امکانات تفریحی و رفاهی استخر لاهیجان و مناظر زیبای اطراف آن

اگر تاکنون به لاهیجان سفر کرده اید، حتما این شهر زیبا را به خوبی به خاطر دارید. شهری که با ارزش های فرهنگی خود مورد توجه بوده و یکی از مکان های گردشگری ایران است. اگر تاکنون در سفر به این شهر از استخر لاهیجان دیدن نکرده اید، حتما در سفرهای بعدی خود سری به این مکان دیدنی و جاذبه های آن بزنید.

استخر لاهیجان

معرفی استخر لاهیحان

این استخر در بخش شرقی شهر واقع شده است. یک مکان تفریحی پر جاذبه که مورد توجه گردشگران زیادی می باشد. وجود امکانات تفریحی و رفاهی در این نواحی موجب شده تا این استخر یک قطب توریستی در این شهر باشد و امتیازات تفریحی زیادی دارد. شما علاقمندان در این بخش امکان آشنایی با یکی از دیدنی های لاهیجان را خواهید داشت.

تفریحات لاهیجان

ویژگی های استخر:

این استخر تفریحی در پایین قله ای سرسبز قرار دارد بنابراین جاذبه های خیره کننده ای برای علاقمندان خواهد داشت. این نواحی پوشیده از شمشاد بوده برخی این ارتفاعات را با نام شیطان کوه به خاطر دارند. این استخر مساحتی بالغ بر ۱۷ هکتار داشته و عمق آن نیز به ۴ متر می رسید. امروزه این استخر یکی از امکانات تفریحی در این شهر به شمار می آید.

دریاچه لاهیجان

پیشینه استخر:

این استخر در گذشته کاربردهای دیگری داشته است. این استخر مخزن آبی برای آبیاری مزارع بوده و برای سرسبزی برنج و آبیاری آن استفاده می شده است. منبع این آب ها از کوه های اطراف بوده و در این استخر جمع آوری می شده اند. جزیره ای زیبا و دیدنی که در این استخر مشاهده می کنید در گذشته با عنوان میان پشته از آن یاد می شده است. این استخر به زمان شاه عباس صفوی باز می گردد.

پارک لاهیجان

جزیره میانی استخر با استفاده از یک پل سیمانی بسیار طویل به حاشیه جنوبی استخر متصل شده و اهمیت زیادی دارد. طول حاشیه این استخر نیز به ۲ کیلومتر می رسد. قرارگیری حاشیه این استخر در کنار بلوار زیبایش یک موجب شده تا چشم انداز بهتری داشته باشد. دور تا دور این استخر پر از زیبایی بوده که باید حتما از نزدیک آن ها را مشاهده کنید.

آشنایی با لاهیجان

این استخر یکی از دیدنی های لاهیجان بوده و شما می توانید از امتیازات آن استفاده کنید. این شهر دارای جاذبه های دیدنی بسیاری است که شما علاقمندان در سفر خود امکان بازدید از آن ها را خواهید داشت. در لینک به معرفی مکان های دیدنی لاهیجان پرداخته ایم که می توانید، جاذبه های بیشتری از این شهر را بشناسید.

جزیره لاهیجان

جزیره لاهیجان:

همانطور که اشاره شد، در میانه این استخر جزیره ای قرار دارد که شما می توانید از زیبایی آن دیدن کنید. طبق روایت ها این جزیره استراحتگاهی لاکچری برای شاه عباس بوده و به دستور او ساخته شده است. با واگذاری این جزیره به بخش خصوصی، آن را تبدیل به یک رستوران کرده اند که می توانید ساعاتی را در آن سپری کنید. اطراف جزیره نیز چراغانی شده و جلوه نمایی بیشتری می کند.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا