با انواع لوستر مدرن ساده اما شیک و جذاب بیشتر آشنا شوید!

ویژگی های انواع لوستر مدرن

در دکوراسیون داخلی، لوستر مدرن یکی از لوسترهای پرطرفدار است. این مدل از لوسترها با وجود سادگی که دارند بسیار شیک و جذاب هستند و سبب دو چندان شدن جذابیت دکوراسیون داخلی نیز می شوند. لوسترهای مدرن در فضاهای مختلف همچون آشپزخانه، اتاق خواب، سالن پذیرایی و… قابل استفاده هستند. در فضاهایی که دارای دکوراسیون سبک مدرن و ساده هستند این مدل می تواند  بهترین لوستر  برای آن فضاها باشد.

ویژگی خاص لوستر مدرن، سادگی آن است. در طراحی این لوستر از طرح های هندسی پیچیده و نامتقارن و نوارهای نور منظم استفاده می شود. تنوع لوسترهای مدرن بسیار زیاد است. در واقع مدل های این لوستر، پاسخگوی تمام سلیقه ها می باشند. با توجه به فضایی که قرار است لوستر در آنجا نصب شود، می توانید در میان انواع لوسترهای مدرن، بهترین و مناسب‌ترین مدل را انتخاب کنید. به عنوان مثال؛ لوسترهای چند شاخه، مناسب سالن های پذیرایی و لوسترهای تک شاخه بیشتر مناسب اتاق خواب هستند.

در ساخت لوستر مدرن از متریال هایی همچون برنز، چوب، کریستال و… استفاده می شود و دارای دو نوع کلی سقفی و آویز هستند. لامپ های بکار رفته در ساخت این لوسترها نیز دارای تنوع هستند. از لامپ هایی همچون لامپ های LED، رشته ای، فیلامنتی، اشکی و… برای ساخت لوسترهای مدرن استفاده می شود. میزان و کیفیت نور در لوسترهای مدرن، تفاوتی با لوسترهای کلاسیک نداشته و می توان در این لوسترها نیز از لامپ های قوی استفاده کرد. وزن لوسترهای مدرن کمتر از مدل کلاسیک است و نصب آنها نیز بسیار ساده است.

با انواع لوستر مدرن ساده اما شیک و جذاب بیشتر آشنا شوید!

لوستر مدرن شیک و ساده

 

معرفی انواع لوستر مدرن

 

در یک دسته‌بندی کلی می توان لوستر مدرن را به سه نوع آویز، سقفی و دیوارکوب تقسیم کرد.

  • لوسترهای آویز مدرن: این لوسترها را با سیم یا زنجیر از سقف آویزان می کنند. لوستر آویز مدرن، طرفداران بسیاری داشته و جزء لوسترهای پرفروش بشمار می آیند. برای افرادی که دوست دارند محیط ساده اما مجلل داشته باشند؛ لوسترهای آویز مدرن، بسیار جذاب خواهند بود. برای مکان هایی که دارای سقف بلند هستند؛ استفاده از لوسترهای آویز پیشنهاد می شود. بنابراین در هنگام خرید، ارتفاع سقف محل نصب لوستر را در نظر داشته باشید.
  • لوسترهای مدرن سقفی: در مکان هایی که دارای سقف کوتاه هستند، استفاده از لوسترهای آویز، چندان جذاب نخواهد بود. برای این مکان ها لوسترهای سقفی، انتخاب ظریف و هوشمندانه ای خواهند بود. اتصال این لوسترها به سقف به کمک پیچ انجام می شود. لوسترهای سقفی SMD و LED جزء لوسترهای زیبا و پرکاربرد می باشند..
  • لوستر مدرن دیوارکوب: در مکان هایی که به هر دلیلی از جمله سبک معماری محیط و… امکان نصب لوستر سقفی یا آویز فراهم نباشد، لوسترهای دیوارکوب مورد استفاده قرار می گیرند.

با انواع لوستر مدرن ساده اما شیک و جذاب بیشتر آشنا شوید! 

لوستر سقفی کریستالی

انواع لوسترهای مدرن از نظر طراحی

از نظر طراحی نیز لوسترهای مدرن دارای مدل های مختلفی می باشند. با شناخت این مدل ها می توانید بهترین لوستر را برای فضای مورد نظر خود خریداری کنید. از جمله این مدل ها عبارتند از:

  • لوسترمدرن مولکولی: این لوسترها از نظر طراحی به مولکول شباهت دارند.  لامپ های این لوسترها درون حباب های دایره ای قرار گرفته و به بدنه اتصال پیدا کرده‌اند.
  • لوسترهای مدرن SMD: این مدل از لوسترهای مدرن محیط را به کمک لامپ های SMD روشن می کنند. میزان روشنایی این لوسترها بسیار مناسب بوده و مصرف انرژی کمی دارند.
  • لوسترهای مدرن کریستالی: شاید تصور کنید که صرفا لوسترهای کلاسیک دارای جنس کریستالی هستند. اما جالب است بدانید که لوسترهای مدرن کریستالی بسیاری نیز با طراحی های ساده و متنوع در بازار موجود هستند. در طراحی این لوسترها از اشکال هندسی پیچیده استفاده شده است که سبب جذابیت لوسترهای مدرن کریستالی و تفاوت آنها با لوسترهای کریستالی کلاسیک شده‌اند.
  • لوستر مدرن LED: در ساخت این مدل از لوسترهای مدرن از لامپ های LED استفاده شده است. این لوسترها برای فضاهای بزرگی که نیاز به نور بیشتری دارند؛ گزینه مناسبی می باشند. لوسترهای LED علاوه بر روشنایی بیشتر، سبب افزایش زیبایی فضا نیز می شوند.
  • لوسترهای مدرن شاخه ای: اگر محیط شما مدرن است اما به لوسترهای کلاسیک علاقه‌مند هستید؛ می توانید از لوسترهای مدرن شاخه ای استفاده کنید. طراحی شاخه های این مدل از لوسترها، کاملا مدرن بوده است و در مقایسه با مدل کلاسیک، طراحی ساده‌تر و خلوت‌تری دارند.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا