افراد معروفی که به سرطان مبتلا شدند +عکس

سرطان

معرفی چهره های مشهوری که دچار سرطان شدند

لنس آرمسترانگ

دوچرخه سوار آمریکایی مشهورترین چهره ای است که توانسته بر سرطان غلبه کند و به زندگی عادی برگردد. آرمسترانگ می گوید: «سرطان زندگی ام را بهتر کرد ولی آن را برای هیچکس آرزو نمی کنم. خیلی خوش شانس بودم که توانستم جان سالم به در ببرم و از زندگی جدیدم کاملا لذت می برم.»

او بعد از غلبه بر سرطان توانست 7 بار قهرمان توردوفرانس شود و بابت این بازگشت رویایی تبدیل به یک قهرمان شد.

او موسسه ای به نام «لیواسترانگ» (Livestrong) هم برای کمک به بیماران سرطانی تاسیس کرد ولی از زمانی که مشخص شد برای موفقیت در دنیای دوچرخه سواری دوپینگ می کرده، بخش زیادی از محبوبیتش را از دست داد.

اخبار,اخبار فرهنگی,چهره های مشهوری که گرفتار سرطان شدند

 پاتریک سوئزی (2009-1952)
بازیگر آمریکایی بیشتر به خاطر بازی در فیلم روح (Ghost) شهرت دارد، تا آخرین روزهای زندگی علاوه بر شیمی درمانی سخت به خاطر سرطان لوزالمعده به فعالیتش هم ادامه داد. او مصمم بود که اجازه ندهد سرطان تاثیری روی زندگی اش بگذارد و به همین خاطر با وجود مخالفت پزشکان به کشیدن سیگار ادامه داد ولی او تا لحظه آخر به مبارزه ادامه داد و بعد از تشخیص بیماری توانست 2 سال به زندگی اش ادامه دهد.

اخبار,اخبار فرهنگی,چهره های مشهوری که گرفتار سرطان شدند

 استیو جابز (2011-1955)
موسس اپل در سال 2011 به خاطر سرطان درگذشت. بعد از مرگ جابز، شرکت های اپل و مایکروسافت به احترام او پرچم هایشان را به صورت نیمه برافراشته درآوردند. مراسم تشییع جنازه جابز به طور خصوصی برگزار شد ولی شرکت اپل ایمیلی را معرفی کرد که مردم بتوانند پیام های تسلیت شان را بفرستند.

فرماندار کالیفرنیا روز 16 اکتبر را روز استیو جابز معرفی کرد و مرسمی خصوصی در دانشگاه استنفورد برگزار شد که چهره هایی مثل بونو، خواننده گروه بوتو و جان بائز حضور داشتند. جابز در آلنامسا به خاک سپرده شد ولی محل دفن او اعلام نشده است.

اخبار,اخبار فرهنگی,چهره های مشهوری که گرفتار سرطان شدند

 استیو مک کویین (1980-1930)
بازیگر مشهور فیلم های «پاپیون» و «فرار بزرگ» در سال 1980، وقتی 50 ساله بود به خاطر سرطان ریه در مکزیک درگذشت. مک کویین برنده جایزه اسکار و گران ترین بازیگر دوره خودش در هالیوود بود. در سال 1978 او گرفتار سرفه های متوالی شد ولی ترک سیگار و دوره درمانی آنتی بیوتیک نتیجه نداد.

در سال 1979 آزمایشات نشان داد که او سرطان دارد و مک کویین مدعی شد که این بیماری نتیجه کار کردن با آزبستس در زمان خدمت در نیروی دریایی بوده.

در سال 1980 پزشکان آمریکایی شرایط او را ناامیدکننده تشخیص دادند و او به عنوان آخرین راه حل به ساحل روزاریو در مکزیک رفت تا تحت یک درمان غیرمتعارف قرار گیرد.

او برای این درمان ماهانه 40 هزار دلار پرداخت کرد ولی بی نتیجه بود و در بازگشت به آمریکا مشخص شد که تومورهای جدیدی در بدنش پیدا شده. پزشکان آمریکایی جراحی این تومورها را خطرناک تشخیص دادند ولی مک کویین برای جراحی به خوارز مکزیک رفت و 12 ساعت بعد از جراحی به خاطر ایست قلبی درگذشت. خاکستر مک کویین پس از مرگش به اقیانوس آرام ریخته شد.

اخبار,اخبار فرهنگی,چهره های مشهوری که گرفتار سرطان شدند

 

باب مارلی (1981-1945)
باب مارلی با وجود اینکه تنها 36 سال زندگی کرد و به خاطر سرطان پوست درگذشت، مشهورترین خواننده جاماییکایی و سلطان سبک «رگه» (reggae) محسوب می شود. او در سال 1963 با عضویت در گروه ویلرز وارد دنیای موسیقی شد و خیلی زود توانست با اشعار و صدایش خودش را متمایز کند.

با انحلال گروه در سال 1974، مارلی به تنهایی به کارش ادامه داد و با فروش 75 میلیون آلبوم، یکی از پرفروش ترین هنرمندان تاریخ موسیقی است. شایعه شده که اولین نشانه سرطان از زخمی که در شست پای او به خاطر فوتبال به وجود آمده بود نمایان شد، ولی این زخم علایم سرطانی بود که او از آن اطلاعی نداشت.

پزشکان پیشنهاد دادند که شست او را قطع کنند ولی او به خاطر اعتقادات مذهبی اش قبول نکرد. مارلی با وجود بیماری به کنسرت هایش ادامه داد و آخرین آلبومش را در سال 1980 منتشر کرد. آخرین کنسرت او در پیتسبورگ پنسیلوانیا بود و بعد از آن حال او رو به وخامت رفت.

مارلی برای درمان در کلینیکی در مونیخ بستری شد و وقتی درمان نتیجه نداد، تصمیم گرفت برای روزهای آخر به زادگاهش جاماییکا برگردد ولی علایم حیاتی او در مسیر پرواز بدتر شد و هواپیما مجبور شد در میامی فرود بیاید. مارلی سرانجام در بیمارستانی در میامی درگذشت ولی در نهایت در جاماییکا به خاک سپرده شد.

اخبار,اخبار فرهنگی,چهره های مشهوری که گرفتار سرطان شدند

  جان وین (1979-1907)
جان وین، دیگر برنده اسکار و یکی از مشهورترین بازیگران ژانر وسترن در 72 سالگی بر اثر سرطان معده درگذشت. او یکی از بازیگران فیلم «فاتح» (The Conqueror) در سال 1956 است که مثل تعداد دیگری از بازیگران و عوامل فیلم مثل سوزان هیوارد، آگنس مورهد و کارگردان دیک پاول بر اثر سرطان از دنیا رفتند.

این فیلم در جنوب غربی یوتا فیلمبرداری شد، منطقه ای که فاصله کمی با جنوب غربی نوادا، مکان آزمایشات هسته ای آمریکا داشت. برخی معتقدند که بقایای رادیواکتیو این تست ها بازیگران و عوامل این فیلم را آلوده کرده است.

البته خود جان وین معتقد بود که سرطان ریه اش در سال 1964 و بعدا سرطان معده اش در اثر مصرف روزانه 6 بسته سیگار بوده است. خانواده وین بعد از مرگش انستیتوی سرطان جان وین را برای کمک به تحقیقات و درمان این بیماری تاسیس کردند.

اخبار,اخبار فرهنگی,چهره های مشهوری که گرفتار سرطان شدند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا