بیوگرافی شین سه کیونگ خواننده، مدلینگ و بازیگر مطرح کره جنوبی

شین سه کیونگ در بیست و نهم ماه ژوئیه سال ۱۹۹۰ مصادف با هفتم ماه مرداد ۱۳۶۹ در یانگ چون شهر سئول کره جنوبی متولد گردید. شین از بازیگران موفق و مطرح کره ای است که در زمینه مدلینگ و خوانندگی نیز فعالیت می کند و یک مدل شناخته شده محسوب می شود. او دارای ۱۶۵ سانتی متر قد است. در این مطلب به بیوگرافی شین سه کیونگ خواهیم پرداخت.

زندگینامه شین سه کیونگ هنرپیشه مطرح کره

بیوگرافی شین سه کیونگ بازیگر کره ای زیبا و محبوب

شروع بازیگری او به زمان کودکی وی باز می گردد. شین سه کیونگ تک فرزند است که مادر او نیز در زمینه هنر فعالیت می کند و طراح مد می باشد. عموی او سه کیونگ را به معنی نور جهان برای وی برگزید. این خانم بازیگر از احساسات بالا و فکری قوی تر از سن خودش برخوردار بود که در نتیجه به نوشتن روی آورد. بعد از اتمام تحصیلات خود در مقطعه متوسطه در دبیرستان شینموک، در رشته ی تئاتر و فیلم در دانشگاه چونگ آنگ قبول گردید ولی به خاطر زیاد برنامه های کاری مرخصی گرفت.

بیوگرافی شین سه کیونگ فعالیت در زمینه بازیگری و مدلینگ

شین وقتی خردسال بود، با خواننده مشهوری به نام جی دراگون در برنامه کودکانه «Ppo Ppo Ppo» حاضر شد و در سال ۱۹۹۸ به عنوان کودک روی جلد نشریه آلبوم و پوسترهای خواننده پیشکسوت افسانه ای «سئو تایجی» دیده گردید و به میزان بالایی از شهرت دست یافت.

بعد از آن هم در سریال عروس کوچک من، آکوستیک، پنج حس اروس، ملکه سوندوک مقابل دوربین رفت. شین سه بعد از اینکه به موفقیت های دیگری دست پیدا کرد، کمی به خاطر تحصیل متوقف شد. اما دوباره در سال ۲۰۰۹ با بازی در دومین فصل سریال کمدی پرطرفدار ضربه عالی خیلی زود به عنوان بازیگری معروف شناخته شده و پیشنهادهای بازی بسیاری به او گردید. با بازی چشمگیرش در سریال درختی با ریشه های عمیق و فیلم بازگشت به قرارگاه به بیشترین حد مشهور گردید.

زندگینامه شین سه کیونگ بازیگر، مدل و خواننده کره ای

زندگینامه شین سه کیونگ بازیگر جذاب کره

افزایش شهرت در آسیا و سایر کشورها

شین سه کیونگ با درام های معروف وقتی به مرد عاشق میشه، پادشاه مد شهرت خود را فراتر از کشوری گسترش داد و در فیلم سینمایی موفق تازا یا کارت پنهان و نیز سریال مرد آهنی و پس از آن سریال شش اژدهای پرنده، دختری که بوها را می بیند مشهور بودن را تمدید نمود.

در سال ۲۰۱۷ با نقش آفرینی در سریال درام عروس خدای آب ایفای نقش کرد که در آن با جو هیوک همبازی بود. او با بازی در این سریال و نیز سریال شوالیه سیاه در ژانر درام عاشقانه در همین سال به شهرت بالایی نه تنها در کشور خودش و آسیا که در تمامی جهان پیدا کرد. وی با تازه ترین سریال خود به نام مورخ تازه کار هه ریونگ و نیز همین طور سریال ادامه بده مشهور و محبوب گردید.

آشنایی با بیوگرافی شین سه کیونگ

آشنایی با بیوگرافی شین سه کیونگ

عرصه خوانندگی

شین سه کیونگ در سال ۲۰۱۰ با منتشر کردن آهنگی به نام «اعترافات کلم بروکلی خطرناک» برای موسیقی متن سریال  قدم در عرصه خوانندگی گذاشت. در همین سال آهنگی به اسم «برف آب می شود» و در دو سال بعد آهنگ های «تو شیرین بودی» و «کریسمس شیرین» را انتشار داد.

آشنایی با زندگینامه شین سه کیونگ

بیوگرافی شین سه کیونگ فعالیت در زمینه بازیگری و مدلینگ

عرصه مدلینگ

شین سه کیونگ بازیگر خوش چهره و خوش تیپ کره ای، از همان وقتی که خیلی کم سن و سال بود هم به خاطر همین شکل ظاهری زیبا مورد توجه آژانس های تبلیغاتی قرار می گرفت تا اینکه سرانجام برای مدل کودک آلبوم «سئو تایجی» برگزیده گردید. وی بعد از رسیدن به شهرت با برندهای آرایشی بهداشتی معروفی همچون «Skin u»، «Banila co»، «Aveda»، «Unove همکاری نمود.

زندگینامه شین سه کیونگ بازیگر، مدل و خواننده کره ای

موزیک ویدیو

شین سه کیونگ غیر از بازیگری در تلویزیون و سینما, از همان ابتدای کودک بودن خود تا وقتی مشهور شد در چندین موزیک ویدیو مانند «هیچی نگو» از بلو برند، و «Take Five» از یونها و «One More Time» از پل کیم حضور یافته است.

بیوگرافی شین سه کیونگ بازیگر، مدل و خواننده کره ای

بیوگرافی شین سه کیونگ فعالیت در زمینه بازیگری و مدلینگ

سایر فعالیت های شین یه کیونگ

در ۲۰۱۴ شین سه کیونگ سفیر حسن نیت کمیته کره یونسکو گردید و نیز سفیر وان هانبوک کره، سفیر زبان و الفبای کره ای، سفیر فستیوال بین المللی فیلم جوانان سئول بود.

در ۲۰۱۱ شین سه کیونگ در با برنامه خیریه «Love Tree Project» قطعه «بلوز تابستانی» را برای فیلم سینمایی «واپس نگری» انتشار داد. وی در یک مصاحبه برای حمایت از افراد بی خانه نسبت به بعضی از مردمان بی توجه و انصاف منتقد شد.

نیز در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ سود به دست آمده ار کانال یوتیوب خویش را برای فراهم سازی وسایل بهداشتی خانواده هایی که کم درآمد هستند, در نظر گرفت.

زندگینامه بیوگرافی شین سه کیونگ هنرپیشه مطرح

مروری بر زندگی شخصی

شایعاتی مبنی بر وجود رابطه او با هم بازی های خود از جمله ایم شی وان منتشر شد, ولی فقط او رابطه اش با کیم جونگ هیون خواننده گروه موسیقی «SHINEE» را در ۲۰۱۰ آشکار ساخت. رابطه او و کیم یک سال دوام داشت و در نهایت در سال ۲۰۱۱ به جدایی ختم گردید. کیم جونگ هیون در سال ۲۰۱۷ خودکشی نمود.

خانم شین سه کیونگ در یک مصاحبه مرد ایده آل خود را مردان مسئولیت پذیر دانست. او تیپ مرد مورد علاقه اش را شبیه بازیگر کره ای مطرح «جانگ هیوک» و نیز بازیگر انگلیسی «جیک جیلنهال» بیان نمود.

زندگینامه شین سه کیونگ بازیگر جذاب کره

نگاهی به آثار شین سه کیونگ

در بیوگرافی شین سه کیونگ مطالعه می کنید که کارنامه هنری وی دارای جایزه های شاخصی مانند جایزه ستاره برتر، جایزه تعالی بازیگری، جایزه برترین زوج بازیگر با «یو آه این» در سریال «شش اژدهای پرنده»، جایزه محبوبیت فستیوال فیلم سینمایی «اژدهای آبی» برای فیلم «تازا:کارت پنهان» و نیز جایزه برترین زوج بازیگر با چا اون وو از فستیوال درام «MBC» برای سریال «مورخ تازه کار گو هائه ریونگ» می باشد. شی سه کیونگ از سوی نشریه فوربز در ۲۰۱۱-۲۰۱۲ در رتبه های ۲۶ و ۱۴ پرقدرت ترین بازیگران کره ای جای گرفت.

زندگینامه شین سه کیونگ بازیگر خوش چهره ی کره ای

زندگینامه شین سه کیونگ بازیگر، مدل و خواننده کره ای

سینما

 • عروس کوچک من در سال ۲۰۰۴
 • سیندرلا در سال ۲۰۰۶
 • پنج حس اروس در سال ۲۰۰۹
 • آکوستیک در سال ۲۰۱۰
 • پس نگری در سال ۲۰۱۱
 • آرتوبی:بازگشت به پایگاه در سال ۲۰۱۲
 • تازا:کارت پنهان
 • آماده سازی در سال ۲۰۱۷
 • یک رکورد دیگر در سال ۲۰۲۱

زندگینامه شین سه کیونگ و مروری بر آثارش

زندگینامه شین سه کیونگ بازیگر زیبا و جذاب کره

تلویزیون

 • سریال سرزمین در سال ۲۰۰۴
 • سریال ملکه سوندوک در سال ۲۰۰۹
 • سریال ضربه عالی روی پشت بام در سال ۲۰۰۹
 • سریال درختی با ریشه عمیق در سال ۲۰۱۱
 • سریال ضربه عالی انتقام پاکوتاه در سال ۲۰۱۲
 • سریال پادشاه مد در سال ۲۰۱۲
 • سریال خانواده جدید در سال ۲۰۱۲
 • سریال وقتی یک مرد عاشق می شود در ۲۰۱۳
 • سریال مرد تیغه ای رد سال ۲۰۱۴
 • سریال دختری که بوها را می بیند در سال ۲۰۱۵
 • سریال شش اژدهای پرنده در سال ۲۰۱۵
 • سریال عروس خدای آب در سال ۲۰۱۷
 • سریال شوالیه سیاه؛ مردی که از من محافظت می کند در سال ۲۰۱۷
 • سریال گو هه ریونگ مورخ تازه کار در سال ۲۰۱۹
 • سریال ران آن در سال ۲۰۲۰

زندگینامه شین سه کیونگ بازیگر محبوب کره

زندگینامه شین سه کیونگ و مروری بر روابط عاشقانه اش

در این مطلب شما را با بیوگرافی شین سه کیونگ آشنا کردیم. امیدواریم مورد توجه تان واقع شود. همچنین برای آشنایی با برخی از بازیگران مطرح کره ای همچون کیم ته ری، کیم دو وان، یون جونگ هون می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا