بهترین باغ وحش های جهان با گونه های جانوری ارزشمند

باغ وحش محیطی برای آشنا شدن با زندگی حیوانات مختلف و ارزشمند می باشد. اگر شما هم از علاقمندان به حیات وحش هستید، می توانید در این بخش با بهترین و معروف ترین باغ وحش های جهان آشنا شوید. این باغ وحش ها از نظر تنوع جانوری و امکانات برتر شناخته شده اند.

معرفی بهترین باغ وحش های جهان

باغ وحش نه تنها محیطی مناسب برای کودکان است بلکه می تواند، برای بزرگسالان نیز گزینه مناسبی برای تفریح باشد. آشنایی با زندگی انواع حیوانات و پی بردن به ارزش حیات و زندگی آن ها بخش مهمی از اثرات بازدید از باغ وحش ها می باشد. امروزه باغ وحش ها در تمان نقاط دنیا تبدیل یک جاذبه تفریحی شده اند و موجب سرگرمی افراد زیادی هستند.

باغ وحش سن دیگو:

این باغ وحش در کالیفرنیا شهرت زیادی دارد. وسعت این باغ وحش ۱۰۰ هکتار بوده و در پارک بلبو آی نیویورک قرار دارد. این باغ وحش دارای ۳۷۰۰ حیوان در ۶۵۰ گونه می باشد. نحوه نگهداری از حیوانات در این باغ وحش سرباز است.

باغ وحش های معروف

باغ وحش لندن:

این باغ وحش نسبتا کوچک بوده اما یکی از قدیمی ترین باغ وحش های دنیا به شمار می آید. وسعت این ناحیه ۳۶ هکتار بوده ۱۹ هزار حیوان در آن زندگی می کند. در واقع در این باغ وحش می توانید، ۶۷۳ گونه مختلف از جانوران را مشاهده کنید.

دیدنی ترین باغ وحش ها

باغ وحش مسکو:

باغ وحش مسکو نیز یکی دیگر از جاذبه های ارزشمند دنیای وحش می باشد. این باغ وحش ۵۳ هکتار بوده و دارای ۹۲۷ گونه جانوری است. نام این باغ وحش در میراث جهانی نیز ذکر شده است. شما برای بازدید از این حیات وحش باید به مسکوی لندن سفر کنید.

باغ وحش های مشهور

باغ وحش تورنتو:

وسعت این باغ وحش به ۷۱۰ هکتار می رسد. در واقع این باغ وحش یکی از بزرگ ترین باغ های وحش کانادا محسوب می شود. شما می توانید، ۵۰۰ گونه از جانوران را در این زیستگاه مشاهده نمایید. در مجموعه ۵ هزار حیوان در این حیات وحش وجود دارد.

باغ وحش های جهان

باغ جانورشناسی برلین:

به طور باورنکردنی در این باغ ۲۰ هزار موجود یافت می شود. در واقع ۱۵۰۰ گونه جانوری در این باغ وحش نگهداری می شوند. تنوع جانوران در این باغ وحش به قدری بالا بوده که توجه بسیاری از گردشگران را برانگیخته است.

بهترین باغ وحش های جهان

باغ وحش پکن:

یکی دیگر از بهترین باغ وحش های جهان باغ وحش پکن می باشد. وسعت این باغ وحش ۲۲۰ هکتار بوده و با رودخانه ای که در آن وجود دارد، شرایط مساعدی برای حیوانات فراهم شده است. تنوع گیاهی، حوضچه ها و شیوه های نگهداری مناسب در این باغ یکی از امتیازات مناسب خواهد بود. در این مجموعه ۱۴۵۰۰ گونه نگهداری می شوند.

مهم ترین باغ وحش های دنیا

در دنیا باغ وحش های بسیار مهمی وجود دارند، که هر یک با برخورداری از گونه های مختلف ارزشمند هستند. برای بازدید از این گونه های عالی باید به لندن، آمریکا و آفریقای جنوبی بروید. این باغ وحش ها از امتیازات مناسبی برخوردار هستند. به منظور آشنایی با باغ وحش استانبول می توانید کلیک نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا