آموزش یکدست شدن رنگ مو با ۶ روش متفاوت

برخی اوقات بعد از رنگ کردن موها ممکن است موها چند رنگ شوند و رنگی نامناسب را به خود بگیرند که این مسئله کمتر مورد قبول خانم ها قرار می گیرد و آن ها را دچار کلافگی می کند. موهای چند رنگ در اثر عوامل مختلف ایجاد می شوند که مهم ترین آن ها نداشتن مهارت و شناخت کافی در مورد رنگ موها و تکنیک رنگ کردن مو می باشد همچنین رنگ زدن موها به صورت پی در پی باعث می شود تا موها دو رنگ یا چند رنگ شوند. در ادامه با روشهای یکدست کردن رنگ مو آشنا می شوید.

یکدست شدن رنگ مو با روش های کاربردی

برای یکدست کردن رنگ موها، روش های زیادی وجود دارد که شما می توانید با توجه به میزان مهارت و نیاز خود از بین آن ها روشی مناسب را برای برطرف کردن عیب موجود در رنگ موهایتان انتخاب نمایید.

یکدست کردن رنگ مو

یکدست سازی رنگ موها

قبل از استفاده از راهکارهای مختلف برای یکدست سازی رنگ موها ابتدا باید مشکل رنگ موهایتان را شناسایی کنید سپس روش ایده آل را انتخاب نمایید.

یکدست شدن رنگ مو

۱. کوتاه کردن موی سر

اگر شما چند بار موهایتان را به کمک رنگ موی مشکی رنگ کرده اید و روی رنگ مشکی رنگ مویی جدید را گذاشته اید و موهایتان چند رنگ یا دو رنگ شده اند هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید از شر این مشکل نجات پیدا کنید بنابراین تنها راه حل این است که موهایتان را کوتاه کنید زیرا سایه مشکی روی موها باعث می شود که با رنگ کردن مجدد ، موها دوباره چند رنگ شوند.

رنگ موهایی نظیر قرمز و بادمجانی و شرابی نیز مانند رنگ موی مشکی می باشند و ممکن است باعث شوند موهای شما چند رنگ شوند زیرا رنگدانه های آن ها قوی می باشد و به سختی می توان رنگی دیگری را جایگزین این رنگ موها کرد و باید چند ماهی از آخرین باری که موهایتان را رنگ کرده اید بگذرد تا بتوانید رنگ مویی جدید را امتحان کنید.

یکدست کردن رنگ مو

۲. استفاده از پاک کننده رنگ مو

برای اینکه رنگ از روی موها پاک شود باید به صورت پی در پی از شامپوهای پاک کننده رنگ استفاده کنید.

۳. به آرایشگری با تجربه مراجعه کنید.

اگر رنگ موهای شما بیش از اندازه نامناسب شده بهتر است به یک آرایشگر ماهر مراجعه نمایید و مشکل خود را به وی بگویید تا با انتخاب روشی مناسب عیب موجود در رنگ موهای شما را از بین ببرد.

یکدست سازی رنگ مو

۴. رنگ زدن دوباره مو ها

اگر برای شما مهم نیست که هزینه ای برای رنگ کردن دوباره موهایتان بپردازید می توانید موهایتان را دکلره کنید سپس از رنگ مویی معمولی برای رنگ کردن دوباره موهایتان استفاده نمایید تا موهای شما یکدست شوند. توجه داشته باشید که باید زمانبندی رنگ زدن موها را رعایت نمایید. موهای نزدیک به ریشه خیلی زود رنگ می گیرند بنابراین باید آن ها در انتها رنگ بزنید.

رنگ زدن موی سر

۵. استفاده از واریاسیون

اگر در ترکیب رنگ موهایتان قرمزی وجود دارد می توانید این مشکل را با ترکیب مقداری واریاسیون سبز و رنگ موی زیتونی رفع کنید. برای از بین بردن زردی موها نیز می توانید واریاسیون بنفش را با رنگ موی دودی ترکیب نمایید و روی موهایتان بزنید.

استفاده از واریاسیون بری یکدست کردن رنگ مو

۶. هایلایت در موهای چند رنگ

در صورتی که موهایتان را قبلا مش کرده اید و حال ریشه موهایتان درآمده است، برای یکدست کردن کامل موهایتان لازم است در ابتدا آن را دکلره کنید، تا بتوانید راحت تر موهایتان را رنگ کنید.

اما در صورتی که علاقمند به دکلره کردن موهایتان نیستید، می توانید در ابتدا موها را با یک رنگ پایه ۷ یا ۸ که با اکسیدان ۶ درصد ترکیب کرده اید، رنگ کنید به این ترتیب ریشه موهایتان روشن می شود، همچنین لازم است از مقدار کمی واریاسیون دودی و بنفش به منظور حذف رنگ زرد دکلره و قرمزی ریشه موها استفاده شود، توجه داشته باشید که هیچ وقت نمی توانید موهایتان را بدون استفاده از دکلره به صورت یکنواخت درآورید.

عوارض استفاده زیاد از رنگ موها

در صورتی که از رنگ موها در دفعات زیاد و پی در پی استفاده کنید، رنگ موهایتان خراب شده، اما باید بدانید که این کار  موجب ریزش مو نخواهد شد، البته اگر این کار را سالهای متمادی و طولانی انجام دهید، رنگ زدن موها موجب آسیب ریشه موها شده و ریزش موها را به دنبال دارد.

ترفندهای یکدست شدن رنگ موها

رنگ زدن مو در دفعات محدود مثلا سالی ۵ یا ۶ بار نمی تواند آسیب زیادی به ریشه موها بزند و در نتیجه عارضه ای نیز به دنبال نخواهد داشت، ولی استفاده بیش از حد از رنگ موها به مرور جنس موها را خراب کرده و شادابی و طراوت مو را از بین می برد، در نتیجه می تواند منجر به خشکی موها و ایجاد موخوره شود.

رنگ کردن موها به هیچ عنوان موجب کلفت و ضخیم شدن موهایتان نخواهد شد، حال در صورت داشتن موهایی نرم و بدون حالت، باید علت آن را پیدا کرده و به دنبال درمان مشکلتان باشید.

در این مطلب با ترفندهایی برای یکدست شدن رنگ مو ها آشنا شدید که امیدواریم از مطالعه این مطلب آموزشی نهایت بهره را برده باشید.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا