بازرسي قضات از مؤسسات پزشكي مانند اين است كه وزارت بهداشت هم عده‌اي پزشك را مسئول بازرسي از دادگاه‌ها كند

بازرسي قضات از مؤسسات پزشكي مانند اين است كه وزارت بهداشت هم عده‌اي پزشك را مسئول بازرسي از دادگاه‌ها كند زيرا نظارت بر اين كار تخصصي فقط از عهده پزشكان ساخته است.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ، ايرج فاضل امروز در هيجدهمين كنگره پزشكان متخصص داخلي ايران در سالن همايش‌هاي رازي تهران‌ افزود: پزشكان همواره در نوك پيكان حمله نابخردان قرار دارند و هر روز يك لطمه جديد و اسائه ادب را به جامعه پزشكي شاهد هستيم و اين حق جامعه‌اي نيست كه در طور سه دهه گذشته به خودكفايي رسيده و افتخارات زيادي را براي كشور رقم زده است.
وي گفت: پزشكان حامي جان مردم هستند و به ندرت افرادي حتي در نيمه‌هاي شب با افتخار بلند مي‌شود و براي خدمت‌رساني احساس وظيفه مي‌كند اما اين حرفه اكنون مشكلات زيادي است كه البته حل اين مشكلات از هيچ كس جز پزشكان ساخته نيست.
فاضل افزود: سه دهه قبل جمعيت زيادي از بيماران مجبور بودند براي درمان به خارج از كشور بروند اما اكنون همه خدمات پزشكي با كيفيت بالا در ايران انجام مي‌شود، پزشكان در طول 8 سال جنگ اداره مسائل طبي رزمندگان را به خوبي انجام دادند و هرگز در اين مدت از نظر مسائل درماني مشكلي نداشتيم.
رئيس فرهنگستان علوم پزشكي گفت: تعرفه‌هاي پزشكي در ايران بسيار ناعادلانه است، ايران اكنون ارزان‌ترين كشور در بين كشورهاي هم‌طراز خود از نظر تعرفه‌هاي پزشكي است و اين تعرفه‌ها حتي در كشورهايي مثل سوريه، بنگلادش، پاكستان و هند بين 4 تا 5 برابر ايران است.
وي اضافه كرد: آن‌ها‌ كه به دنبال مسئله درآمد پزشكان هستند چرا اختلاس‌هاي عظيمي را كه در كشور وجود دارد و پيگيري پرونده‌هاي آن چند وقت پيش مطرح شد را كنار گذاشتند.
رئيس جامعه جراحان ايران افزود: مشكل جامعه پزشكي فقط با همگرايي و همبستگي پزشكان قابل حل است بايد تفرقه‌ها و پراكندگي‌ها را كنار بگذاريم و زير يك چتر جمع شويم تا حقوق پزشكي كشور را از بودجه‌هاي عمومي كشور تأمين كنيم، هيچ كس بي‌نياز از خدمات بهداشتي ـ درماني نيست و اتحاد جامعه جراحان و جامعه پزشكان متخصص داخلي ايران مي‌تواند شروع ميموني براي اين اتحاد در جامعه پزشكي باشد.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا