بهترین چشمه های آبگرم ایران در کجا قرار دارند؟

ایران دارای چشمه های آب گرم متعددی است که هر یک از خواص درمانی ویژه ای برخوردار هستند. برای آشنایی با این چشمه های آبگرم در ایران باید از دهلران تا سرعین برویم. در بندرعباس نیز چند چشمه متعدد وجود دارد که در این بخش آن ها را معرفی می کنیم.

شنا در آبگرم ایران

مهم ترین چشمه های آبگرم ایران

چشمه های آب گرم دارای سطح بالایی از املاح و مواد معدنی می باشند. اغلب این آب ها برای درمان بیماری ها قابل استفاده بوده و خواص زیادی دارند. شما می توانید از این آب ها برای درمان دردهای عضلانی، دردهای پوستی، تنظیم فشار خون، تسکین اعصاب، دردهای کلیه و فشار خون استفاده کنید. اما مهم ترین آب گرم ها در کجا قرار دارند؟

چشمه های آبگرم ایران

جاذبه های آب گرم ایران

آب گرم شاهان گرمان در فریمان:

این چشمه در ۵۸ کیلومتری فرمیان قرار دارد و قابل شرب می باشد. خواص درمانی این چشمه بی نظیر بوده و می توان گفت تنها آب گرم قابل شرب در ایران می باشد. خواص این چشمه بسیار بالا است و دومین چشمه پر خاصیت دنیا به شمار می آید.

آبگرم ایران را بشناسید

چشمه شاهدشت کرج:

این چشمه در فاصله ۳۵ کیلومتری کرج و در استان البرز قرار دارد. شما می توانید از خواص درمانی این چشمه آب گرم برای درمان بیماری های تنفسی استفاده کنید. افرادی که بیماری گواتر دارند، می توانند از تاثیر این آب ها بهره مند شوند.

چشمه های آبگرم در ایران

چشمه های آب گرم آذربایجان غربی:

این استان دارای ۴۶ آب گرم می باشد. چشمه آب زنبیل که دارای حوضچه است دارای گازهای مختلفی بوده همچنین چشمه های محال باراندوز و هفت آباد نیز در ارومیه قرار دارند. باش کندی، دسته دره، قره شعبان، رازی، قارنجه و … از دیگر چشمه های این نواحی هستند.

آبگرم سرعین ایران

آب گرم سرعین:

اکثر ما نام این چشمه های آب گرم را شنیده ایم. این چشمه در ۲۵ کیلومتری اردبیل قرار دارد و ویژگی های درمانی بالایی زیاد موجب جذب توریستان می شود. این نواحی امتیازات تفریحی زیادی نیز دارد. مجتمع آب درمانی سلان سرعین یکی از بزرگ ترین مجموعه های درمانی خاورمیانه است.

آب گرم های دیدنی ایران

آب گرم ایوب پیغمبر:

این چشمه در نزدیکی بجنورد قرار دارد. استخری با حوض که شامل دو استخر جدا برای بانوان و آقایان می باشد. روایت ها می گوید، حضرت ایوب برای شفا یافتن در این چشمه قدم گذاشته و بعد از شست و شو بیماری ها از بدنش خارج شده است. این چشمه از دیدنی های بجنورد است.

آشنایی با چشمه های ایران

آب گرم فردوس:

این چشمه یکی از چشمه های آبگرم در ایران است که املاح معدنی بالایی دارد. دمای این آب به ۵۰ درج می رسد و سرشار از منیزیم، کلسیم، سدیم، کلراید و … می باشد. افزایش جریان خون، بهبود دردهای مفصلی، امراض پوستی، عصبی و … با این آب امکان پذیر است.

آب گرم های ایران

معروف ترین چشمه های آب گرم:

آب گرم فلکده و آبگرم لاویج نیز از دیگر چشمه های آب گرم در ایران می باشد. از دیگر چشمه های آب گرم که دارای خواص درمانی زیادی هستند می توان به چشمه گلگیله، آب گرم اعلا، آب گرم بلیران، آب گرم اسک، آب گرم رینه، لاریجان، آمل، گلگیر، گنو، شهر کهنه، دلفان، کاریز، میراحمد، اهرم، فلکده، محلات، مرتضی علی، شابیل لاهرود، قلعه کندی، دهلران و … اشاره کرد.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا