برخي ادارات ایران قوانين حمايت از معلولان را اجرا نمي‌كنند

اخبار اجتماعي

عضو كميسيون اصل 90 با بيان اينكه معلولان جزء محروم‌ترين اقشار جامعه بوده و از نظر روحي و جسمي نيازمند حمايت دائم هستند، گفت:قوانين و مقررات تصويب و ابلاغ شده براي حمايت از معلولان از سوي برخي ادارات اجرا نمي‌شود.

عشرت شايق ، ضمن اشاره به مشكلات متعدد معلولان گفت: سازمان بهزيستي به عنوان متولي امور معلولان كشور بايد با تقويت واحدهاي مددكاري نسبت به پيگيري و حل مشكلات درماني، رفاهي و اجتماعي معلولان و مطالبه حقوق قانوني آنها از مراجع مختلف اقدام كند.
عضو كميسيون اصل 90 افزود:‌قانون جامع حمايت از حقوق معلولان كه در سال 83 به تصويب مجلس رسيده وظايفي را متوجه دستگاه هاي اجرايي نموده كه تاكنون گزارش دقيقي از عملكرد اين دستگاه‌ها منتشر نشده است كه از آن جمله مي توان به مشخص نبودن آمار معلولان استخدام شده و همچنين تعداد واحدهاي مسكوني واگذار شده با توجه به سهميه هاي تخصيص يافته به اين قشر در استخدام هاي دولتي و واگذاري واحدهاي مسكوني احداثي استيجاري و ارزان قيمت اشاره كرد.
نايب رئيس فراكسيون زنان افزود: خدمت به معلولان نه از روي ترحم بلكه بايد به عنوان يك وظيفه تلقي شود و انتظار مي رود متوليان امر طوري عمل كنند كه خانواده معلولان ناراحتي و نگراني مضاعفي در مورد درمان، آموزش، اشتغال و تأمين معاش فرد معلول نداشته باشند.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا