدواج نکرده و در حال حاضر مجرد می باشد. در صورتی که از طرفداران وی می باشید می توانید از طریق آیدی او در اینستاگرام «sadafespahbodi» ارتباط برقرار کنید.

زندگینامه صدف اسپهبدی هنرپیشه جوان و خوش چهره

آشنایی با زندگینامه صدف اسپهبدی بازیگر نقش فریبا در علفزار

گذری بر کارنامه صدف اسپهبدی

این بازیگر با وجود دارا بودن تعداد کمتری از نقش آفرینی دارای افتخار کسب سیمرغ بلورین برترین زن مکمل می باشد.

سینما

  • فیلم کوتاه راحانا در سال ۱۳۹۶
  • فیلم سینمایی علفزار در سال ۱۴۰۰

تلویزیون

  • سریال سفر در خانه در سال ۱۳۹۶
  • سریال دلدار در سال ۱۳۹۸

تئاتر

  • نمایش مرده شور در سال ۱۴۰۰
  • چیزی شبیه زندگی در سال ۱۴۰۰
  • جنون محض در سال ۱۴۰۰

آشنایی با زندگینامه صدف اسپهبدی

زندگینامه صدف اسپهبدی هنرپیشه جوان و پرتلاش زندگینامه صدف اسپهبدی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون

آشنایی با زندگینامه صدف اسپهبدی بازیگر نقش فریبا در علفزار

در این مطلب شما همراهان عزیز با بیوگرافی صدف اسپهبدی آشنا شدید که امیدواریم مورد توجه تان قرار گرفته باشد.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا