اختتامييه نخستين جشنواره فرهنگي هنري جامعه پزشکي کشوردر روزپزشک

اختتامييه نخستين جشنواره فرهنگي هنري جامعه پزشکي کشوردر روزپزشک 
معاون هنري سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران از برگزاري مراسم اختتاميه نخستين جشنواره فرهنگي هنري جامعه پزشکي کشور با حضور پزشکان، پرستاران و پيراپزشکان از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشي و درماني سراسرکشور، همزمان با روز پزشک خبر داد.   

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از سازمان فرهنگي هنري شهرداري ، “هادي منبتي” افزود: با توجه به استقبال خوب جامعه پزشکان، پرستاران و پيراپزشکان سراسر کشور از اين جشنواره، بسته‌هاي تبليغاتي جشنواره شامل فراخوان، پوستر، بروشور و ديگر اقلام تبليغاتي و اطلاع‌رساني، از 20 ارديبهشت 1388 در سطح دانشگاه‌هاي علوم پزشکي سراسر کشور، مراکز درماني و بيمارستاني توزيع شد و تا 8 مرداد ماه امسال آثار متعددي به دبيرخانه جشنواره ارسال شد.
منبتي افزود :اين آثار در رشته‌هاي مختلف از جمله نقاشي، خوشنويسي، تئاتر، موسيقي، فيلم، داستان، مقالات فرهنگي و پژوهشي با محوريت اخلاق پزشکي و هنر و سلامت بود و طي دو هفته با حضور استادان دانشگاه در دبيرخانه همايش با برگزاري نشست‌هاي تخصصي مورد نقد و بررسي قرار گرفت .
وي اظهار داشت: در مراسم اختتاميه اين جشنواره که با حضور مديران فرهنگي هنري شهر تهران، رؤساي دانشگاه‌ها و مراکز درماني سراسر کشور برگزار خواهد شد از برگزيدگان اين جشنواره و صاحبان آثار برتر با اهداي لوح سپاس و هدايا قدرداني خواهد شد.
منبتي با اشاره به عملياتي شدن اهداف باشگاه‌هاي هنري پزشکان و پرستاران گفت: بخش ويژه جشنواره جامعه پزشکي با عنوان “هنر در خدمت سلامت جسم و روان”، مهم‌ترين حوزه به لحاظ رويکرد شهروندي است.
وي افزود: از اين رو نشست‌هاي کارشناسي و کارگاهي با نمايندگان مرکز مطالعات هنر و سلامت و نيز با پزشکان و مسؤولان و کارشناسان اين حوزه برگزار و تصميم‌هاي اجرايي براي تحقق اهداف اين حوزه در جامعه اتخاذ شده است.
منبتي تصريح کرد: هم چنين بخش ويژه با عنوان «هنر در خدمت سلامت جسم و روان» سرفصل مهمي از جشنواره است که برگزيدگان اين بخش تمامي قالب‌هاي فرهنگي و هنري انتخاب و معرفي مي‌شوند.
علاقمندان مي توانند براي کسب اطلاعات بيشتر به موزه دکتر سندوزي به نشاني www. Sondouzi.Irden.com مراجعه کنند.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا