اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

بهترین روش های پخت تربچه

اگر تنها آشنایی شما با تربچه­ دایره ­هایی سرخ و سفید است که در کنار خیار و گوجه، سالاد سبز شما را زینت می بخشد از فهمیدن خواص و طعمی که تربچه­ به بشقاب کباب یا غذای شما می­ دهد، متعجب خواهید شد. تربچه­ غنی از فولیک اسید، پتاسیم و ویتامین C بوده و انواع مختلفی از آن­ مانند تربچه­ قرمز، تربچه­ سیاه تا تربچه­ دایکون در دسترس است. بهترین روش پخت تربچه­ همان روشی است که برای هم خانواده نزدیک آن یعنی شلغم به کار گرفته می­ شود. می­ توان آن­ها را به روش پختن، سرخ  کردن و کبابی، بخار پز یا آب پز مصرف کرد.

پختن
پختن در حرارتی پایین در ظرفی در بسته باعث می ­شود که تربچه ­ها ترد شوند؛ ولی خمیر نشوند. برای پختن تربچه­ پوست آن را در صورت تمایل جدا کنید. تنها تربچه­ هایی که باید قبل از غذا پوست آن­ها جدا شود، تربچه­ های سیاه است. کره و روغن را در یک ظرف بزرگ داغ کرده و تربچه ­ها و آب را به مخلوط اضافه کنید. بهتر است که به محلول مورد نظر مرغ، گوشت یا سبزیجات بیافزایید و از سرکه، شکر، نمک و فلفل برای طعم بهتر استفاده کنید.

وقتی مخلوط به جوش آمد، حرارت را کم کرده ، در ظرف را ببندید و اجازه دهید که تربچه­ ها تقریبا ۵ دقیقه آنقدر بپزند تا ترد شوند. سپس در ظرف را برداشته و تربچه­ ها را در حرارت متوسط رو به بالا تا جایی که آب غذا غلیظ و شربتی می­شود و تربچه ­ها را می­ پوشاند، بپزید.

سرخ کردن
تربچه ­ها را می ­توان تکه تکه یا خرد کرد و به تنهایی یا همراه با دیگر سبزیجات سرخ کرد. تربچه ­های سیاه و دایکون ژاپنی متداول­ترین انواع سرخ کردنی­ها هستند. هر دو طعم ­های تندی که در آسیا محبوبند را به خوبی به خود می ­گیرند؛ ولی اگر بخواهید گزندگی اسیدی آن­ها را کم کنید، باید تربچه ­ها را پوست گرفته و به خوبی در نمک بخوابانید و قبل از استفاده آن­ها را به خوبی بشویید.

کباب کردن
مانند سایر سبزیجات، تربچه­ ها را نیز می­توان با دمایی بالا و ادویه و زمان پختی اندک کباب کرد. تربچه­ های مکعبی، میله­ ای یا کامل را به همراه روغن زیتون، نمک، فلفل و هر ادویه دیگری که دوست دارید مخلوط کنید و در تابه ­ای که از قبل در آن روغن ریخته­ اید بریزید؛ سپس آن را داخل فری که از قبل تا ۴۲۵ درجه فارنهایت داغ شده قرار دهید. تربچه­ ها را به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه در این حرارت کباب کنید و در نیمه زمان پخت آن­ها را هم زده یا برعکس کنید و اجازه دهید آن قدر پخته شوند که ترد و قهوه­ای به نظر آیند.

اگر دوست دارید که تربچه ­ها را با دیگر سبزیجات کباب کنید، بهتر است از سبزیجاتی استفاده کنید که بافتی مشابه به تربچه­ مانند شلغم، هویج­ و سیب زمینی­ داشته باشند. به این ترتیب همه در زمان یکسان پخته خواهند شد.

بخار پز کردن
تربچه ­ها را در یک بخار پز قرار دهید که یک یا دو اینچ بالاتر از سطح آب جوش قرار دارد. درب ظرف را بسته و آن را به مدت ۵ تا ۱۵ دقیقه تکان ندهید؛ این زمان به اندازه تربچه­ ها نیز بستگی دارد. تربچه­ های بخار پز شده مکمل ­هایی عالی برای بشقاب­های سبزی و میوه است و می­ توان آن را به سوپ­ ها، کباب­ ها و دیگر محصولات افزود.

آب پز کردن
تربچه ­های کامل یا تکه شده را می­ توان در آب جوش به مدت ۱۰ تا ۳۰ دقیقه جوشاند تا ترد شوند. سپس می­ توان آن­ها را به صورت گرم یا سرد شده میل کرد. قطعات نیم اینچی هر نوع تربچه­ را می­ توان بعد از جوشیدن به صورت کبابی به همراه غذا یا سالاد استفاده کرد.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *