با بهترین برند دستگیره هوشمند آشنا شوید

همانطور که می‌دانید دستگیره هوشمند یا دیجیتال یکی از اجزاء امنیتی ساختمان است که تاثیر آن در بالا رفتن ایمنی و کیفیت زندگی را نمی‌توان نادیده گرفت. با افزایش محبوبیت دستگیره‌های هوشمند و اهمیت استفاده از این دستگیره در ساختمان‌ها، تعداد برندها و شرکت‌هایی که نسبت به تولید و عرضه این محصولات روی آوردند، افزایش یافت.

با بهترین برند دستگیره هوشمند آشنا شوید

بنابراین نظرات متفاوتی در مورد بهترین برند دستگیره هوشمند وجود دارد. به همین دلیل در این مطلب، از دیدگاه‌های مختلف بهترین برند دستگیره دیجیتال معرفی شده است تا شما بدانید دستگیره هوشمندی که یک برند خوب تولید می‌‎کند؛ باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد و کدام برند نیازهای اصلی شما را برطرف می‌کند؟

دستگیره دیجیتال چیست؟

بهتر است در ابتدا دستگیره دیجیتالی را بهتر بشناسید. دستگیره هوشمند یا دستگیره دیجیتال، یکی از مهم‌ترین اجزاء خانه هوشمند است که ضریب امنیت خانه را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد. دستگیره‌های معمولی که به عنوان دستگیره مکانیکی هم شناخته می‌شوند، از قفل، اسکلت فلزی، زبانه و سایر قسمت‌ها تشکیل شده‌اند.

اما دستگیره هوشمند، علاوه بر این بخش سخت افزاری، قسمت نرم افزاری هم دارد که شامل تعدادی برد الکتریکی و یا صفحه کلید برای ثبت اثر انگشت یا وارد کردن رمز عبور است. دستگیره دیجیتال به دلیل استفاده از تکنولوژی روز دنیا از امنیت بالاتر و راحتی بیشتری نسبت به قفل‌های مکانیکی برخوردار است.

بهترین برند دستگیره هوشمند از دیدگاه‌های مختلف کدام است؟

بهترین برند دستگیره هوشمند از نظر امنیت

بدون شک اصلی‌ترین ویژگی دستگیره هوشمند، تامین امنیت ساختمان است. اما بهترین برند دستگیره هوشمند از نظر امنیت دستگیره‌ای است که مجهز به قابلیت ضد هک، ضد ضربه و ضد سرقت است. سارقان حرفه‌ای هیچ گاه در برابر قفل‌های جدید و ضد سرقت، دست روی دست نمی‌گذارند! یکی از روش‌هایی که برای گذشتن از این سد از آن استفاده می‌کنند؛ وارد کردن ولتاژ بسیار بالا به قفل است. اما بسیاری از قفل‌ها و دستگیره‌های ضد سرقت، در برابر ولتاژ و شوک کاملا مقاوم هستند.

همچنین دستگیره و قفل هوشمند به دلیل استفاده از سیستم‌های پیچیده، امکان هک شدن ندارند. گاهی سارقان از ضربه‌های سنگین برای شکستن قفل و دستگیره هوشمند استفاده می‌کنند؛ اما بدنه مستحکم و بهره گرفتن از آلیاژهای خاص، باعث شده که این محصولات قابلیت ضد ضربه داشته و در برابر ضربه نیز مقاوم باشند.

 

با بهترین برند دستگیره هوشمند آشنا شوید

همچنین بهترین برند دستگیره دیجیتال، مجهز به تابع خیالی، قفل کودک و عملکرد باز کردن قفل دوگانه است که امنیت را بسیار بالاتر خواهد برد. با استفاده از تابع خیالی، شما می‌توانید قبل یا بعد از رمز عبور دستگیره کارتی، اعداد صوری و تصادفی وارد کنید تا افرادی که در کنار شما هستند، نتوانند رمز ورودی را تشخیص دهند.

عملکرد باز کردن قفل دوگانه هم موجب می‌شود برای باز کردن قفل درب، نیاز به دو روش احراز هویت داشته باشید؛ به طور مثال برای دستگیره کارتی باید هم از کارت مخصوص مغناطیسی و هم از اثر انگشت استفاده کنید تا قفل باز شود.

از آنجا که نگهداری از کودک یا افراد مبتلا به فراموشی در خانه، ریسک و نگرانی فراوانی به همراه دارد. به همین دلیل محصولات بهترین برند دستگیره هوشمند دارای امکانی به نام قفل کودک هستند که کمک می‌کند درب را از سمت داخل قفل کنید. به این ترتیب افراد داخل خانه نمی‌توانند از خانه خارج شوند.

بهترین برند دستگیره دیجیتال از نظر تکنولوژی

تکنولوژی به کار رفته در بهترین برند دستگیره هوشمند اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چرا که هوشمند بودن این محصولات و ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص آنها، وابسته به تکنولوژی به کار رفته در آن است.

یکی از مواردی که در این زمینه می‌توان به آن اشاره کرد؛ نحوه اتصال دستگیره هوشمند به تلفن همراه است. بسیاری از این دستگیره‌ها، از طریق اپلیکیشن مخصوص به گوشی‌های هوشمند یا تبلت متصل می‌شوند. این امکان، باعث می‌شود که بتوانید استفاده‌های گسترده‌تری از این دستگیره‌ها داشته باشید.

به طور مثال، بدون اینکه نیاز باشد تا جلوی در بروید؛ می‌توانید از هر نقطه در داخل یا خارج خانه، درب را قفل کنید. این قابلیت در هنگام سفر می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. همچنین اتصال به تلفن همراه باعث می‌شود که دیگر پشت در نمانید! به این ترتیب همیشه و تنها با روشن کردن تلفن همراه می‌توانید قفل را باز کرده و وارد خانه شوید.

استفاده از تکنولوژی ZigBee و Z-Wave نیز در برخی از دستگیره‌های هوشمند باعث شده است تا امکانات بیشتری در اختیار صاحبان خانه قرار گیرد. پروتکل‌های ZigBee و Z-Wave مخصوص اتصال اجزاء هوشمند خانه هستند که امکان کنترل از راه دور اشیاء را فراهم می‌کنند.

علاوه بر این موارد، برخی از دستگیره‌های هوشمند؛ قابلیت ضد آب دارند و در محیط‌های شرجی، نه زنگ می‌زنند و نه از کارایی آنها کم می‌شود. همچنین تمیز کردن آنها هم بسیار راحت‌تر خواهد بود.

بهترین برند دستگیره هوشمند از نظر ساختار

دستگیره‌های هوشمند در مدل‌های متنوعی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. بیشتر دستگیره‌های هوشمند شبیه به دستگیره‌های معمولی و اهرمی هستند؛ اما مدل‌های جدیدتر با نام دستگیره‌های پول و پوش، هم ظاهر زیباتر و شیک‌تری دارند و هم امنیت آنها بالاتر است.

 

با بهترین برند دستگیره هوشمند آشنا شوید

دستگیره‌های هوشمند پول و پوش، از لیزر برای تشخیص اثر انگشت استفاده می‌کنند و بنابراین دقت بسیار بالایی دارند. این دقت بالا باعث می‌شود مطمئن باشید فردی غیر از کسانی که اثر انگشتشان ثبت شده است؛ توانایی ورود به منزل را ندارند. دستگیره هوشمند پول و پوش، دارای یک فرایند سه مرحله‌ای است و به همین علت امکان هک شدن آن تقریبا غیر ممکن است.

دستگیره‌های هوشمند پول و پوش که به دستگیره‌های کششی فشاری نیز معروف‌اند، دارای یک سنسور تشخیص اثر انگشت در محل قرار گیری دست هستند و وقتی دستگیره را می‌گیرید؛ خیلی سریع اثر انگشت شما تشخیص داده می‌شود و می‌توانید وارد خانه شوید. این مسئله هم سرعت باز کردن در را افزایش می‌دهد؛ هم نیازی به نصب وسایل دیگر روی در نیست و ظاهر درب ورودی زیباتر می‌شود و هم امنیت خانه بالاتر می‌رود.

نحوه عملکرد بهترین برند دستگیره دیجیتال

به امنیت، کارایی و ویژگی‌های مختلف دستگیره هوشمند اشاره شد؛ اما این دستگیره‌ها بدون قفل چطور کار می‌کنند؟ معمولا دستگیره‌های هوشمند با کمک چند روش مختلف کنترل می‌شوند. یکی از این روش‌ها استفاده از اثر انگشت در دستگیره اثر انگشتی است که شما را از حمل کردن کلید و حفظ کردن رمز، بی‌نیاز می‌کند. به این ترتیب تنها با فشردن دستگیره هوشمند، در باز خواهد شد.

روش دیگر، استفاده از رمز است که بهتر است هر چند وقت یکبار آن را تغییر دهید. استفاده از کارت هم روش دیگری است که سالیان زیادی است که در صنعت هتلداری از این دستگیره‌ها استفاده می‌شود. علاوه بر این روش‌ها، معمولا یک کلید فیزیکی هم به شما ارائه می‌شود تا در شرایط بحرانی از آن استفاده کنید. البته دستگیره‌های هوشمند امکان اتصال به تلفن همراه و ریموت را هم دارند که از این طریق هم می‌‎توان آنها را کنترل کرد.

انتخاب بهترین برند دستگیره هوشمند

دستگیره هوشمند، می‌‌تواند خیال شما را از بابت دزدی از منزل راحت کند و زندگی آسان‌تر و ایمنی را برایتان به ارمغان بیاورد. بهترین برند دستگیره دیجیتال، باید علاوه بر فراهم کردن یک تجربه کاربری خوب و امنیت بالا، جنس بدنه خوب و زیبایی داشته باشد؛ از تنوع زیادی برخوردار باشد و با سرعت بالایی باز و بسته شود.

کاداس یکی از تولید کننده‌های قفل و دستگیره هوشمند است که جنبه‌های مختلف یک دستگیره ایده‌آل همچون ساختار و زیبایی، امنیت بالا و تکنولوژی را در محصولات خود در نظر گرفته است. استفاده از قفل کودک، تابع خیالی، سیستم‌های ضد شوک، ضد ضربه و …، عملکرد دوگانه باز کردن قفل و امکان اضافه نمودن تکنولوژی‌های z-wave و zigbee در قفل دیجیتال کاداس باعث شده است که کاداس علاوه بر زیبایی به عنوان یکی از بهترین برندهای دستگیره هوشمند شناخته شود.

در نظر داشته باشید که کاداس ایران با داشتن نمایندگی انحصاری فروش محصولات کاداس در ایران و خدمات پس از فروش خوبی که ارائه نموده است، می‌تواند به عنوان گزینه‌های عالی برای انتخاب باشد. برای آشنایی بیشتر و خرید قفل دیجیتال کاداس به سایت کاداس به نشانی اینترنتی www.kaadas.ir مراجعه نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا