بیوگرافی بریتنی اسپیرز خواننده مشهور آمریکایی

بریتنی اسپیرز خواننده مشهور و محبوب آمریکایی است که البته رقاصی و ترانه سرایی نیز انجام می دهد. بریتنی برای تاثیرهایی که در انتهای دهه ۱۹۹۰-۲۰۰۰ میلادی بر زنده نگه داشتن موسیقی تین پاپ گذاشته بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بریتنی نخست با تئاتر و سریال های تلویزیونی حاضر گردید و سپس در ۱۹۹۷ در سن ۱۵ سالگی قراردادی با جایو رکوردز ناشر آمریکایی عقد نمود. آلبوم های اولیه وی به نام عزیزم یکبار دیگر در سال ۱۹۹۹ و اوه! … باز هم دسته گل به آب دادم در سال ۲۰۰۰ در سطح دنیا موفق و از آلبوم های پرفروش دنیا مبدل گردیدند. برای انتشار همین آلبوم ها بود که برتنی اسپیرز نیز به عنوان موفق ترین هنرمند نوجوان در تاریخ معرفی شد. در این مطلب می خواهیم شما را با بیوگرافی بریتنی اسپیرز بیشتر و بیشتر آشنا کنیم.

زندگینامه بریتنی اسپیرز خواننده موفق و محبوب آمریکایی

بیوگرافی بریتنی اسپیرز معروف به پرنسس پاپ

بریتنی اسپیرز در دوم دسامبر سال ۱۹۸۱ مصادف با یازدهم آذر ۱۳۶۰ در شهر مک کام ایالت می سی سی پی آمریکا از پدری پیمانکار ساختمانی و نیز مادری معلم متولد شد. بریتنی فرزند دوم خانواده است که یک برادر بزرگ تر از خویش به اسم برایان و نیز خواهری کوچک تر به اسم جیمی لین دارد. برایان تهیه کننده و جیمی لین خواننده و بازیگر است. این خواننده موفق و مطرح دارای ۱۶۳ سانتی متر قد می باشد.

زندگینامه بریتنی اسپیرز خواننده مشهور و محبوب آمریکایی

آشنایی با زندگینامه بریتنی اسپیرز خواننده و بازیگر

حضور اولیه ی او شرکت در کلاس های رقص بود، اما ۲ سال بعد یعنی در سن ۵ سالگی در جشنواره محلی به روی صحنه حاضر شد و به روی سن در گروه کُر کلیسای محل اقامت خویش نیز رفت. پیوستن به عرصه ی ورزش در رشته ی ژیمیناستیک و شرکت در رقابت ها از فعالیت های بعدی او بود تا اینکه وقتی ۸ ساله بود جهت آزمون بازیگری تست داده و با وجود رد شدن از سوی مدیر هنرپیشگان ولی در مدرسه هنرهای نمایشی نیویورک جهت پرورش استعدادها مشوق بودن مادر خود نام نویسی نمود. در ۱۹۹۲ در سن یازده سالگی پس از حاضر شدن در برنامه تلویزیونی جست و جوی ستاره توجه ها را به خود جلب نمودو موفق شد در تعدادی تبلیغ بازرگانی بازی نماید.

مروری بر بیوگرافی بریتنی اسپیرز و ترانه و فیلم های او

آشنایی با بیوگرافی بریتنی اسپیرز

قدم گذاشتن در مسیر خوانندگی به صورت حرفه ای

در سال ۱۹۹۷ همزمان با درس خواندن در دبیرستان به یک گروه موسیقی پاپ دخترانه به اسم «اینسوس ورود یافت. وی بعدا آهنگی انتشار داد که مورد توجه قرار نگرفت تا در نهایت به حمایت نشریه نوجوانان آمریکایی در تور کنسرت آمریکا مشارکت داشته و پس از آن به گروه موسیقی N Sync پیوست.

زندگینامه بریتنی اسپیرز از آغاز تا شهرت

انتشار اولین آهنگ

بعد از نخستین کنسرت اجرا شده برای گروه موسیقی N Sync، آلبوم اولیه خویش را به صورت مستقل با اسم عزیزم یکبار دیگر در ماه ژانویه ۱۹۹۹ به بازار عرضه نمود که موفق شد رتبه ی نخست بیلبورد ۲۰۰ را به دست آورد. آلبوم عزیزم یکبار دیگر وی حدودا ۲۶،۰۰۰،۰۰۰ نسخه در تمامی دنیا فروش کرد و در نتیجه به پرفروش ترین آلبوم با خوانندگی یک هنرمند نوجوان مبدل گردید.

در سال ۲۰۰۲ با اجرای تور کنسرت خویش به اسم تور خیال پردازی در میان یک رویا موفق شد تور دوم پرفروش خود را با ۴۳.۷ میلیون دلار درآمد به خود اختصاص دهد.

وی در سال ۲۰۰۲ نیز قدرتمندترین شخص معروف دنیا معرفی گردید و ماه های بعد با بازی در نقش اصلی فیلم چهارراه قدم در دنیای بازیگری گذاشت. این فیلم به دلیل حضور بریتنی با فروشی بالغ بر ۶۱/۱ میلیون دلار در تمامی دننیا مواجه گردید.

زندگینامه بریتنی اسپیرز و ازدواجش با سام اصغری

روابط عاشقانه و ازدواج

در بیوگرافی بریتنی اسپیرز می خوانید که او در سال ۱۹۹۸ در سن ۱۷ سالگی با جاستین تیمبرلیک یکی از خوانندگان مشهور آمریکایی رابطه ای عاشقانه را آغاز نمود ولی این رابطه تنها ۳ سال دوام آورد.

آشنایی با بیوگرافی بریتنی اسپیرز و ماجرای گرفتن کفالت او توسط پدرش

بریتنی اسپیرز در سوم ژانویه سال ۲۰۰۴ با رفیق دوران کودکی خود به نام جیسون آلن الکساندر ازدواج نمود. آن ها در کلیسایی کوچک واقع در لاس وگاس جشن عروسی شان را برپا نمودند. ولی این ازدواج در زمانی کوتاه و زیر ۵۵ ساعت به تقاضای طلاق و جدایی مواجه شد. این ازداج اول او بود.

زندگینامه بریتنی اسپیرز و جوایز و افتخاراتش

پس از این در ازدواج دوم خود در ماه ژوئیه سال ۲۰۰۴ اسپیرز پس از ۳ ماه آشنایی با رقاص آمریکایی کوین فدرلاین، رابطه عاشقانه ای را آغاز نمود. بریتنی و کوین در هجدهم سپتامبر سال ۲۰۰۴ با یکدیگر ازدواج نمودند که حاصل ازدواج دوم او پسرهایی با اسم شان پرستون و جیدن جیمز با اختلاف سنی یکسال بود.

مروری بر بیوگرافی بریتنی اسپیرز و ترانه و فیلم های وی

زندگینامه بریتنی اسپیرز و ازدواج های وی

سرانجام در سال ۲۰۰۷ به دلیل خیانت کوین فردرلین آنها از یکدیگر جدا شدند.

این خواننده موفق و جوان در سال ۲۰۱۲ در سن ۳۱ سالگی با مدیر برنامه های خویش به اسم جیسون تراوی رابطه عاشقانه ای را آغاز کرد ولی دوام آن کمتر از ۱ سال طول کشید.

و اما آخرین رابطه عاشقانه و ازدواج سوم او با سام اصغری مربی باشگاه و بازیگر ایرانی تبار صورت گرفت. در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ وی هنگام تولید ویدیو موزیک آهنگی به نام «مهمانی چرت زدن» با وی آشنا و رابطه ای عاشقانه را شروع کرد. بریتنی و سام در نهایت پس از ۵ سال رابطه, در دوازدهم سپتامبر سال ۲۰۲۱ به طور رسمی نامزد کردند و در نهم ژوئن سال ۲۰۲۲ جشن عروسی گرفتند.

زندگینامه بریتنی اسپیرز و جوایز و افتخاراتش

هیچ کدام از اعضای خانواده بریتنی اسپیرز و نیز ۲ پسر وی در جشن عروسی او سام اصغری دعوت نگردیده بودند. همسر اول بریتنی جیسون الکساندر سعی داشت با وارد شدن به مهمانی به همراه چاقو جشن را بر هم بزند, ولی دستگیر گردید. سام اصغری خواننده های مشهوری همچون بیوگرافی مدونا، سلنا گومز، پاریس هیلتون را به مراسم عروسی خویش دعوت نموده بود.

در یازدهم آوریل سال ۲۰۲۲ بریتنی در پیج اینستاگرامی خویش متنی مبنی بر باردار بودن فرزند سوم خویش را منتشر کرده و سپس پس از ۱ ماه اعلام نمود که جنین وی سقط گردیده است.

آشنایی با بیوگرافی بریتنی اسپیرز و ماجرای گرفتن کفالت او توسط پدرش

زندگینامه بریتنی اسپیرز از آغاز تا شهرت

گرفتن کفالت بریتنی از سوی پدر

در سال ۲۰۰۷ بریتنی در سن ۲۶ سالگی وقتی دادگاه حضانت پسرهای او را به پدرشان سپرد، به شدت معتاد گردید به صورتی که وی را در کلینیک ترک اعتیاد بستری نمودند.وی بعدا موهای خود را کاملا به صورت صفر تراشید و به قدری شرایط او وخیم بود به دلیل مشکلات اعصاب به بیمارستان روانی انتقال داده شد. سرانجام دادگاه به دلیل شرایط مالی وی و نیز وجود به دام کلاهبرداری افتادن، سرپرستی و کفالت اموال و زندگی اش را به طور موقتی به پدر وی واگذار نمودند.

زندگینامه بریتنی اسپیرز و ازدواج های وی

زندگینامه بریتنی اسپیرز و جوایز و افتخاراتش

پرده برداشتن از واقعیت

بریتنی اسپیرز در سال ۲۰۲۱ این موضوع را پدر وی برخلاف میل و تقاضای او یک دارو به اسم «لیتیوم را برای استفاده در اختیار او قرار می داده که اغلب برای اشخاص دو قطبی استفاده می شود. وی همچنین افزود می خواهد با سام اصغری ازدواج نموده و صاحب فرزند گردد ولی پدر او با خارج ساختن آی یودیو (وسیله ای جهت جلوگیری از بارداری می باشد) وی مخالفت کرد.

بیوگرافی بریتنی اسپیرز و گذری بر تمامی روابط عاشقانه و ازدواج هایش

زندگینامه بریتنی اسپیرز و سه باز اردواج او

سرانجام حکم کفالت و سرپرستی پدر بریتنی پس از ۱۳ سال در سال ۲۰۲۱ از سوی دادگاه لغو گردید.

عطر کوریوس بریتنی اسپیرز

در سالهای ۲۰۰۵-۲۰۰۸ بریتنی اسپیرز برای ۴ سال به عنوان محبوبترین جمله سرچ شده در یاهو معرفی و در کتاب گینس ها ثبت گردید. از دیگر رکوردهای ثبت شده وی در گینس متعلق به آلبوم «عزیزم یکبار دیگر» که ۱۳ میلیون نسخه فروش فقط در بین نوجوان های آمریکایی بود که رکوردار فروش در گینس شد.

بریتنی اسپیرز در سال ۲۰۰۴ با همکاری اسم تجاری «الیزبات آردن عطر اختصاصیش به اسمcurious (کوریوس) به معنی کنجکاو را انتشار داد که رکورد فروش هفته نسخت این کمپانی را شکسته و متحول نمود. 

بیوگرافی بریتنی اسپیرز خوانننده زیبا و خوش چهره

موسسه خیریه

در بیوگرافی بریتنی اسپیرز آمده است که او در سال ۲۰۰۲ موسسه خیریه خویش را به منظور کمک به بچه های مستحق و مستضعف ایجاد کرد که در همان سال اول یک میلیون دلار به کودکان آسیب دیده حمله های یازده سپتامبر نیویورک بخشید.

پس از برعهده گرفتن سرپرستی او توسط پدر خود، مقدار کمک و اهدایی های وی کاهش یافت، ولی در سال ۲۰۱۵ مجددا در سال ۲۰۱۵ کار اجتماعی خویش را با تعلق ۱۲۰،۰۰۰ دلار به موسسه سرطان کودکان از سر گرفت. علاوه بر این وی سودهای فروش بعضی از آلبوم های خویش را به شرکت های غیر انتفاعی می بخشد که از جمله ی آن می توان به اهدای ۴۵۰،۰۰۰ دلاری به توسعه موسسه NCCF در سال ۲۰۱۷ بود.

بریتنی اسپیرز موفق شد بعنوان پرفروش ترین هنرمند زن در دهه ی ۲۰۰۰ در ایالت متحده آمریکا با ۷۰ میلیون نسخه فروش و کسب رتبه پنجم در تمامی جهان شناخته گردد.

در سال ۲۰۰۳ در پیاده روی افراد مشهور هالیوود دارای ستاره و در سال ۲۰۲۱ نیز در فهرست صد نفر تاثیرگذار دنیا جای گرفت.

زندگینامه بریتنی اسپیرز و ازدواجش با سام اصغری

نوشتن کتاب زندگینامه بریتنی اسپیرز

در سال ۲۰۲۲ خبری مبنی بر بستن و امضای یک قرارداد با ارزش ۱۵ میلیون دلار با ناشری مشهور سیمون و شوستر جهت نوشتن و نشر کتاب خاطرات خود منتشر شد.

مروری بر آثار بریتنی اسپیرز

در بیوگرافی بریتنی اسپیرز با فعالیت او در هر دو عرصه ی خوانندگی و بازیگری برمی خوریم که به مراتب بیشتر آهنگ ها و ترانه های او شنیده و مورد توجه قرار گرفته است. اما با این وجود او نقش آفرینی هایی نیز دارد که بسیار موفق و صد البته برای او همراه با موفقیت و درخشش بوده اند.

آشنایی با بیوگرافی بریتنی اسپیرز و ماجرای گرفتن کفالت او توسط پدرش

 

ترانه های وی

 • آهنگ عزیزم یکبار دیگر در سال ۱۹۹۹
 • آهنگ اوه! … باز هم دسته گل به آب دادم در سال ۲۰۰۰
 • آهنگ بریتنی در سال ۲۰۰۱
 • آهنگ داخل محدوده در سال ۲۰۰۳
 • آهنگ خاموشی در سال ۲۰۰۷
 • آهنگ سیرک در سال ۲۰۰۸
 • آهنگ زن افسونگر در سال ۲۰۱۱
 • آهنگ بریتنی جین در سال ۲۰۱۳
 • آهنگ گلوری در سال ۲۰۱۶

فیلم های او

 • فیلم کم احتمال در سال ۲۰۰۱
 • فیلم چهارراه در سال ۲۰۰۲
 • فیلم آستین پاورز: در عضو طلایی در سال ۲۰۰۲
 • فیلم بالی شور مرده است در سال ۲۰۰۳
 • فیلم فارنهایت ۹/۱۱ در سال ۲۰۰۴
 • فیلم همکاری حیوانات در سال ۲۰۱۹

بیوگرافی بریتنی اسپیرز خوانننده زیبا و خوش تیپ

افتخارات و جایزه های بریتنی اسپیرز

در فستیوال MTV سال ۲۰۰۸ بریتنی موفق به دریافت ۳ جایزه اصلی؛ بهترین خواننده زن و بهترین ویدئو پاپ سال و ویدئو سال را جهت قطعه ای از من گردید.

بریتنی اسپیرز در سال ۲۰۰۵ جهت موزیک ویدئوی زهرآگین موفق به کسب جایزه برترین رقص جایزه گرمی شد.

بریتنی اسپیرز در مراسم MTV سال ۲۰۰۹ حاضر نبود ولی برای ویدئو موزیک زن باره در ۳ رشته برترین ویدئو پاپ، برترین ویدئو زن و ویدئو سال کاندیدا گردید که موفق شد جایزه برترین ویدئو پاپ سال را به خود اختصاص دهد.

در مراسم جایزه های موزیک ویدئوی MTV سال ۲۰۱۱ موفق شد جایزه ویدئوی پیشگام مایکل جکسون را کسب کند.

در مراسم جوایز موسیقی بیلبورد ۲۰۱۶ برنده جایزه هنرمند هزاره گردید. هزاره به کارهای بسیار و باارزش در عرصه ی موسیقی اهدا می گردد.

در مراسم جوایز انتخاب مردم ۲۰۱۴ بریتنی اسپیرز جایزه خواننده پاپ محبوب را به خود اختصاص داد.

مروری بر بیوگرافی بریتنی اسپیرز و ترانه و فیلم های او

در مطلبی که به همراهی یکدیگر به پایان رساندیم بیوگرافی بریتنی اسپیرز چه از لحاظ فعالیت های هنری و چه از لحاظ زندگی شخصی و تمام افتخارات و جوایز را مرور نمودیم. امیدواریم مطالعه این مطلب مفید واقع شده و توانسته باشد توجه شما را به خود جلب نماید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا