با شگرد تمیز کردن سنگ های مختلف آشنا شوید

بیش تر افرادی که بخش هایی از خانه آن ها با سنگ دکور شده است مشکل پاک کردن آن ها را دارند و نمی دانند که باید با چه روشی کثیفی های روی سنگ را از بین ببرند. در ادامه روش صحیح تمیز کردن سنگ را برایتان بیان می کنیم.

چگونه دکوراسیون سنگی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن سنگ با تکنیک های متفاوت

برخی از سنگ هایی که در خانه ها به کار می رود نیازمند پاک کردن دائمی اند در غیر این صورت ممکن است کثیفی روی آن ها با مشقت و سختی پاک شود. یادتان باشد که استفاده از برخی وسایل در هنگام کار ممکن است به سنگ آسیب برساند بنابراین سعی کنید از تکنیک های گفته شده استفاده کنید.

سنگ گرانیت

شاید بسیاری از افراد به شما توصیه کنند که برای این نوع سنگ ها از سرکه و آب استفاده کنید ولی باید بدانید که استفاده از سرکه می تواند به مرور سنگ را از بین برده و شکل نا مناسبی در آن ایجاد کند بنابراین برای پاک کردن هر نوع سنگی نباید از سرکه استفاده کنید. پاک کردن این نوع سنگ ها بسیار راحت می باشد و شما می توانید با مقداری آب گرم و یک دستمال نرم آلودگی ها را از روی این سنگ ها پاک کنید. یادتان باشد که برخی از آلودگی ها دیر تر از بین می روند و برای پاک کردن آن ها نیز می توانید از پاک کننده های مراقبت کننده از سنگ استفاده کنید تا پرداخت سنگ ها را از بین نبرید.

نحوه تمیز کردن سنگ لوح

تمیز کردن سنگ لوح

یکی از زیبا ترین و جذاب ترین دکوراسیون های منزل با استفاده از سنگ لوح صورت می گیرد. این سنگ ها دارای برآمدگی و ناهمواری اند بنابراین برای پاک کردن آن ها باید کمی به خودتان زحمت بدهید در غیر این صورت نمی توانید به خوبی آن ها را پاک کنید. اگر کف خانه و یا کانتر شما از سنگ لوح می باشد توصیه می کنیم هر دوسال یک بار از بتونه های نفوذ کننده برای آن ها استفاده کنید تا لکه های عمقی به خود نگیرند و به راحتی بتوانید آن ها را تمیز کنید. این نوع سنگ ها را می توانید با آب گرم و مایع ظرفشویی تمیز کرده و در انتها با یک پارچه نرم آن ها را پاک کنید. البته اگر آلودگی های ایجاد شده بر روی این سنگ ها عمقی و سخت بود می توانید از آمونیاک و صابون استفاده کنید.

نکته : یادتان باشد که سرکه سفید و یا هر نوع سرکه دیگری می تواند سنگ را از بین ببرد و استفاده کردن از آن ها برای پاک کردن سنگ ها خصوصا سنگ های طبیعی استفاده نمی شود.

نحوه پاکسازی دکوراسیون سنگی با وسایل ساده

پاک کردن سنگ مرمر

این سنگ ها از سنگ های پرطرفداری می باشند که بیش تر افراد از آن ها برای دکوراسیون هایشان استفاده می کنند. این سنگ صاف تر از سایر سنگ ها خصوصا گرانیت می باشد و لکه زیادی را به خود نمی گیرد و شما می توانید با استفاده از یک دستمال و آب گرم هر چیزی را از روی آن پاک کنید. سعی کنید از شوینده های اسیدی برای پاک کردن این نوع سنگ ها استفاده نکنید زیرا اسید به مرور باعث خرد شدن این سنگ ها می شود.

پاک کردن سنگ صابون

این سنگ مناسب برای افرادی می باشد که نیازمند سنگی هستند که هر روز آن را تمیز نکنند زیرا این سنگ با وجود رنگ تیره ای که دارد لکه ها را نشان نمی دهد و به راحتی می توان آن را تمیز کرد. این سنگ ها دارای مقاومت بسیار زیادی اند ولی سعی کنید از سفید کننده ها و تمیز کننده های اسیدی برای پاک کردن آن ها استفاده نکنید تا پرداخت آن ها از بین نرود. برای تمیز کردن راحت آن ها می توانید از یک اسفنج و مایع ظرفشویی استفاده کنید.

تمیز کردن سنگ

پاک کردن سرامیک

امروزه بسیاری از خانه ها دارای کف سرامیکی می باشند. یادتان باشد که برای پاک کردن این نوع سنگ ها ابتدا تمامی موادی که رو روی آن ها ریخته شده را پاک کنید و یا با جارو پاک کنید و با استفاده از کف و طی آن ها را پاک کنید. یادتان باشد که برای جارو کردن سرامیک از سر مخصوص جاروبرقی ها استفاده کنید تا مشکلی برای سرامیک ها ایجاد نشود و سالم و تمیز بمانند.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا